اگر گوشی تلفن همراه خیس شد چه کنیم ؟

اگر گوشی تلفن همراه خیس شد چه کنیم ؟

حتما برای خیلی از شما پیش آمده که گوشی خود را گم کنید، از شما بدزدند، از دستتان به زمین بیفتد یا هر اتفاق ناگوار دیگری پیش آید. برای همه این مشکلات راه چاره ای هست که خودتان خوب می دانید. شاید از دوستان شنیده باشید یا برای خود شما اتفاق افتاده باشد که گوشی داخل دستشویی، لیوان آب یا چای افتاده است.اگر گوشی شما به طور اتفاقی به یکی از هزاران شیوه ممکن خیس شد، تنها باید ۵ راهکار ساده را انجام دهید تا گوشی تان را از خراب شدن نجات دهید.

۱ – اگر گوشی شما به هر دلیل خیس شد ؛ ممکن است کاملا امری بدیهی باشد ، اما هر چقدر سریع تر بتوانید گوشی خود را از منبع رطوبت دور کنید احتمال خراب شدن آن کمتر می شود.

 

۲ – وقتی گوشی شما از خطر دور شد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سیم‌کارت و هر تجهیزات دیگری که قابل برداشتن است، از گوشی جدا کنید. اگر باتری گوشی شما جدا می شود، آن را هم درآورید. با این کار از شوک الکتریکی جلوگیری می کنید.

۳ – گوشی و همه قطعات آن را با پارچه یا حوله تمیز خشک کنید. تا جایی که ممکن است از دستمال کاغذی استفاده نکنید، زیرا ممکن است در شکاف های گوشی گیر کند و جلوی کار کردن آن را بگیرد. از سشوار استفاده نکنید، چون ممکن است آب را بیشتر به داخل گوشی فرو ببرد.

۴ – گوشی را یک شبانه روز در جایی گرم و خشک قرار دهید (مثلا نزدیک رادیاتور یا بخاری) یا آن را در یک کیسه برنج بگذارید یا دور آن حوله ای بپیچید تا رطوبت اضافی آن جذب شود.

۵ – وقتی همه این کارها را انجام دادید و تلفن همراه شما خشک شد، اجزای گوشی را داخل آن قرار داده و امتحان کنید. اگر روشن شد، می توانید با آن کار کنید! یادتان باشد اگر گوشی شما دوباره کار کرد، اطمینان حاصل کنید که از تمام اطلاعاتی که نیاز دارید و می خواهید نگه دارید نسخه پشتیبان یا بک آپ تهیه کنید.

پارس وی دی اس

درباره‌ی فان جو

منو به حال من رها نکن تو که برای من همه کسی اگه هنوزم عاشق منی چرا به داد من نمی رسی....

حتما ببینید

چگونه از صفحه نمایش آیفون ۷ عکس بگیریم؟

چگونه از صفحه نمایش آیفون ۷ عکس بگیریم؟ چگونه از صفحه نمایش آیفون ۷ عکس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *