متولد شدن جنین فریز شده بعداز ۱۴ سال + عکس

متولد شدن جنین فریز شده بعداز ۱۴ سال + عکس

متولد شدن جنین فریز شده بعداز ۱۴ سال + عکس

تولد نوزاد حاصل از جنین ۱۴ سال فریز شده

سید اسدالله کلانتری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص تولد جنین فریز شده پس از ۱۴ سال انتظار اظهار کرد: جنین مریضی که ۱۴ سال فریز شده بود، بیرون آورده شده و پس از آن داخل رحم مریض و مادر جنین گذاشته شد.

وی با بیان اینکه جنین بیمار در سن ۲۸ سالگی بیمار فریز شده بود و در سن ۴۲ سالگی از فریز خارج شد، افزود: پس قرار دادن جنین در رحم این مریض، بیمار حامله شده و پس از اتمام دوران حاملگی این جنین پس از ۱۴ سال متولد شد.

رئیس مرکز باروری و ناباروری اصفهان تصریح کرد: زایمان فرد بیمار ساعت ۷:۳۰ صبح امروز با موفقیت کامل به اتمام رسید و این بیمار پس از ۱۴ سال انتظار، صاحب یک نوزاد دختر شد.

* تولد نوزاد حاصل از جنین ۱۴ سال فریز شده تا کنون در کشور سابقه نداشته

وی تأکید کرد: مادر این نوزاد ۲۵ سال پیش ازدواج کرده و ۲ بار حاملگی خارج از رحم داشته، به همین دلیل دیگر امکان باروری برای وی پیش نیامده بود؛ همچنین در سال ۸۱ با استفاده از روش آی وی اف(IVF) و تخمک‌های وی، یک جنین به رحم وی منتقل شد اما منجر به تولد نوزاد نشد.

* تولد نوزاد فریز شده از 20 سال پیش در اصفهان,تولد جنین فریز شده بعداز 14 سال,تولد نوزاد حاصل از جنین 14 سال فریز شده,جنین فریز شده,خبرهای ایران

 

کلانتری با اشاره به شکسته شدن رکورد فریز شدن جنین در کشور ادامه داد: تولد نوزاد حاصل از جنین ۱۴ سال فریز شده تا کنون در کشور سابقه نداشته و بیشترین سن جنین فریز شده منجر به تولد، حداکثر ۱۱.۵ سال بوده است؛ بنابراین این فریز جنین رکورد جدیدی در کشور بود که توسط مرکز باوری و ناباروری انجام شد.

* امکان باردارشدن مجدد مادر نوزاد وجود دارد

وی با بیان اینکه ۱۲ جنین از این بیمار در مرکز باروری و ناباروری اصفهان نگهداری و فریز شده است، خاطرنشان کرد: بیمار در سال‌های گذشته به نوعی از سرطان غدد لنفاوی مبتلا شد اما با وجود چنین شرایطی در سال گذشته برای بچه‌دار شدن اقدام کرد.

رئیس مرکز باروری و ناباروری اصفهان در رابطه با باردارشدن این مادر در سال‌های دیگر، عنوان کرد: باز هم امکان باردارشدن این مادر وجود دارد و او می‌تواند پس از ۲ سال و پایان دوران شیردهی نوزاد خود، جهت انتقال یکی دیگر از جنین‌های فریز شده اقدام کند.

* تولد نوزاد فریز شده از ۲۰ سال پیش در اصفهان

وی با اشاره به تولد نوزادان حاصل از جنین فریز شده در مرکز باروری و ناباروری اصفهان، بیان داشت: تولد نوزاد حاصل از جنین فریز شده از حدود ۲۰ سال پیش در اصفهان آغاز شده و هر هفته ۱۰ها مورد تولد در مرکز باروری و ناباروری انجام می‌شود.

کلانتری در رابطه با تعداد جنین‌های فریز شده در این مرکز بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار جنین فریز شده حاصل از لقاح آزمایشگاهی در مرکز باروری و ناباروری اصفهان نگهداری می‌شود که پس از آزمایش‌ها و موعد مناسب این جنین‌ها از فریز به بیرون آورده می‌شوند.

وی اظهار کرد: این بیمار لوله‌های رحمی خود را از دست داده بود و زمانی که این لوله‌ها در بدن وجود نداشته باشد، فرد نمی‌تواند حامله شود و مجبور خواهد شد تا با لقاح آزمایشگاهی و با اسپرم همسر فرد بیمار و تخمک خود، جنینی به وجود آورده و سپس جنین حاصل شده فریز شود.

به گزارش فارس، پیش از این رکورد، نگهداری جنین فریز شده در ایران با نگهداری یک جنین به مدت ۱۱.۵ سال در آزمایشگاه مرکز باروری و ناباروری استان اصفهان در سال ۹۱ ثبت شده بود که منجر به تولد یک نوزاد پسر شد؛ امروز رکورد جدیدی از فریز جنین در این مرکز رقم خورد.

متولد شدن جنین فریز شده بعداز ۱۴ سال + عکس

متولد شدن جنین فریز شده بعداز ۱۴ سال + عکس, فانجو,

پارس وی دی اس

درباره‌ی فان جو

منو به حال من رها نکن تو که برای من همه کسی اگه هنوزم عاشق منی چرا به داد من نمی رسی....

حتما ببینید

آیا کاشت مو درد دارد یا خیر؟

آیا کاشت مو درد دارد یا خیر؟ آیا کاشت مو درد دارد یا خیر؟ با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *