اعتراض شدید آنجلینا جولی به تصاویراخیر CIA

اعتراض شدید آنجلینا جولی به تصاویراخیر CIA

اعتراض شدید آنجلینا جولی به تصاویراخیر CIA

219495 اعتراض شدید آنجلینا جولی به تصاویراخیر CIA

آنجلینا جولی بازیگر و کارگردان در واکنش به گزارش شکنجه در سازمان امنیت آمریکا گفت ما باید نسبت به رفتارمان مسئول باشیم و بدانیم جهان اجازه دارد ما را برای اشتباه‌هایمان مواخذه کند.

بی بی سی نوشت: آنجلینا جولی گفت آمریکا باید راهی پیدا کند که با سیاست شکنجه مقابله کند.

وی همچنین اشاره کرد هر کشوری که به سمت دموکراسی حرکت می‌کند باید به عنوان یک الگو مورد توجه قرار بگیرد.

این واکنش پس از گزارشی که هفته پیش منتشر شد و نشان داد پس از ۱۱ سپتامبر موارد خشونت بار و خونینی از شکنجه توسط سیا اعمال شده، ایجاد شد.

جدیدترین فیلم جولی «شکسته نشده» داستان لوییس زامپرینی قهرمان المپیک را روایت می کند که در جنگ جهانی دوم در زندانی در ژاپن اسیر بود و شکنجه‌های سختی را تحمل کرد.

جولی گفت: دلایل زیادی برای مقابله با شکنجه وجود دارد. از جمله این که ما معاهده ژنو را پذیرفتیم و باید به آن وفادار بمانیم. ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که قوانین را بشکنیم و به روش خودمان عمل کنیم و باور داشته باشیم که رفتار ما بر دیگران تاثیر ندارد و آنها مجاز نیستند ما را مواخذه کنند.

او افزود: ما باید خودمان را برای کاری که انجام می دهیم و رفتارمان مسئول بدانیم و اگر می خواهیم از رهبران جهان باشیم، باید کار درست را انجام دهیم و انتخاب های درست بکنیم. اگر ما می خواهیم رفتاری درست داشته باشیم باید راهش را درست انتخاب کنیم.

این بازیگر که سال ۲۰۰۱ سفیر حسن نیت سازمان ملل شد، با مهاجران زیادی در سودان، پاکستان و افغانستان دیدار کرد.

در سال ۲۰۱۲ او به عنوان مامور ویژه سازمان ملل در سطح دیپلماتیک بر بحران وسیع حاصل از جابجایی توده های وسیع مردم تمرکز کرد.

این در حالی است که کمیته تحقیق ویژه سنای آمریکا در گزارش خود فاش کرده که سیا از تکنیک های شکنجه برای مظنونان به تروریسم استفاده کرده است.

همچنین فاش شده که سیا به ندرت برای چنین رفتارهای خشونت باری مورد مواخذه قرار گرفته است.

اوباما در سال ۲۰۰۹ دستور داد تا همه این رفتارهای خشونت آمیز قطع شود و دستورهای جدید برای اطمینان از قطع این روند را صادر کرد.

در مصاحبه هفته پیش رییس جمهوری آمریکا گفته شد فشارهای پس از ۱۱ سپتامبر باورپذیر نیست اما این ما را معاف نمی‌کند که در جستجوی آنچه در این زمینه اتفاق افتاد نباشیم و جلوی تکرار آن را در آینده نگیریم.

 

 

آنجلینا جولی , شکایت آنجلینا جولی , تصاویرآنجلینا جولی , آنجلینا جولی ۲۰۱۵, تصویر آنجلینا جولی , عکس آنجلینا جولی ,

منبع:فان جو،

پارس وی دی اس

درباره‌ی فان جو

منو به حال من رها نکن تو که برای من همه کسی اگه هنوزم عاشق منی چرا به داد من نمی رسی....

حتما ببینید

آیا کاشت مو درد دارد یا خیر؟

آیا کاشت مو درد دارد یا خیر؟ آیا کاشت مو درد دارد یا خیر؟ با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *