خانه » سرگرمی » دانستنی های عمومی » سرمایه دارترین خیابان دنیا


سرمایه دارترین خیابان دنیا

سرمایه دارترین خیابان دنیا

سرمایه دارترین خیابان دنیا

وقتی سال ۱۷۹۲ میلادی ۲۴ کارگزار بازار سهام در خیابان وال‌استریت دور هم جمع شدند تا توافق‌نامه‌ای امضا کنند، شاید هیچ گاه تصور نمی‌کردند توافق آنها، نطفه اولیه بزرگ‌ترین بازار سهام دنیا را تشکیل دهد؛‌ بازاری که از یک حجم اندک معاملات در آن زمان، امروز به رکورد ده‌ها هزار تریلیون دلار معامله در طول سال دست یافته است و شاخص‌های بسیاری را با حرکت خود بالا و پایین می‌کند. علت نامگذاری این خیابان به نام وال‌استریت، وجود یک دیوار مستحکم در آن است که به وسیله هلندی‌ها بنا شده است.
بورس آمریکا, وال استریت, وال استریت ژورنال,

 توافق نامه مذکور بعدها جای خود را به هیأت سهام و بورس نیویورک ـ شرکتی که به بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) تبدیل شد ـ داد.

در طول این سال ها، بورس وال استریت نوسانات زیادی داشته و به رغم این که اغلب در اوج بوده، گاهی هم سقوط های وحشتناکی را تجربه کرده است. به عنوان نمونه بحران اکتبر ۱۹۲۹ و افت شدید شاخص، هیچ گاه از حافظه این بازار پاک نخواهد شد. این اتفاق، آغازی بود بر بزرگ ترین رکود اقتصادی آمریکا و تا جایی پیش رفت که بسیاری از کارشناسان آن را به عنوان یکی از دلایل بروز جنگ جهانی دوم می شناسند.

http://dl.funjoo.ir/wp-content/uploads/2015/07/gal_wall_street18.jpg

همچنین نهضت اشغال وال استریت که از سال ۲۰۱۱ شروع شد و تا یک سال بعد از آن ادامه داشت نیز به یکی دیگر از نقاط تاریک بورس وال استریت تبدیل شده است. اشغال کنندگان وال استریت عمدتا از نابرابری های اقتصادی گلایه مند بوده و خواستار مبارزه با فرهنگ اقتصادی سرمایه داری و از میان بردن دسترسی و نفوذ دلالان شرکتی و غول های پولی در دولت آمریکا بودند.

http://dl.funjoo.ir/wp-content/uploads/2015/07/130388_377.jpg

اما نباید این نکته را از نظر دور داشت که بورس وال استریت کماکان به عنوان بزرگ ترین نهاد مالی دنیا کانون تجمع سرمایه های کلان بوده و بسیاری از آرمان های نظام سرمایه داری را در خود متبلور ساخته است. بورس اوراق بهادار نیویورک از دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹و ۳۰ (۱۸ بعدازظهر به وقت تهران) تا ۱۶ (نیمه شب به وقت تهران) به معامله می پردازد. البته برای سهامدارانی که می خواهند از شلوغی بازار فرار کنند این امکان فراهم است تا در ساعات قبل یا بعد از بازگشایی بازار هم معامله کنند. اما زمینه فعالیت این دو بازه زمانی با ساعات اصلی بازار کمی متفاوت است.

http://dl.funjoo.ir/wp-content/uploads/2015/07/800px-Wall_street_1867.jpg

بسیاری از اطلاعیه ها و گزارش های حسابرسی در ساعات قبل از آغاز یا بعد از اتمام معاملات منتشر می شود و سهامدارانی که در این ساعت ها به خرید و فروش اقدام می کنند ضمن قبول برخی خطرها می توانند از سرمایه گذارانی که در ساعات اصلی معامله می کنند سبقت بگیرند و سود مناسبی کسب کنند. دو شاخص اصلی بورس وال استریت، داو جونز و شاخص نزدک است. در مجموع این بازار امروزه به عنوان یکی از نمادهای قدرت و پول ایالات متحده به شمار می رود تا جایی که اوباما در نطق چند ماه پیش خود ضمن تمجید وال استریت مفتخرانه اعلام کرد حجم معاملات بازار بورس در ده سال گذشته دو برابر شده است. او کنگره را تهدید کرد هر لایحه ای که هدف آن قائل شدن مقررات بر وال استریت باشد را وتو خواهد کرد. از بورس وال استریت وسقوط اخلاقی آن فیلم های سینمایی متعددی نیز ساخته شده که آخرین آن «گرگ وال استریت» ساخته مارتین اسکورسیزی با بازی لئوناردو دی کاپریو ست که داستان واقعی سقوط اخلاقی و کلاهبرداری بظاهر قانونی یک دلال سهام را به تصویر می کشد.

 http://dl.funjoo.ir/wp-content/uploads/2015/07/video.jpg
منبع:فان جو، جام جم

 

بورس آمریکا, وال استریت, وال استریت ژورنال,اخرین پست مرتبط

بهترین پشت نویسی ماشین, تصاویر پشت نویسی ماشین, جملات زیبا برای پشت نویسی ماشین, جملات پشت نویسی ماشین, جمله نویسی پشت ماشین, دانلود عکس پشت نویسی ماشین, شعار نویسی پشت ماشین, شعر پشت نویسی ماشین, عکس های پشت نویسی ماشین, عکس پشت نویسی ماشین, عکس پشت نویسی ماشین برای محرم, عکس پشت نویسی ماشین در محرم, عکس پشت نویسی ماشین محرم, عکس پشت نویسی ماشین ها, متن پشت نویسی ماشین برای محرم, پشت نويس ماشين ها, پشت نويسي ماشين, پشت نويسي ماشين محرم, پشت نویس ماشین برای محرم, پشت نویس ماشین در محرم, پشت نویس ماشین سنگین, پشت نویس ماشین محرم, پشت نویس ماشین ها, پشت نویس ماشین ها در محرم, پشت نویس های ماشین, پشت نویسی جالب ماشین ها, پشت نویسی خودرو ها, پشت نویسی شیشه ماشین, پشت نویسی ماشین, پشت نویسی ماشین ایام فاطمیه, پشت نویسی ماشین ایام محرم, پشت نویسی ماشین برا محرم, پشت نویسی ماشین برای ماه محرم, پشت نویسی ماشین برای محرم, پشت نویسی ماشین برای پاشایی, پشت نویسی ماشین ترکی, پشت نویسی ماشین جدید, پشت نویسی ماشین خنده دار, پشت نویسی ماشین در ماه محرم, پشت نویسی ماشین در محرم, پشت نویسی ماشین درایام محرم, پشت نویسی ماشین سواری, پشت نویسی ماشین عاشقانه, پشت نویسی ماشین فاطمیه, پشت نویسی ماشین ماه محرم, , شت نویسی ماشین محرم, پشت نویسی ماشین محرمی, پشت نویسی ماشین ها, پشت نویسی ماشین ها در ماه محرم, پشت نویسی ماشین ها در محرم, پشت نویسی ماشین ویژه محرم, پشت نویسی ماشینها, پشت نویسی های جالب ماشین, پشت نویسی های ماشین, پشت نویسی های ماشین ها, پشت نویسی پشت ماشین, پشت نویسی پشت ماشین ها, ,

نقاشی عاشورایی روی ماشین ، پشت نویسی ماشین در محرم

نقاشی عاشورایی روی ماشین ، پشت نویسی ماشین در محرم نقاشی عاشورایی روی ماشین ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *