خانه » اخبار روز » اخبار حوادث » دام کثیف پسر ۲۶ ساله برای دختر ۱۷ ساله کرمانی

دام کثیف پسر ۲۶ ساله برای دختر ۱۷ ساله کرمانی

دام کثیف پسر ۲۶ ساله برای دختر ۱۷ ساله کرمانی

دام کثیف پسر ۲۶ ساله برای دختر ۱۷ ساله کرمانی

 

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان از دستگیری فردی که از طریق فضای مجازی اقدام به هتک حیثیت و در نتیجه، تهدید و اخاذی از افراد را می کرد، خبر داد.

سرهنگ امین یادگار نژاد رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: در پی شکایت دختر ۱۷ ساله ای مبنی بر اینکه مدتی پیش شخصی نا شناس با ارسال تعدادی عکس و فیلم شخصی از طریق شبکه های اجتماعی اقدام به تهدید و اخاذی از وی را کرده و این امر موجب هتک حیثیت وی شده است ، موضوع با توجه به حساسیت، در دستور کار کاراگاهان این پلیس Police قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات علمی ، پلیسی و با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد پسر جوان ۲۶ ساله ای اقدام به ارسال عکس و فیلم به شاکی کرده درحالیکه شاکی اذعان داشته که هیچگونه شناختی از متهم را ندارد.

یادگارنژاد افزود: پس از شناسایی متهم شاکی یادآور شد که مدتی پیش از طریق یکی از شبکه های اجتماعی با پسری آشنا شده و به جهت آشنایی بیشتر برای ازدواج اقدام به ارسال عکس های شخصی برای وی ‌ کرده تا اینکه پس از گذشت مدت محدودی به دلایل شخصی اقدام به قطع رابطه با آن شخص را کردم.

وی در ادامه بیان کرد: در همین راستا و با هماهنگی مقام قضایی متهم دستگیر که در ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی بوده ولی با توجه به ادله موجود، در بازجویی‌های انجام شده اذعان داشت که طی ترفندی از شاکی فیلم گرفته تا ازاین طریق وی را مجبور به برقرار روابط در آینده کند لذا پس از اینکه شاکی اقدام به ترک دوستی با وی کرده اقدام به تهدید کرده است.

یادگار نژاد با اشاره به ماده۱۷ قانون Law جرایم رایانه‌ای تصریح کرد: هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

وی در پایان افزود: از شهروندان به ویژه خانم های جوان می خواهیم در فضای مجازی تحت هیچ عنوان به افرادی که با وعده های دروغین مثل ازدواج قصد نزدیک شدن به آنها را دارند اعتماد نکرده و اطلاعات شخصی خود را برای آنها ارسال نکنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، قسمت ثبت گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند

 

 

دام کثیف پسر ۲۶ ساله برای دختر ۱۷ ساله کرمانی
اخرین پست مرتبط

زمان واریز یارانه مرداد ۹۸ + تاریخ های یارانه ۱۳۹۸

زمان واریز یارانه مرداد ۹۸ + تاریخ های یارانه ۱۳۹۸ زمان واریز یارانه مرداد ۹۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *