خانه » سینما » اخبار سینما » توقف فیلمهای سینمایی ایرانی بخاطر تبلیغ در ماهواره

توقف فیلمهای سینمایی ایرانی بخاطر تبلیغ در ماهواره

توقف فیلمهای سینمایی ایرانی بخاطر تبلیغ در ماهواره

توقف فیلمهای سینمایی ایرانی بخاطر تبلیغ در ماهواره

پخش تیزرهای تبلیغاتی برخی از فیلم های سینمایی از جمله آدت نمی کنیم باعث توقف آنها و ممنوع الکاری برخی سینماگران شد.

funjoo.irفیلم-های-سینمایی

ماهواره برای سینمای ایران دردسرساز شد

در پی پخش تیزرهای ماهواره ای برخی فیلم های در حال اکران، دادستانی به تازگی در نامه ی به سازمان سینمایی وزارت ارشاد برخی از سینماگران که این روزها فیلم بر پرده دارند و تیزر فیلم هایشان در شبکه های ماهواره ای پخش شده است را “ممنوع الفعالیت” اعلام کرده است.

حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در پاسخ به صحت این موضوع را تایید کرد و صحبت کردن در این زمینه را به بعد از جلسه ای که با سینماگران خواهد داشت،موکول کرد.

بنا بر این گزارش،در چند ماه گذشته تعدادی از تهیه کنندگان سینما به دلیل پخش تیز فیلمشان از شبکه “جم” ناچار شدند با حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه پاسخگو باشند و تعهد دادند تا آگهی فیلمشان از شبکه های خارج از کشور پخش نشود و نمایش فیلم«آآدت نمی کنیم» هم برای مدتی متوقف شد، بعد از این اتفاقات پخش این تیزرها متوقف شد اما دوباره از اوایل مرداد ماه از سر گرفته شد تا جایی که معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی اول مرداد ماه درگفت وگو با ایسنا مطرح کرده بود:ظاهرا این شبکه در اقدامی خودسرانه بار دیگر تیزر فیلم های سینمایی ایرانی را پخش می کند و در این شرایط، دستگاه قضایی می تواند از طریق مجامع بین المللی پیگیر این موضوع باشد.

 

توقف فیلمهای سینمایی ایرانی بخاطر تبلیغ در ماهواره,فانجو,فیلم های سینمایی , تیزرهای فیلم های سینمایی در ماهواره , شبکه جم , دردسر شبکه جم برای سینماگران , حبیب ایل بیگی , توقف فیلم های سینمایی

حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی

او گفته بود:به تازگی تعدادی از تهیه کنندگان سینما با بنده تماس گرفتند و گفتند شبکه جم بدون اطلاع آنان، تیزر فیلم هایشان را پخش می کند که این موضوع با اعتراض تهیه کنندگان ما روبرو شده است.

ایل بیگی با اشاره به حاشیه هایی که چندی پیش بر اثر پخش تیزر فیلم های سینمایی برای سینماگران به وجود آمد، یادآور شده بود:بعد از آن اتفاقات، همه تهیه کنندگان تاکید کردند که پخش تیزرها از سوی خود شبکه جم بوده است و حالا هم شاهد اقدامی عجیب از سوی این شبکه هستیم. البته این شبکه چندی پیش اعلام کرده بود ما دوباره خودمان دست به عمل می زنیم و تیزرها را پخش می کنیم.در این وضعیت، سیستم قضایی ما می تواند وارد عمل شود و این مساله را در حوزه بین الملل پیگیری کند.

این مدیر در پاسخ به این پرسش که آیا این اقدام خودسرانه می تواند به ضرر سینماگران ما تمام شود؟ هم گفته بود:حتما دستگاه های نظارتی مطلع می شوند که آیا این تیزرها از داخل کشور سفارش شده یا اینکه این شبکه به طور خودسر آنها را پخش می کند و اگر معلوم شود، پخش تیزر فیلمی بدون سفارشی از داخل کشور اتفاق افتاده باشد، این گونه نیست که با سازندگان آن فیلم برخورد شود.
توقف فیلم های سینمایی ایرانی بخاطر تبلیغ در ماهواره

توقف فیلمهای سینمایی ایرانی بخاطر تبلیغ در ماهواره

منبع: نمناک   ایسنا – /ک

توقف فیلمهای سینمایی ایرانی بخاطر تبلیغ در ماهواره,فانجو,فیلم های سینمایی , تیزرهای فیلم های سینمایی در ماهواره , شبکه جم , دردسر شبکه جم برای سینماگران , حبیب ایل بیگی , توقف فیلم های سینماییاخرین پست مرتبط

خلاصه قسمت آخر سریال Hercai بی وفا | معرفی بازیگران

خلاصه قسمت آخر سریال Hercai بی وفا | معرفی بازیگران

خلاصه قسمت آخر سریال Hercai بی وفا | معرفی بازیگران خلاصه قسمت آخر سریال Hercai …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *