انتشار تصاویر جالب از ملکه انگلیس

انتشار تصاویر جالب از ملکه انگلیس

انتشار تصاویر جالب از ملکه انگلیس

اقدام روزنامه انگلیسی ‘سان ‘ درخصوص انتشار تصاویر بسیار قدیمی و در همین حال جالب مربوط دوران کودکی ملکه الیزابت که در آنها به شیوه نازی ها سلام کرده، سبب رنجش و ناراحتی شدید خاندان سلطنتی انگلیس شده است.

دفتر کاخ سلطنتی انگلیس در بیانیه ای ضمن ‘ناامیدانه’ توصیف کردن انتشار این تصاویر که مربوط به سال ۱۹۳۳ میلادی است، گفته است: این تصاویر مورد سوءاستفاده قرارگرفته است.

در تصاویر یادشده ملکه الیزابت دوم در سن حدود شش و یا هفت سالگی به همراه مادرش دیده می شود که به تشویق ‘ادوارد هشتم’ عمویش به شیوه نازی ها سلام کرده است.

تصاویر جالب , سلام نازی , ملکه انگلیس , عکس ملکه انگلیس , کودکی ملکه انگلیس , تصاویر ملکه انگلیس , دوران کودکی ملکه الیزابت

به نوشته روزنامه سان ، این تصاویر که بخشی از یک کلیپ ۱۷ ثانیه ای هستند، در باغ ‘بالمورال ‘ و شش سال قبل از شروع جنگ جهانی دوم گرفته شده است.

‘ادوارد هشتم’ که در آن دوره زمانی از طرفداران نازی های آلمان بشمار می آمده است ، در ژانویه سال ۱۹۳۶ میلادی به مقام پادشاهی انگلیس رسید اما یازده ماه بعد به دلیل ازدواج با یک دختر آمریکایی به نام ‘والیس سیمپسون ‘، به اجبار از مقام سلطنت کناره گرفت.

ادوارد هشتم و همسرش در اکتبر سال ۱۹۳۷ میلادی و دو سال قبل از شروع جنگ جهانی دوم با ‘آدولف هیتلر’ رهبر نازی های آلمان دیدار کرد.

تصاویر جالب , سلام نازی , ملکه انگلیس , عکس ملکه انگلیس , کودکی ملکه انگلیس , تصاویر ملکه انگلیس , دوران کودکی ملکه الیزابت

دفتر کاخ سلطنتی انگلیس اعلام کرد از انتشار این تصویر دلسرد شده و از اینکه ادوارد هشتم عموی پادشاه یکی از حامیان نازی ها بود، ابراز تأسف کرده است.

کاخ باکینگهام، گفته است که معلوم نیست چگونه این تصویر از آرشیو شخصی خانواده سلطنتی انگلیس به بیرون درز کرده است.

در بیانیه کاخ باکینگهام عنوان شده است: ‘در آن زمان کسی تصوری نداشت که این کار (سلام نازی) در آینده چه معنایی خواهد داشت. هرگونه برداشتی غیر از این، گمراه کننده و نادرست خواهد بود.’

‘استیگ ابل’، مدیر تحریریه روزنامه ‘سان’ که از روزنامه های زرد انگلیس به شمار می آید، اتهام کاخ باکینگهام مبنی بر ‘سوء استفاده’ از این فیلم کوتاه را رد کرده است.

وی گفته است : ‘ما از این فیلم استفاده نکرده ایم تا انجام کاری زشتی را به آنها نسبت دهیم. بلکه این یک مساله ای مهم و جالب است. اینکه نخبگان و اشراف انگلستان و به طور ویژه در این ماجرا ادوارد هشتم، در دهه ۱۹۳۰ میلادی تمایلاتی به فاشیسم داشته اند.’

در جریان جنگ جهانی دوم، که همراه با بمباران شدید شهر لندن بود، بیش از ۴۵۰ هزار انگلیسی کشته شدند.

ایرنا

 

تصاویر جالب , سلام نازی , ملکه انگلیس , عکس ملکه انگلیس  , کودکی ملکه انگلیس  , تصاویر ملکه انگلیس  , دوران کودکی ملکه الیزابت

پارس وی دی اس

درباره‌ی فان جو

منو به حال من رها نکن تو که برای من همه کسی اگه هنوزم عاشق منی چرا به داد من نمی رسی....

حتما ببینید

عکس های مدلینگ بهنوش بختیاری

عکس های مدلینگ بهنوش بختیاری عکس های مدلینگ بهنوش بختیاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *