خانه » اخبار روز » تجلیل از خندوانه‌ای‌ها با هندوانه با حضور فرزاد حسنی! + تصاویر

تجلیل از خندوانه‌ای‌ها با هندوانه با حضور فرزاد حسنی! + تصاویر

تجلیل از خندوانه‌ای‌ها با هندوانه با حضور فرزاد حسنی! + تصاویر

تجلیل از خندوانه‌ای‌ها با هندوانه با حضور فرزاد حسنی! + تصاویر

چهاردهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر شب گذشته در تالار ایوان شمس برگزار شد که طی آن برگزیدگان تئاتری سال گذشته از نگاه منتقدان تئاتر و همچنین برگزیدگان مسابقه مطبوعاتی انجمن معرفی شدند.

اجرای چهاردهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر که شامگاه ۲۹ مردادماه در تالار ایوان شمس برگزار شد بر عهده فرزاد حسنی بود. در ابتدای این مراسم، با پخش تصاویری از زنده‌یاد علی سبحانی از فعالان رسانه و خبر که سال ۹۳ درگذشت، با حضور مریم فشندی همسر زنده‌یاد سبحانی، از وی تجلیل شد.
سپس با حضور مسعود رایگان مراسم نکوداشت سیدفرید قاسمی از پژوهشگران با سابقه عرصه مطبوعات و مطبوعات تئاتری، برگزار شد. رایگان در این بخش از مراسم با اشاره به حضور نصرت وحدت و ناصر ملک مطیعی از بازیگران با سابقه سینما و تئاتر ایران در جشن انجمن منتقدان خانه تئاتر، یادآور شد: حضور این عالیجنابان در این جشن بسیار ارزشمند است و من از این عالیجنابان درخواست دارم تا بی‌مهری‌ها را تاب بیاورند.

 تجلیل از خندوانه‌ای‌ها با هندوانه!

تجلیل از خندوانه‌ای‌ها با هندوانه!

در ادامه سیدفرید قاسمی نیز به بیش از ۴۰ جایزه‌ای که تا به حال دریافت کرده اعم از جایزه کتاب سال و همچنین جایزه پژوهشگر برگزیده سال، اشاره و تأکید کرد: این جایزه برای من بهترین جایزه‌ای است که تا به حال دریافت کرده‌ام.

بخش دیگری از چهاردهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر به قدردانی از رامتین شهبازی به عنوان منتقد برگزیده سال انجمن اختصاص داشت. شهبازی در این بخش ضمن سپاسگزاری از لطف خداوند و همچنین یاد کردن از زنده‌یاد مسعود بهاری و همچنین فرزان سجودی از اساتید خود، متذکر شد: همیشه از من به عنوان منتقدی محافظه کار یاد می‌کنند زیرا اعتقادی به نقد تند ندارم اما امشب می‌خواهم نکته‌ای را بیان کنم. در نیمه دوم دهه ۷۰ شب‌ها را در تمرین‌های کارگردان‌هایی سپری می‌کردیم که آثارشان بسیار تأثیرگذار بود اما حالا متأسفانه وضعیت به گونه‌ای که کارگردان‌ها تئاتر فروشی می‌کنند.

وی ادامه داد: وضعیت تئاتر ما چنان بد شده که دیگر رغبتی برای تماشای تئاتر نداریم و همین امر باعث شده که دیگر منتقدان میلی برای نگارش نقد نداشته باشند. امیدوارم روزی شرایط تغییر کند و باز هم شاهد تولید و اجرای آثاری تأثیرگذار باشیم.

بعد از سخنان رامتین شهبازی، برنامه برگزیده تلویزیونی از نگاه انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر در سال ۹۳ معرفی شد. در این بخش با حضور هادی ساعی قهرمان اسبق تکواندوی جهان و عضو شورای اسلامی شهر تهران، از رامبد جوان مجری برنامه «خندوانه» به خاطر تبلیغ تئاتر در این برنامه تلویزیونی و همچنین ایجاد فرصتی برای حضور هنرمندان تئاتر در برنامه، قدردانی شد.

هادی ساعی پیش از اهدای هدایای در نظر گرفته شده به رامبد جوان، یادآور شد: خنداندن مردم و همچنین خندیدن یک هنر است و رامبد جوان به خوبی این هنر را دارد ولی من هر چقدر هم که می‌خندم، باز هم دیگران می‌گویند که چقدر جدی هستی. البته من نیز با همین چهره نیمی از پیروزی بر حریفان را به دست می‌آوردم و باقی را توسط فنون تکواندو از آن خود می‌کنم.

تجلیل از خندوانه‌ای‌ها با هندوانه!

تجلیل از خندوانه‌ای‌ها با هندوانه!

در ادامه و به رسم برنامه «خندوانه» برش‌هایی از هندوانه برای هادی ساعی  و رامبد جوان آورده شده که جوان در واکنش به این حرکت، با لحنی کنایه آمیز، گفت: چه طناز و با نمک. من آنقدر در «خندوانه»، هندوانه می‌خورم که در حال ابتلا به بیماری قند هستم.

وی قدردانی توسط انجمن منتقدان و نویسندگان از برنامه «خندوانه» را برای خود و همکاران‌اش بسیار ارزشمند دانست.

بعد از سخنان رامبد جوان و اشاره او به حضور برخی عوامل برنامه «خندوانه» در سالن، فرزاد حسنی از عوامل حاضر «خندوانه» در سالن از جمله رضا شهیدی‌فرد و محمد بحرانی و همچنین جواد فرحانی تهیه کننده این برنامه تلویزیونی و سجاد افشاریان نویسنده پلاتوهای برنامه، دعوت کرد تا روی صحنه حضور پیدا کنند.

محمد بحرانی که در برنامه «خندوانه» صداپیشه عروسک «جناب خان» است، درباره همکاری با رامبد جوان اظهار کرد: خیلی خوشحالم که با رامبد جوان کار می‌کنم. مهمترین ویژگی رامبد جوان کاربلدی یا بازیگری‌اش نیست بلکه مهمترین ویژگی او شرافتش است.

سپس سجاد افشاریان با بیان اینکه چند سالی است به عنوان نویسنده با رامبد جوان همکاری دارم، یادآور شد: من از زمانی که کار خود را شروع کردم در تئاتر فعالیت کرده‌ام.

وی که خود از کارگردان‌های جوان تئاتر نیز هست، با اشاره به سخنان رامتین شهبازی منتقد برگزیده سال انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر، یادآور شد: من دل خوشی از منتقدان تئاتر ندارم. اگر تئاتر ما دچار یک میانمایه‌گی شده به خاطر این است که منتقدان تئاتر کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند و اگر نقدی هم نوشته می‌شود مغرضانه و برخی مواقع همراه با فحاشی است. برخی مواقع همین نقدها باعث کناره‌گیری بزرگان تئاتری و همچنین رفتن جوانان مستعد شده است. امیدوارم روزی جایگاه نقد تئاتر ایران به حدی باشد که همچون کشورهای اروپایی، بر جریان تئاتر تأثیر مثبت بگذارند.

 تجلیل از خندوانه‌ای‌ها با هندوانه!

در ادامه رضا شهیدی‌فرد نیز درباره برنامه «خندوانه» و مسیری که این برنامه در احیای استندآپ کمدی طی می‌کند، توضیح داد: شاید همه بخش‌های استندآپ کمدی ما هنوز شأنیت لازم را پیدا نکرده ولی در حال برنامه‌ریزی برای احیای استندآپ کمدی نه به شکل اروپایی بلکه ایرانی آن هستیم.

وی اظهار کرد: از روز تولد امام رضا (ع) شاهد یک رقابت یک حذفی با حضور ۱۶ هنرمند شرکت کننده در استندآپ کمدی برنامه «خندوانه» خواهیم بود که در نهایت برگزیده این رقابت مشخص می‌شود. این روند برای بینندگان، ما و شما و کمدین‌های شرکت کننده در این رقابت، نکته جذابی خواهد بود.

خندوانه‌ای‌ها , تجلیل , ملک‌مطیعی , فرهاد آییش , رامبد جوان , هندوانه , عکس , فرزاد حسنی

در ابن بخش از چهاردهمین جشن انجمن نویسندگان و منتقدان تئاتری، با حضور کتایون ریاحی از مارال دوستی سردبیر برنامه رادیویی «پرانتز باز» به عنوان برنامه رادیویی برتر سال ۹۳، قدردانی شد.

ریاحی بعد از اهدای هدایا به مارال دوستی، یادآور شد: من خیلی علاقه‌مند هستم صحنه تئاتر را تجربه کنم ولی از ترس منتقدان تئاتر این کار را نکرده‌ام. امیدوارم روزی بتوانم این کار را تجربه کنم.

در ادامه مراسم نیز با حضور علیرضا قربانی از بابک چمن‌آرا مدیر مرکز موسیقی بتهوون برای فعالیت‌های این مرکز در انتشار فیلم‌تئاتر آثار به صحنه رفته در سال ۹۳، قدردانی کرد.

چمن‌آرا با بیان اینکه خاستگاه من موسیقی است و همیشه در همسایگی تئاتر بودم و از تئاتر لذت بردم، از هنرمندان تئاتر و موسیقی خواستار شد تا ضمن بیان ایرادات فعالیت‌های یکدیگر، با همکاری و همدلی حق کپی رایت فعالیت‌های فرهنگی و هنری را رعایت کنند.

اجرای زنده دو قطعه موسیقایی توسط گروه «گل کو» از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده در چهاردهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر بود.

 تجلیل از خندوانه‌ای‌ها با هندوانه!

سپس با حضور حمید امجد، گروه «یاس تمام» به سرپرستی زهرا صبری به عنوان بهترین گروه تئاتری در سال ۹۳ معرفی شد. رکسانا بهرام به همراه دختر خردسال‌اش و ندا برزگر برای دریافت این جایزه روی صحنه آمد. وی با بیان اینکه زهرا صبری در سفر خارج از کشور به سر می‌برد، گفت: وندا کوچکترین عضو گروه «یاس تمام» است و خانم صبری خواسته که این جایزه به او داده شود.

در این بخش از مراسم، فرزاد حسنی از نصرت وحدت و محمد سریر دعوت به عمل آورد تا روی صحنه حضور پیدا کنند. وحدت بعد از تشویق حاضران در سالن، یادآور شد: خیلی خوشحالم در حضور شما و اساتید خوبم، کلمه تئاتر را شنیدم. قبل از اینکه بسیاری از هنرمندان حاضر در سالن به دنیا بیایند، من روی صحنه تئاتر بودم. هر کدام از تئاترهای ما ۸ تا ۹ ماه روی صحنه بود و من روزی ۲ سانس و روزهای جمعه ۳ سانس، بازی می‌کردم.

محمد سریر نیز با بیان اینکه تئاتر جامع‌ترین و قدیمی‌ترین هنر است، تأکید کرد: نوعی فرهیختگی در تئاتر وجود دارد که خاص این هنر است. کار طنز از انسان‌دوستی سرچشمه می‌گیرد. عده‌ای هستند که از خوشحال بودن دیگران لذت نمی‌برند اما آقای وحدت از آن دست از هنرمندان است که از خندیدن مردم لذت می‌برند.

وی اظهار امیدواری کرد تئاتری‌ها شرایطی فراهم کنند تا بار دیگر نصرت وحدت روی صحنه به ایفای نقش بپردازد.

در ادامه و در بخش معرفی برترین تئاتر‌های سال ۹۳، نمایش‌های «صدای آهسته برف» به کارگردانی جابر رمضانی، «هم‌هوایی» به کارگردانی افسانه ماهیان و «و آنک انسان» به کارگردانی محمد رضایی‌راد به ترتیب به عنوان آثار سوم، دوم و اول از سوی انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر معرفی شدند.

ماهیان در بخش دریافت جایزه خود، یادآور شد: دلم برای استادم حمید سمندریان خیلی تنگ شده و جایزه‌ام را تقدیم به استادم می‌کنم. اگر چیزی در تئاتر یاد گرفتم به خاطر استادم حمید سمندریان است.

در بخش معرفی برترین‌های بخش مسابقه مطبوعاتی انجمن نیز، در بخش عکس مریم قهرمانی‌زاده، در بخش مقاله و همچنین بخش ترجمه مجید کیانیان، بخش گفتگو فرزانه ابراهیم‌زاده و در بخش بهترین پژوهش سال نیز مجید لشگری به عنوان برگزیده معرفی شدند.

هیأت داوران چهاردهمین مسابقه مطبوعاتی انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر در بخش‌های گزارش، یادداشت و نقد برگزیده‌ای نداشت.

 تجلیل از خندوانه‌ای‌ها با هندوانه!

بخش پایانی چهاردهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر نیز اختصاص به برگزاری نکوداشت فرهاد آییش داشت. در این بخش تصاویری از علی نصیریان، سروش صحت، حسین پاکدل، بهروز شعیبی، امیرحسین رستمی و بهاره رهنما که درباره آییش و خصوصیات اخلاقی و هنری او صحبت کردند، پخش شد.

بعد از پخش این تصاویر از ناصر ملک مطیعی دعوت شد تا روی صحنه حضور پیدا کند. ملک مطیعی در بین تشویق حاضران روی صحنه رفت و گفت: خدا را شاکرم به خاطر این شب و قدر این اتفاق را می‌دانم. بعد از سال‌ها که از معشوقم سینما، دور بودم برایم امشب بسیار افتخارآمیز است. با وجود اینکه ۸۵ سال سن دارم ولی امشب احساس خستگی نمی‌کنم و خیلی خوشحالم که در بین شما هستم.

وی اظهار کرد: من سال‌ها در تاریکی نشسته بودم و روشنایی را نگاه می‌کردم. من با هر پرواز سیمرغ‌های فیلم فجر در خیال خود پرواز کردم. من تنها از سینما گله دارم زیرا خیلی دوست داشتم که یادگارهای بهتری از خود به جای بگذارم. تئاتر با سینما فرق دارد. بازیگر سینما خودش است ولی در تئاتر باید کس دیگری بود که این کار خیلی سخت است.

سپس فرهاد آییش روی صحنه حضور پیدا کرد و بعد از تشویق حاضران در سالن، از اینکه جایزه خود را از دستان ناصر ملک‌مطیعی دریافت می‌کند اظهار خوشحالی کرد.

وی به ذکر چند خاطره پرداخت و پس از آن مائده طهماسبی نیز برای حضور بر صحنه سالن دعوت شد تا درباره فرهاد آییش، صحبت کند.

وی یادآور شد: روزی خبرنگاری از من پرسید بهترین خاطره زندگی‌ام چیست و من پاسخ دادم بهترین خاطره‌ام زمانی است که با آقای فرهاد آییش آشنا شدم. در ادامه او از من پرسید که بدترین خاطره زندگی‌ام چیست و من پاسخ دادم بدترین خاطره زندگی‌ام این بود که با آقای فرهاد آییش آشنا نمی‌شدم.

تجلیل از خندوانه‌ای‌ها با هندوانه!

در پایان چهاردهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر، هنرمندان حاضر در سالن و برخی از مدعوین روی صحنه حضور پیدا کردند و با ناصر ملک‌مطیعی و فرهاد آییش عکس یادگاری گرفتند. این بخش از مراسم شور و حال خاصی داشت.

مهر

 

خندوانه‌ای‌ها , تجلیل , ملک‌مطیعی , فرهاد آییش , رامبد جوان , هندوانه , عکس , فرزاد حسنیاخرین پست مرتبط

طرح فروش فوری تنظیم بازار شركت ايران خودرو – ارديبھشت ٩8

طرح فروش فوری تنظیم بازار شرکت ایران خودرو – خرداد ماه ٩۸

طرح فروش فوری تنظیم بازار شرکت ایران خودرو – خرداد ماه ٩۸ طرح فروش فوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *