عکسهای سیگار کشیدن مهران مدیری در نشست خبری فیلم ساعت ۵ عصر

عکسهای سیگار کشیدن مهران مدیری در نشست خبری فیلم ساعت ۵ عصر

عکسهای سیگار کشیدن مهران مدیری در نشست خبری فیلم ساعت ۵ عصر

modiri-smok_فان جو

 

نشست خبری فیلم سینمایی ساعت ۵ عصر به کارگردانی مهران مدیری عصر امروز ۴ شهریورماه در هتل هما با حضور مهران مدیری و اصحاب رسانه برگزار شد.

مهران مدیری در ابتدای این نشست درباره چگونگی رسیدن به سوژه “ فیلم ساعت ۵ عصر” گفت: من ۸ سال بود که تصمیم داشتم فیلم سینمایی بسازم اما هر بار به دلایلی نمی شد. دوستان پیشنهادهای وسوسه برانگیزی می دادند اما با این وجود باز هم نمی شد که بسازم ولی در نهایت امسال تصمیم گرفتم در دو ماهی که برنامه “دورهمی” ضبط نمی شود یک فیلم سینمایی بسازم.

از نکات قابل توجه این نشست سیگار کشیدن مهران مدیری در حین گفتگو با خبرنگاران بود که هنوز دلیل انجام این حرکت وی مشخص نشده است

سیگار کشیدن مهران مدیری در نشست خبری فیلم ساعت پنج عصر

 

نشست مطبوعاتی فیلم سینمایی مهران مدیری

این نویسنده و کارگردان با اشاره به اینکه ایده این فیلم برای سه سال پیش است، بیان کرد: قصه “ساعت ۵ عصر” روایت کننده مشکلاتی است که برای همه ما در تهران پیش می آید ولی گویی ما به آنها عادت کرده ایم و همواره با آنها زندگی می کنیم.

وی افزود: این فیلم ما را متوجه می کند که پیرامون ما چه اتفاقاتی می افتد. همانطور که در برنامه هفت گفتم شخصیت اصلی این فیلم فردی است که باید تا ساعت ۵ عصر از یک نفر امضا بگیرد اما یک سلسله اتفاقات عجیب و غریب می افتد که البته عجیب و غریب هم نیست. این فیلم یک نقطه صفر تا صد دارد که به ما نشان می دهد چگونه اتفاقات بزرگتر می شود. این را هم باید بگویم که خیلی از اتفاقاتی که برای شخصیت اصلی می افتد اجتناب ناپذیر است.

وی در ادامه در رابطه با مراحل نگارش فیلمنامه این اثر توضیح داد: فیلمنامه در حال نوشتن است و تا ۱۵ روز دیگر آماده می شود و برای کسب مجوزها به وزارت ارشاد می رویم.

نشست خبری فیلم ساعت 5 عصر

مدیری درباره فضای کلی فیلم “ساعت ۵ عصر” گفت: این فیلم کاملا رئال است و با اینکه فضای فانتزی ندارد اما به شدت کمدی است و البته سوژه آن تلخ است. کمدی این کار پررنگ است اما پایان تلخی ندارد البته این نظر من است و بستگی به این دارد که ما چگونه تلخ را تعریف کنیم. پایان این فیلم به گونه ای تمام می شود که شخصیت اصلی به همان نقطه اول و به یک روزمرگی می رسد. سکانس ابتدایی فیلم در پایان آن تکرار می شود و ما متوجه می شویم که دور باطلی وجود دارد.

مدیرى در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا فیلمنامه در وزارت ارشاد دچار تغییراتی می شود یا خیر، گفت: فیلمنامه موردى ندارد که دچار مشکل شود اگر هم این اتفاق بیفتد آن را با گفتگو حل می کنیم.این را هم باید بگویم سیامک انصاری و صدها نفر از مردم بازیگران این فیلم هستند البته برخی تنها سه یا چهار سکانسی در این فیلم به ایفای نقش می پردازند که من هم یکی از آنها هستم.

وی در ادامه با اشاره به سکانسی که حدود ۷۰۰ نفر در آن به ایفای نقش می پردازند، تصریح کرد: گروه کارگردانی این اثر حدود ۱۰ نفر هستند و با وجود اینکه مهار کردن ۷۰۰ نفر کار سختی است آن را انجام می دهند. البته ما سکانس هایی داریم که بالغ بر هزار نفر در آن به ایفای نقش می پردازند.

مدیری در ادامه با اشاره به نقدهای اجتماعی که در فیلم سینمایی “ساعت ۵ عصر” وجود دارد، گفت: این فیلم سراسر نقد اجتماعی است. در این فیلم شهری مانند تهران داریم که تیمارستانی است که هزار نفر در آن بدنبال کارهای مختلف می گردند. از شروع تا پایان فیلم سراسر نقد اجتماعی دارد.

مدیری با اشاره به نام فیلم گفت: نام این فیلم به این دلیل “ساعت ۵ عصر” است که شخصیت اصلی آن تنها تا ساعت ۵ عصر وقت دارد که یک امضا بگیرد. من به همین دلیل ساده نام فیلم را اینگونه انتخاب کردم.

مدیری در بخش دیگر این نشست درباره اینکه دیگر نمی خواهد در تلویزیون سریالی بسازد، گفت: من دیگر توان ساخت سریال ندارم. سریال سازی دنیای سخت خود را دارد که یک کارگردان باید در طول ۹ ماه یک سریال بسازد و من دیگر توان آن را ندارم. البته دیگر علاقه ای هم ندارم مگر کارهایی مثل “دورهمی” پیش بیاید که حضور در آنها را قبول کنم اما دیگر نمی توانم سریال بسازم.

وی درباره این پرسش که آیا قصد دارد درباره خود فیلمی بسازد؟ گفت: فیلمی درباره خودم نمی سازم اما از سال آینده شروع به نگارش زندگینامه خودم می کنم که فکر می کنم حدود چهار جلد باشد. این زندگینامه از چهار سالگی تا حال حاضر من را شامل می شود که می توانم بگویم یک برش ۴۰ ساله از تاریخ ایران شامل زندگی اجتماعی فرهنگی و جنگ می شود.

وی در پایان این نشست با بیان اینکه “خندوانه” رقیب “دورهمی” نیست گفت: این ۲ برنامه با یکدیگر متفاوت هستند و ربطی به هم ندارند پس رقیب هم نیستند. در آینده از رامبد جوان برای حضور در این برنامه دعوت می کنم.

عکسهای سیگار کشیدن مهران مدیری در نشست خبری فیلم ساعت ۵ عصر

اریا پیکس فان جو

عکسهای سیگار کشیدن مهران مدیری در نشست خبری فیلم ساعت ۵ عصر,فانجو,دلیل سیگار کشیدن مهران مدیری , فیلم سینمایی مهران مدیری , مهران مدیریمطالب مرتبط

عکس های لورفته و خفن متین ستوده

عکس های لورفته و خفن متین ستوده عکس های لورفته و خفن متین ستوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *