تصاویر مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو

تصاویر مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو

تصاویر مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو

گزارش کامل از آخرین وداع با پیکر شهدای آتش نشان پلاسکو 

تصاویر مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو,فان جو, مراسم تشییع,شهدای پلاسکو,مراسم وداع شهدای آتش نشان,تشییع پیکر شهدای پلاسکو,تشییع آتش نشانان پلاسکو,حادثه پلاسکو,شهدای جان فشان پلاسکو,مراسم تشییع شهدای آتش نشان

 

 

مراسم «آخرین وداع با شهدای آتش نشان» امروز طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشگری و اقشار مختلف مردم در مصلای امام خمینی (ره) آغاز شد و پس از تشییع، پیکرهای شهدا راهی بهشت‌زهرا (س) شدند تا در خاک آرام گیرند.

مراسم تشییع پیکر شهدای آتش‌نشان از ساعت ۸:۳۰ امروز با حضور علی لاریجانی رییس قوه مقننه، آیت‌الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، حسین فریدون برادر و دستیار ویژه رئیس جمهور ایران، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور، قالیباف شهردار تهران، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، سید محمود علوی وزیر اطلاعات، رحمانی فضلی وزیر کشور، حجت الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری، جعفری دولت آبادی دادستان تهران، پرویز فتاح رییس کمیته امداد، سرلشگر رحیم صفوی مشاور عالی و دستیار نظامی مقام معظم رهبری، هاشمی استاندار تهران، حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی نایب رئیس اول مجلس نهم، محمدرضا عارف نماینده مردم تهران، محسن و یاسر هاشمی فرزندان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، مهدی چمران رییس شورای شهر  و اعضای شورای شهر تهران و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اقشار مختلف مردم و همقطاران شهدا برگزار شد.

57428839 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

در این مراسم پیام مقام معظم رهبری درباره شهدای آتش‌نشان قرائت شد و در ادامه پس از قرائت قرآن کریم و مداحی، اسامی شهدای آتش‌نشان قرائت شد که با فریاد “الله‌اکبر” برای هر نام شهید از سوی حضار همراه شد.

اسامی شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو عبارتند از: فریدون علی‌تبار، محمد آقایی، محسن قدیانی، حسین حسین‌زاده، علیرضا سفی‌زاده، حسین سلطانی، رضا شفیعی، امیرحسین داداشی، مجتبی کوهی، علی مستوفی، ناصر مهرورز، حامد هوایی، علی امینی، محسن روحانی، رضا نظری و بهنام میرزاخانی.

57428691 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

در ساعت ۹:۵۶ آیت‌الله امامی کاشانی بر پیکر شهدای آتش‌نشان نماز اقامه کرد و مردم با چشمان اشک آلود به نماز ایستادند.

پس از پایان نماز، پیکرهای شهدا در میان مداحی و سینه‌زنی از مصلی خارج شد تا بر دوش همقطاران و مردم سوگوار تا خیابان‌های شهید مفتح و شهید مطهری و میدان هفت تیر تشییع شود.

57428836 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

هر چند به علت ازدحام جمعیت، حرکت خودروهای حامل پیکر شهدا به سختی و آرامی صورت گرفت، مردم نیز با سر دادن “الله اکبر “و “لا اله الا الله” و گلباران خودروهای حامل شهدا از سوی بالگردها و مردم، پیکرهای قهرمانان پلاسکو را تشییع کردند.

57428865 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

در ضلع جنوبی مصلی چهار دستگاه کامیون آتش‌نشانی گل زده و آماده انتقال پیکر شهدای آتش‌نشان به سمت بهشت‌زهرا(س) بودند.

خانواده‌های شهدای آتش‌نشان و اقشار مختلف مردم از سراسر کشور از ساعتی قبل از شروع مراسم در محل مصلای تهران حضور داشتند تا پس از تشییع، پیکر ۱۶ شهید آتش‌نشان حادثه پلاسکو را برای خاکسپاری در قطعه ۵۰ بهشت زهرا(س) بدرقه کنند.

1485797018 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

حضور رئیس جمهور در قطعه شهدای بهشت زهرا

57429174 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

57428844 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

همچنین آتش نشانان ایستگاه‌های مختلف علاوه بر حضور گسترده در داخل شبستان، به احترام همقطاران شهید خود در محوطه مصلی، خبردار ایستاده‌ بودند .

57428838 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکر شهدای آتشنشان

57428694 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

گزارش خبرنگار ایسنا حکایت از این دارد که شهروندان گروه گروه با در دست داشتن شاخه‌های گل‌های سفید و پرچم‌های سیاه در مصلی و خیابان‌های منتهی به مصلی حضور داشتند و خیابان‌های منتهی به مصلی مملو از جمعیت بود.

57428843 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

برخی از مردم با نواختن طبل و سنج و نواهای سوگواری به عزاداری در میان جمعیت می‌پرداختند و شماری دیگر از شهروندان شعار «برتو درود، بر تو سلام آتش‌نشان قهرمان» سر می‌دادند.

57428842 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

شهروندان به صورت خودجوش پارچه‌نوشته‌ها و بلاکاردهایی به پاس و قدردانی از رشادت‌ها و ایثار آتش‌نشان‌ها چاپ و در محوطه نصب کرده بودند و یا در دست داشتند .

57428761 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

برخی مردم نیز با مراجعه به سوی آتش‌نشانان مستقر در محوطه، به آنها شهادت هم‌قطارانشان را تسلیت می‌گفتند و ابراز همدردی می کردند.

مطلب پیشنهادی :   تیراندازی خونین به خانواده داغدار پس از مراسم خاکسپاری

اگر چه مراسم تشییع پیکر قهرمانان پلاسکو در روز غیرتعطیل و تغییر مکان تعیین شده اولیه یعنی از دانشگاه تهران به مصلی همراه شد، اما خیل عظیم جمعیت از تهران و سایر شهرها برای پاسداشت مقام شهدای آتش‌نشان حضور یافته بودند.

57428841 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

همزمان با برگزاری مراسم در مصلی، گزارش خبرنگار ایسنا مستقر در بهشت زهرا نیز حکایت از حضور گسترده مردم در قطعه ۵۰ برای آخرین وداع با شهدای آتش نشان است که دوازده روز پیش وقتی برای نجات جان هموطنانمان وارد ساختمان شعله ور پلاسکو شدند و عملیات نجات شهروندان و اطفاء حریق را انجام دادند با فروریختن ساختمان زیر آوارها ماندند و به سوی خدا پرواز کردند.

57428712 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

پیکر  شهدای آتش‌نشان پس از تشییع تا میدان هفتم تیر، در ساعت ۱۲:۱۰ به آمبولانس‌های بهشت زهرا(س) منتقل شد تا طی مراسمی در جوار شهدای گمنام و منا آرام گیرند.

در ساعت ۱۳:۴۹  پیکر شهدای آتش نشان برای خاکسپاری وارد قطعه ۵۰ بهشت زهرا(س) و پس از مداحی و نوحه سرایی در ساعت ۱۴:۲۰ پیکر ۱۳ تن از شهدای پلاسکو در خاک آرام گرفتند و پیکر سه تن دیگر برای خاکسپاری به زادگاهشان (اراک، رضوانشهر گیلان و اسلامشهر) منتقل شد.

57429096 مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو+عکس

تصاویر مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو

گهر

تصاویر مراسم تشییع شهدای جان فشان پلاسکو,فان جو, مراسم تشییع,شهدای پلاسکو,مراسم وداع شهدای آتش نشان,تشییع پیکر شهدای پلاسکو,تشییع آتش نشانان پلاسکو,حادثه پلاسکو,شهدای جان فشان پلاسکو,مراسم تشییع شهدای آتش نشان

پارس وی دی اس

درباره‌ی فان جو

منو به حال من رها نکن تو که برای من همه کسی اگه هنوزم عاشق منی چرا به داد من نمی رسی....

حتما ببینید

کشف حجاب الهام عرب مانکن ایرانی مهمان برنامه ماه عسل

کشف حجاب الهام عرب مانکن ایرانی مهمان برنامه ماه عسل کشف حجاب الهام عرب مانکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *