خانه » اخبار روز » ۲۶ گل در بازی فوتسال بانوان

۲۶ گل در بازی فوتسال بانوان

۲۶ گل در بازی فوتسال بانوان

۲۶ گل در بازی فوتسال بانوان

fotsall-banavan-funjoo-ir

لیگ برتر فوتسال امسال شاهد نتایج عجیب و غریبی بود که یکی از آن ها ۲۶ گل دانشگاه آزاد در یک بازی بود که به نوع خود اتفاقی عجیب و نادر به حساب می آید.

 

اتفاق و نتایج عجیب فوتسال

در هفته ششم لیگ برتر فوتسال بانوان شاگردان مظفر در تیم دانشگاه آزاد مقابل تیم قعرنشین بانوان تبریز قرار گرفتند و با برتری پرگل صدر جدول را حفظ کردند.

شاید زدن ۲۶ گل در یک بازی فوتسال برای خیلی ها عجیب به نظر بیاید، اما در لیگ امسال نتایج عجیب و غریب زیادی رخ داده که این سوال را برای هر علاقمندی به وجود می آورد که چطور ممکن است در یک بازی بیش از ۲۰ گل به ثمر برسد؟ یک تیم در چه شرایطی باید قرار داشته باشد تا این همه گل دریافت کند؟ چه دلایلی باعث شده تا تیم ها نتوانند در لیگ شرایط خوبی داشته باشند و چرا اصلا در مسابقات شرکت می کنند؟

۲۶ گل در فوتسال
۲۶ گل تیم دانشگاه آزاد در یک بازی
مربیان تیم های انتهای جدول بارها از عدم حمایت اسپانسرها و باشگاه ها گله کرده اند، اما بازهم مشخص نیست اصرار فدراسیون برای حضورشان در لیگ چیست؟

بانوان تبریز یکی از این تیم هاست که در انتهای جدول قرار دارد و در دیدار با دانشگاه آزاد ۲۶ گل دریافت کرد، تیمی که به گفته کادر فنی تمایلی برای حضور در لیگ نداشته اما به اصرار فدراسیون و فقط برای اینکه بگویند لیگ فوتسال ایران با ۱۴ تیم بسته شده در مسابقات شرکت کرده اند. موضوعی که سال های قبل هم وجود داشت و لیگ به نیم فصل نرسیده خیلی ها کناره می گرفتند و یا در بعضی از مسابقات شرکت نمی کردند.

با این شرایط و نتایج کناره گیری این تیم ها بعد از پایان نیم فصل بعید به نظر نمی رسد چرا که با این نتایج دیگر انگیزه ای برای بازیکنان باقی نمی ماند، پولی هم نیست که بگوییم همین برایشان یک انگیزه است. در لیگ فوتسال بانوان نه از حمایت خبری هست نه از قراردادهای میلیاردی، اما تا دلتان بخواهد از بی توجهی ها گله مند هستند.

همه اینها به کنار، اتفاقی که در هفته ششم لیگ برتر در دیدار بانوان تبریز با دانشگاه آزاد رخ داد برای مسئولان فدراسیون و همین طور صوفی زاده نایب رئیس بانوان که از ابتدای ورودش خبری از او نیست و شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه اصلا این پست را نپذیرفته، قابل تامل است.

تیم بانوان تبریز برای دیدار با دانشگاه آزاد بیش از ۵ بازیکن نداشت و با اصرار حاضر به مسابقه شد، مسابقه ای که در نیمه اول با نتیجه ۲۰ بر صفر به سود شاگردان مظفر به پایان رسید و در نیمه دوم متاسفانه به دلیل آسیب دیدگی یک بازیکن تیم بانوان تبریز، دانشگاه آزاد نیز تصمیم گرفت بازی جوانمردانه را رعایت کرده و ۴ بازیکن را به زمین بفرستد، اما بعد از گذشت ۶ دقیقه یک بازیکن دیگر تبریز مصدوم شد و در نهایت نیز بازی بدون اینکه در وقت معمول تمام شود، به پایان رسید.

مهمترین نکته ای که شاید از این بازی به اذهان برسد بازی جوانمردانه شاگردان مظفر است، اما اینکه هیچ اسپانسری حاضر به حمایت از بانوان نیست، جای تاسف دارد.

عدم حمایت از تیم های بانوان در رشته های مختلف همیشه مشکل اصلی بازیکنان و مربیان بوده است. با وجود اینکه در بسیاری از رشته ها مثل فوتسال در آسیا صاحب نام هستیم، اما با این وجود نه تنها فدراسیون فوتبال هیچ توجهی به آنها ندارد بلکه اسپانسرها هم حاضر به سرمایه گذاری نیستند.

با اینکه برخی از فدراسیون ها مانند والیبال شرایط خوبی را برای تیم های مردان در صورت تیمداری در بخش بانوان فراهم کرده اند، با این شرایط باشگاه های زیادی حاضر به همکاری نیستند. مشکلی که حالا این روزها بسیار عادی است و شاید اگر تیمی بگوید اسپانسر خوبی دارد همه تعجب کنند.

همه کشورهای صاحب نام در جهان در ورزش که در المپیک و مسابقات جهانی نتایج خوبی دارند، در بخش بانوان مانند مردان سرمایه گذاری می کنند، اما فدراسیون های ما هنوز نتوانسته اند به اهداف خود در بخش بانوان دست پیدا کنند. موفقیت در عرصه ملی نیاز به سرمایه گذاری در بخش باشگاهی دارد و در این صورت است که یک بازیکن رشد پیدا می کند.
۲۶ گل در بازی فوتسال بانوان

 

۲۶ گل در بازی فوتسال بانوان

منبع: فارس

۲۶ گل در بازی فوتسال بانوان,فانجو,فوتسال بانوان , ۲۶ گل در فوتسال , فوتسال بانوان دانشگاه آزاد , لیگ برتر فوتسال بانوان , گل فوتسال دانشگاه آزاد , اتفاقی عجیب در فوتسال ایراناخرین پست مرتبط

طرح فروش فوری تنظیم بازار شركت ايران خودرو – ارديبھشت ٩8

طرح فروش فوری تنظیم بازار شرکت ایران خودرو – خرداد ماه ٩۸

طرح فروش فوری تنظیم بازار شرکت ایران خودرو – خرداد ماه ٩۸ طرح فروش فوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *