گران‌ترین جت‌های نظامی در جهان+ تصاویر

گران‌ترین جت‌های نظامی در جهان+ تصاویر

گران‌ترین جت‌های نظامی در جهان+ تصاویر 

انسان از هزاران سال پیش به دنبال پرواز و حرکت در آسمان بوده است و همیشه تلاش کرده تا به این آرزوی خود دست یابد. در اوایل قرن ۲۰ میلادی بود که با ساخت موتورهای بنزینی این آرزو در نهایت به حقیقت تبدیل شد.

هواپیماها در مدت کوتاهی پس از ساخته شدن به سرعت وارد صحنه جنگ شدن و به مرور به یکی از مهم‌ترین ابزار جنگی تبدیل شدند. با گذشت زمان این وسایل جنگی با پیشرفت‌های بسیاری روبه‌رو شدند تا جایی که این روزها گران‌ترین تجهیزات جنگی هواپیماها و جت‌های عظیمی هستند که میلیون‌ها دلار هزینه ساخت آن‌ها است. در این گزارش نگاهی داریم به تعدادی از گران‌ترین جت‌های جنگی در جهان.

  MiG-35
۴۰ میلیون دلار
در اوایل سال‌های ۱۹۸۰ شوروی از جت Mig-29 رونمایی کرد، هواپیمایی که در زمان خود بسیار قدرتمند و توانمند بود. این هواپیما در سال‌های اخیر با تغییرات بسیاری روبه‌رو شده است و مدل جدید آن با نام مدل Mig-35 این روزها به یکی از جت‌های اصلی دولت روسیه تبدیل شده است.

اخبار,اخبار گوناگون,گران‌ترین جت‌های نظامی

 Su-30MKI
۵۶ میلیون دلار
هواپیمای با برد بسیار و توان حرکتی فراوان که می‌تواند با وجود وزن بسیار خود مانورهای سریع بسیاری را انجام دهد. این مدل در حال حاضر در اختیار ارتش هند قرار دارد و در آن از تجهیزات مختلف کشورهایی همانند فرانسه و روسیه استفاده شده است.

اخبار,اخبار گوناگون,گران‌ترین جت‌های نظامی

 MiG-31
۶۰ میلیون دلار
در دهه ۱۹۷۰ شوروی از هواپیمای جدیدی با نام Mig-25 رونمایی کرد. این هواپیما باقدرت و توان بالا می‌توانست به سرعت بسیار بالایی دست یابد که در نوع خود بی‌نظیر بود. بزرگ‌ترین مشکل آن عدم توانایی‌اش در انجام مانورهای سریع بود که نقطه ضعفی بزرگ برای آن محسوب می‌شد.
در اوایل سال ۱۹۸۰ مدل بهبود یافته‌ای از این هواپیما با نام Mig-31 معرفی شد که با توانایی دست‌یابی به سرعت ۲٫۸ ماخ می‌توانست مانورهای سریع و پیچیده‌ای را نیز انجام دهد.

اخبار,اخبار گوناگون,گران‌ترین جت‌های نظامی

Su-35
۶۵ میلیون دلار
یکی از جدیدترین جت‌های ساخته شده در روسیه که با وجود اندازه بزرگ و وزن سنگین در میان سریع‌ترین جت‌های جهان قرار دارد. این هواپیما به دلیل استفاده از فلزات جذب‌کننده رادار در بدنه خود در میان بهترین جت‌های رادار گریز قرار دارد و می‌تواند با استفاده از سیستم‌های الکترونیکی پیش رفته خود به صورت همزمان با ۶ هواپیمای دیگر درگیر شود.

اخبار,اخبار گوناگون,گران‌ترین جت‌های نظامی

  F-18E/F Super Hornet
۶۵ میلیون دلار
هواپیمایی ساخته شده بر مبنای مدل قدیمی‌تر F18 سال‌های ۱۹۸۰ که در زمینه‌های بسیار به روز رسانی شده است و می‌تواند با استفاده از سیستم‌های پیش رفته خود کاربرد بسیاری را در صحنه نبرد داشته باشد. این هواپیما با این که در مقایسه با سایر جت‌های روز از رادار گریزی بسیاری بهره‌مند نیست اما می‌تواند هم چنان به‌عنوان یکی از پرکاربردترین هواپیمای روز شناخته شود.

اخبار,اخبار گوناگون,گران‌ترین جت‌های نظامی

  JAS 39 Gripen
۶۹ میلیون دلار
هواپیمای ساخته شده در سوئد که باهدف چند منظوره بودن در زمینه‌های هوایی ساخته شده است. این جنگنده با این که چند دهه پیش طراحی و ساخته شده اما هم چنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و توانایی‌های بسیاری نیز در اختیار دارد.

اخبار,اخبار گوناگون,گران‌ترین جت‌های نظامی

  Dassault Rafale
۹۴ میلیون دلار
هواپیمایی تولیدشده در فرانسه که اولین بار در سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را آغاز کرد. این هواپیما از فلزاتی در بدنه خود استفاده کرده است که به آن اجازه می‌دهد تا از رادار گریزی خوبی بهره‌مند باشد و در مقایسه با بسیاری از هواپیمای روز توانایی بیشتری از خود نشان دهد.

اخبار,اخبار گوناگون,گران‌ترین جت‌های نظامی

   Eurofighter Typhoon
۹۸ میلیون دلار
هواپیمایی که با همکاری شرکت‌های بزرگ اروپایی همانند ایرباس و BAE ساخته شده است و در حال حاضر یکی از جت‌های جنگنده اصلی نیروهای ناتو محسوب می‌شود. این هواپیما در سال ۲۰۱۱ در عملیات ناتو در لیبی مورد استفاده قرار گرفت و توانست توانایی‌های خود را تا حدود بسیاری اثبات کند.

اخبار,اخبار گوناگون,گران‌ترین جت‌های نظامی

   F-35 Lightning II
۱۱۶ میلیون دلار
هواپیمای رادار گریزی که در سال‌های اخیر مرکز خبرها و حاشیه‌های بسیاری بوده و هزینه تولید و طراحی آن نیز به بیش از ۶۰ میلیارد دلار رسیده است.

این هواپیما به‌ عنوان نسل پنجم جت‌های جنگنده شناخته و با طراحی خاص خود در میان هواپیماهای چند منظوره قرار می‌گیرد.

به دلیل هزینه بسیار سنگین مراحل ساخت و طراحی این وسیله رقم‌های بسیاری برای هر عدد از آن گزارش شده است. در این میان رقم ۱۱۶ میلیون دلار متوسطی است که احتمالاً به قیمت واقعی ساخت یک f-35 نزدیک است.

اخبار,اخبار گوناگون,گران‌ترین جت‌های نظامی

   F-22 Raptor
۱۵۰ میلیون دلار
اولین هواپیمای نسل پنجم رادار گریز جهان که در سال ۲۰۰۵ به پایان مراحل طراحی و گسترش خود رسید. این جنگنده با استفاده از تجهیزات و موادی فوق سری ساخته شده است و در عین توانایی مانور بالا در میان سریع‌ترین هواپیماها نیز قرار دارد. تولید این وسیله تنها پس از ساخت ۱۹۵ فروند از آن متوقف شد، موضوعی که باعث شده است بسیاری هزینه تولید هر عدد از آن را بسیار بالاتر از ۱۵۰ میلیون دلار اعلام‌شده بدانند.

اخبار,اخبار گوناگون,گران‌ترین جت‌های نظامی

 

اخبار گوناگون – بازار خبر،

اخبار اخبار گوناگون گران‌ترین جت‌های نظامی قیمت گران‌ترین جت‌های نظامی,تصاویر گران‌ترین جت‌های نظامی ,جت‌های نظامی,بهترین جت‌های نظامی

پارس وی دی اس

درباره‌ی فان جو

منو به حال من رها نکن تو که برای من همه کسی اگه هنوزم عاشق منی چرا به داد من نمی رسی....

حتما ببینید

آیا کاشت مو درد دارد یا خیر؟

آیا کاشت مو درد دارد یا خیر؟ آیا کاشت مو درد دارد یا خیر؟ با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *