خانه » اخبار روز » حکم زندان مهدی هاشمی تایید شد

حکم زندان مهدی هاشمی تایید شد

حکم زندان مهدی هاشمی تایید شد

حکم زندان مهدی هاشمی تایید شد

معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه گفت: با توجه به تائید حکم دادگاه بدوی برای مهدی هاشمی، اشد یکی از جرائم براساس ماده ۱۳۴ مجازات اسلامی تعیین و به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای روز پنجشنبه در حاشیه معارفه رییس کل دادگستری استان گلستان در جمع خبرنگاران افزود: این که حکم توسط دادگاه بدوی تائید شده را من عصر روز گذشته متوجه شدم، اما به آن دسترسی نداشتم و امروز هم در گرگان هستم.

براساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در جرائم موجب تعزیر هرگاه جرائم ارتکابی بیش از سه جرم نباشد دادگاه برای هر یک از آن جرائم حداکثر مجازات مقرر را حکم می کند و هرگاه جرائم ارتکابی بیش از سه جرم باشد مجازات هر یک را بیش از حداکثر مجازات مقرر قانونی مشروط به این که از حداکثر به اضافه نصف آن تجاوز نکند، تعیین می نماید. در هر یک از موارد فوق فقط مجازات اشد قابل اجراء است و اگر مجازات اشد به یکی از علل قانونی تقلیل یابد یا تبدیل یا غیرقابل اجراء شود، مجازات اشد بعدی اجراء می گردد.

۳۰۶۶۶_۴۹۶

معاون اول قوه قضائیه اظهار کرد: سه جرم اختلاس، ارتشا و مسائل امنیتی برای مهدی هاشمی تائید شده اما در پرونده ۱۲ کیفرخواست وجود داشت که در تجدید نظر و ارائه کیفرخواست برخی آنان در هم ادغام شد و در برخی موارد هاشمی از جرم تبرئه شد.

محسنی اژه ای در خصوص میزان مجازات نهایی برای این پرونده گفت: در مورد اختلاس اگر همراه با جعل باشد قانون بین ۷ تا ۱۰ سال زندان در نظر گرفته و اگر همراه با جعل نباشد بین ۵ تا ۱۰ سال پیش بینی شده، در مورد رشوه اگر از مبلغی که قانون مشخص کرده و این پرونده این بیشتر از حد قانون بوده بین ۵ تا ۱۰ سال زندان پیش بینی شده و در مسائل امنیتی نیز برای مجرم بین ۲ تا ۵ سال زندان پیش بینی شده که در این پرونده اختلاس و ارتشا هر یک ۱۰ سال حبس و مسائل امنیتی ۵ سال حبس را شامل می شود.

وی افزود: در نهایت با توجه به همان ماده ۱۳۴ اجرای حکم که اشد یکی از جرائم می باشد، ۱۰ سال زندان برای مهدی هاشمی است.

معاون اول قوه قضائیه همچنین در خصوص پرونده هتل مشهد گفت: هنوز بررسی در خصوص علل عمدی و یا غیرعمدی بودن ادامه دارد اما در این خصوص ۵ نفر همچنان در بازداشت هستند.

وی تصریح کرد: عمدی بودن این مساله هنوز محرز نشده اما نمونه برداری از متوفیان، آب و غذا به همراه تحقیقات میدانی صورت گرفته و در حال بررسی و جمع بندی هستیم.

وی یادآور شد: اگر عمدی در کار نباشد و سهل انگاری صورت گرفته باشد، آن زمان اوضاع و شرایط فرق می کند و برای هر یک از این موارد مجازات های مختلفی طبق قانون پیش بینی شده است.

محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده حمید بقائی گفت: این پرونده فعلا در همان روالی است که روز دوشنبه اعلام کردم و نمی توانم فعلا در خصوص اتهام به جرم وی چیزی بگویم.

وی یادآور شد: در خصوص این پرونده باید قانون تبصره ماده ۸۸ مجازات اسلامی بررسی شود و سپس در آن خصوص اظهار نظر شود.

به استناد تبصره (۱) ماده (۱۸۸) منظور از علنی بودن محاکمه عدم ایجاد مانع جهت حضور افراد در جلسات رسیدگی است. خبرنگاران رسانه ها می توانند با حضور در دادگاه از جریان رسیدگی گزارش مکتوب تهیه کرده و بدون ذکر نام یا مشخصاتی که معرف هویت فردی یا موقعیت اداری و اجتماعی شاکی و مشتکی عنه باشد منتشر نمایند. تخلف از حکم قسمت اخیر این تبصره در حکم افترا است.

 

ادعای آسوشیتدپرس درباره حکم ۲ مأمور خاطی سعودی

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام امنیتی عربستان گزارش داد که دو مأمور خاطی فرودگاه جده که به جرم تعرض به دو نوجوان ایرانی بازداشت شده بودند، به چهار سال حبس و هزار ضربه شلاق محکوم شده اند.

به گزارش فارس، این مقام امنیتی گفته که این حکم روز چهارشنبه (دیروز) به متهمان ابلاغ شده ولی هنوز به صورت رسمی با رسانه ها در میان گذاشته نشده است. در عربستان احکام شلاق به صورت نوبت های متناوب صد تایی جاری می شود و فاصله میان هر نوبت حداقل یک هفته است؛ در صورت تشخیص پزشکان سعودی و با توجه به میزان تحمل بدنی محکوم، این فاصله زمانی قابل تمدید است.

سرلشکر ایزدی: سامانه موشکی در عراق نداریم

معاون راهبردی و اشراف فرماندهی کل قوا برخی ادعاها مبنی بر وجود سامانه های موشکی ایران در استان الانبار عراق را تکذیب کرد و گفت: ایران هیچ گونه سامانه موشکی نه تنها در الانبار بلکه در هیچ جای عراق ندارد.

سرلشکر مصطفی ایزدی این مطلب را دیروز در حاشیه دومین همایش سراسری امنیت پایدار بیان کرد.

وی گفت: حرکت ها در عراق به صورت مردمی شکل گرفته و با راهنمایی مرجعیت و با اتکا به مردم و دستاوردهای موجود، به دفاع می پردازند.

بیانیه احمدی نژاد در دفاع از بقایی

دفتر محمود احمدی نژاد با صدور بیانیه ای در ارتباط با بازداشت حمید بقایی، معاون اجرایی دولت دهم بیانیه ای صادر و در آن تاکید کرد رئیس جمهور دوره های نهم و دهم به طور قاطع از پاکی، پاکدستی و حقانیت بقایی تا آخر دفاع خواهد کرد.در این بیانیه همچنین از قوه قضاییه در مطرح کردن نام بقایی، انتقاد شده است.

هشدار ایران به سعودی ها

ایران درباره «پیامدهای جدی» حملات هوایی بیشتر عربستان سعودی به نزدیکی سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی، غلامعلی خوشرو، نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، سه شنبه با ارسال نامه ای به شورای امنیت اظهار کرد در دو ماه گذشته جنگنده های عربستان دو بار به مناطقی در نزدیکی سفارت ایران در پایتخت یمن حمله کردند.

این در حالی است که ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در حملات ۳۱ فروردین و ۴ خرداد بشدت آسیب دید. خوشرو همچنین از شورای امنیت خواست فورا موضوع حمله نظامی عربستان سعودی به یمن را بررسی کند.

اولین تصویر از جان کری بعد از عمل جراحی

جان کری، وزیر خارجه آمریکا که ده روز قبل در حادثه دوچرخه سواری در فرانسه، دچار شکستگی استخوان ران شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت، تصویری از خود را در لباس بیمارستان و در حالی که مشغول صحبت کردن با تلفن است، در صفحه اجتماعی خود در توییتر قرار داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: کری به صورت تلفنی از بیمارستان ماساچوست کارهای خود را انجام می دهد. از سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین پرسیده شد چرا از زمان حادثه دوچرخه سواری، هیچ تصویری از کری منتشر نشده که اگرچه این سوال از سوی راتکه بدون پاسخ ماند اما به نظر می رسد انتشار این عکس از سوی کری، پاسخی به این سوال بوده باشد.

فعالیت ۲۳۵ تشکل سیاسی رسمی

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: حدود ۲۳۵ تشکل سیاسی رسمی در کشور وجود دارد، اما حزب بزرگ نداریم و متشکل ترین حزب ما موتلفه است.

به گزارش ایرنا، محمدحسین مقیمی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان افزود: احزاب در حال حاضر به سمت تشکیل مجمع پیش می روند که به صورت مجموعه ای با هم همکاری کنند.

مقیمی ادامه داد: وقتی احزاب حرف نمی زنند، ما فکر می کنیم اینها خیلی حرف برای گفتن دارند، اما وقتی که صحبت ها مطرح می شود، می بینیم صحبت ها و نظرات خیلی با هم متفاوت نیست و می شود آنها را جهت داد و اصلاح کرد.

معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: گرفتاری هایی که الان داریم مانند اختلاس ها، فسادهای اقتصادی و مالی که گریبانگیر شده، به دلیل این است که عده ای نتوانستند حرف هایشان را بزنند.

 

بیوگرافی مهدی هاشمی, ثروت هاشمی رفسنجانی, جرم مهدی هاشمی, سوابق مهدی هاشمی, فرزندان هاشمی رفسنجانی,اخرین پست مرتبط

زمان واریز یارانه مرداد ۹۸ + تاریخ های یارانه ۱۳۹۸

زمان واریز یارانه مرداد ۹۸ + تاریخ های یارانه ۱۳۹۸ زمان واریز یارانه مرداد ۹۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *