خانه / اخبار روز / اخبار اقتصادی / نرخ کارمزد خدمات بانکی افزایش یافتنرخ کارمزد خدمات بانکی افزایش یافت

نرخ کارمزد خدمات بانکی افزایش یافت

نرخ کارمزد خدمات بانکی افزایش یافت

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%85%d8%b2%d8%af-%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9%db%8c

با دستور بانک مرکزی تعرفه کارمزد ارائه خدمات بانکی مصوب سال ۹۵ در برخی موارد تغییر کرد و گران تر شد.

 

گران شدن کارمزد خدمات بانکی

بانک مرکزی در ابلاغیه ای به بانک های کشور تعرفه جدید کارمزد خدمات بانکی مصوب سال ۹۵ و نرخ های قابل وصول را اعلام کرد که طبق آن، نرخ صدور چک بانکی از ۳۷۰۰ تومان به ۵ هزار تومان افزایش یافت.
بانک مرکزی در ابلاغیه ای به تمامی بانک های کشور در تاریخ ۱۱ مهرماه سال جاری، تعرفه جدید کارمزد خدمات بانکی مصوب سال ۹۵ و نرخ قابل وصول شامل خدمات بابت انواع حساب های قرض الحسنه و پس انداز، ضمانت نامه ها، حواله های صندوق های اجاره ای، مدیریت اوراق بهادار و بروات را ابلاغ کرد. بر این اساس در شاخص ترین افزایش نرخ خدمات، قیمت صدور چک بانکی از ۳۷۰۰ تومان به ۵ هزار تومان افزایش یافته است.

بانک های کشور نیز در دستورالعملی که به شعب خود ارسال کرده اند، بر این نکته تاکید کرده اند که هزینه خدمات بانکی مذکور، به شرح مندرج در فایل های الحاقی که از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده است، لازم الاجرا است. در واقع، اداره ارزیابی سلامت نظام بانکی بانک مرکزی طی نامه ای به بانکهای کشور، تعرفه جدید را ابلاغ کرده است.

بر این اساس بانکها در دستورالعمل های خود، کارمندان را مکلف کرده اند که با توجه به اهمیت تامین هزینه های مرتبط با ارایه خدمات بانکی از محل کارمزدهای دریافتی، در اخذ کارمزدها اهتمام کنند. اما نکته حائز اهمیت در این دستورالعمل، موضوع ارایه تخفیف های ویژه بانکها به مشتریان خاص، در اعمال کارمزدها است. این در شرایطی است که واحدهای بانکی می توانند به مشتریان خاص و ویژه به منظور رقابت با سایر بانکها، حداکثر ۳۰ درصد قیمت مندرج در جدول ابلاغی را با نرخ های کمتری اعمال کنند.

از سوی دیگر، واحدها در خصوص اعمال بند تشویق به مشتریان خاص باید درخواست مشتریان خاص و ویژه را به اداره امور شعب ارسال کنند تا پس از تائید درخواست مزبور و طرح در کارگروه بخشودگی و تخفیفات ویژه خدمات بانک، مستقر در اداره کل بازاریابی و امور مشتریان، تخفیف اعمال شود؛ ضمن اینکه شعب باید پس از بررسی های لازم، درخواست را به منظور ارایه در کمیته منابع و مصارف بانکها ارسال کنند.

فهرست کامل عمده ترین نرخ های جدید کارمزدهای بانکی را منتشر کرد:
کارمزد خدمات بانکی

تعرفه جدید کارمزد خدمات بانکی

کارمزد خدمات بانکی

نرخ جدید کارمزد خدمات بانکی

 

نرخ کارمزد خدمات بانکی افزایش یافت

منبع: مهر و نمناک

نرخ کارمزد خدمات بانکی افزایش یافت,فانجو,کارمزد خدمات بانکی , نرخ های جدید کارمزد خدمات بانکی , گران شدن کارمزد خدمات بانکی ,افزایش نرخ کارمزد خدمات بانکی , تعرفه جدید کارمزد خدمات بانکیمطالب مرتبط

دانلود مداحی 95،مراسم شب اول محرم 95 مهدی میرداماد,فان جو,مهدی میرداماد, محرم 95 مهدی میرداماد, شب اول محرم مهدی میرداماد, مداحی مهدی میرداماد, نوحه مهدی میرداماد, مداحی جدید مهدی میرداماد, سینه زنی مهدی میرداماد, شب اول محرم 95 مهدی میرداماد

دانلود مداحی شب هفتم محرم ۹۷ مهدی میرداماد

دانلود مداحی شب هفتم محرم ۹۷ مهدی میرداماد دانلود مداحی شب هفتم محرم ۹۷ مهدی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *