اینترنت ایران بدترین است

اینترنت ایران بدترین است

وضعیت اینترنت ایران بدتر از اتیوپی و گابن!

پهنای باند بین المللی اینترنت در ایران حدود یک دهم متوسط جهانی آن و ۳۷۷۲ بیت در ثانیه به ازای هر کاربر می باشد. در حالی که در کشورهایی همچون سوئیس و ایسلند این شاخص ۱۰۰ برابر و در لوگزامبورگ ۱۰۰۰ برابر ایران می باشد. جالب اینکه کشورهایی همچون ساحل عاج، اتیوپی، گابن و گینه پاپوآ در این شاخص بالاتر از ایران قرار دارند.

به گزارش اعتدال، طبق گزارش بانک جهانی سهم صنعت فناوری ارتباطات و اطلاعات از صادرات کشور در سال ۲۰۱۱، صفر درصد بوده است. در حالی که متوسط جهانی این نسبت ۱۰٫۳ درصد گزارش گردیده است. در این نسبت کشورهای هنگ کنگ، سنگاپور، مالزی و چین به ترتیب با  ۴۱٫۵، ۲۸٫۹، ۲۹٫۴ و ۲۶٫۸ درصد بالاترین مقدار را در این نسبت دارا هستند. جالب اینکه کشورهایی همچون گویان، بواتسوانا، گواتمالا و گامبیا در این نسبت بالاتر از ایران قرار دارند.

اکنون در بسیاری از مراجع مهم دنیا، شاخص های رشد صنعت فناوری ارتباطات و اطلاعات (ICT) به عنوان شاخص های توسعه یافتگی اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرند. در بسیاری از کشورها که از رشد اقتصادی بالای برخوردارند سرمایه گذاری در این حوزه رشد بهره وری نیروی کار را تقویت کرده است. در اروپا صنعت ICT به دو شیوه توانسته است زمینه های رشد اقتصادی را فراهم کند. نخست مشارکت مستقیم در اقتصاد از طریق تولیدات حوزه ICT و دیگری رشد بهره وری در سایر صنایع از طریق استفاده از این فناوری.

صنعت فناوری ارتباطات و اطلاعات به عنوان صنعتی بزرگ و رو به رشد موردتوجه سرمایه گذاران است. طبق گزارشات بین المللی مخارج سرمایه ای در فناوری اطلاعات جهان در سال ۲۰۱۳ برابر ۳۷۰۰ میلیارد دلار برآورد شده است که نسبت به سال ۲۰۱۲ رشد ۲ درصدی داشته است.

از مشکلات پیش روی این صنعت استفاده از مدیران سنتی و ناآشنا با فناوری های روز دنیا می باشد که باعث مغفول ماندن این صنعت در اقتصاد ایران است.

از دیگر شاخص های مهم در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات، پهنای باند بین المللی اینترنت می باشد. این شاخص در ایران حدود یک دهم متوسط جهانی آن و ۳۷۷۲ بیت در ثانیه به ازای هر کاربر می باشد. در حالی که در کشورهایی همچون سوئیس و ایسلند این شاخص ۱۰۰ برابر و در لوگزامبورگ ۱۰۰۰ برابر ایران می باشد. جالب اینکه کشورهایی همچون ساحل عاج، اتیوپی، گابن و گینه پاپوآ در این شاخص بالاتر از ایران قرار دارند.

سهم صنعت فناوری ارتباطات و اطلاعات از محصول ناخالص ملی کشور بر اساس آمارهای غیررسمی مقامات مسئول کشور در سال ۲۰۱۱ برابر ۰٫۳ درصد است که مطابق برنامه پنجم توسعه تا برنامه باید به ۲ درصد برسد. این آمار نشان می دهد که این صنعت جایگاه مهم و مناسبی در اولویت های کشور و مسئولان ندارد.

پارس وی دی اس

درباره‌ی فان جو

منو به حال من رها نکن تو که برای من همه کسی اگه هنوزم عاشق منی چرا به داد من نمی رسی....

حتما ببینید

شوخی احسان خواجه امیری به کشف حجاب آزاده نامداری در کنسرت

شوخی احسان خواجه امیری به کشف حجاب آزاده نامداری در کنسرت شوخی احسان خواجه امیری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *