ساخت مستندی عجیب توسط شبنم طلوعی بازیگر بهایی

ساخت مستندی عجیب توسط شبنم طلوعی بازیگر بهایی

ساخت مستندی عجیب توسط شبنم طلوعی بازیگر بهایی

شبنم طلوعی بازیگر بهایی مستند قرۀالعین را ساخته است که در ادامه به جزییات این خبر می پردازیم.

ساخت مستندی عجیب توسط شبنم طلوعی بازیگر بهایی,فانجو,شبنم طلوعی,شبنم طلوعی بازیگر بهایی,مستند قرۀالعین شبنم طلوعی,مستند شبنم طلوعی,همسر شبنم طلوعی,همسر سابق شبنم طلوعی,شبنم طلوعی و همسرش

 

«شبنم طلوعی» بازیگر زن بهایی که در دهه هشتاد با سریالی تلویزیونی در ایران شناخته شد، فیلمی در ستایش قرهًْ‌العین یکی از رهبران بابیت و چهره به اصطلاح مقدس بهاییان، ساخته است.
او در گفت‌وگویی، با اعتراف به بهایی بودن، مدعی بی‌طرفی در ساخت مستند خود شده است. این در حالی است که نام فیلم، خود گویای جانبداری کارگردان از شخصیت اصلی اثر است.

مستند  قرهًْ‌العین با مشارکت جمعی از بهاییان از جمله عباس امانت – عضو شورای سردبیری دائرهًْْ المعارف ایرانیکا – در خارج از ایران تهیه شده است.

فاطمه زرین‌تاج برغانی قزوینی ملقب به  قرهًْ‌العین پس از گرایش به شیخیه و سپس فتنه استعمار ساخته باب، از ملغی شدن احکام  اسلام سخن گفت و ضمن کشف حجاب، به تبلیغ علیه اسلام پرداخت و قیام مسلحانه را جایز شمرد.

وی در سال ۱۲۶۸ قمری، به دلیل دست داشتن در قتل عموی خود محمدتقی برغانی یا «شهید ثالث» در تهران اعدام شد.

«شبنم طلوعی» همسر سابق یکی از بازیگران سینما و تلویزیون است.

 

ساخت مستندی عجیب توسط شبنم طلوعی بازیگر بهایی

منبع: گهر

ساخت مستندی عجیب توسط شبنم طلوعی بازیگر بهایی,فانجو,شبنم طلوعی,شبنم طلوعی بازیگر بهایی,مستند قرۀالعین شبنم طلوعی,مستند شبنم طلوعی,همسر شبنم طلوعی,همسر سابق شبنم طلوعی,شبنم طلوعی و همسرشمطالب مرتبط

جدیدترین عکسهای بازیگران سریال ازسرنوشت

جدیدترین عکسهای بازیگران سریال ازسرنوشت جدیدترین عکسهای بازیگران سریال ازسرنوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *