خانه / سینما / بیوگرافی بازیگران / بیوگرافی پرویز پورحسینی و همسرش | گفتگو با او و عکسهابیوگرافی پرویز پورحسینی و همسرش | گفتگو با او و عکسها

بیوگرافی پرویز پورحسینی و همسرش | گفتگو با او و عکسها

بیوگرافی پرویز پورحسینی و همسرش | گفتگو با او و عکسها

 

پرویز پورحسینی بازیگر پیشکسوت سینما,تلویزیون و تئاتر متولد ۲۰ شهریور ماه ۱۳۲۰ در تهران می باشد و هم اکنون ۷۵ سال سن دارد.

وی فارغ التحصیل بازیگری از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران می باشد.

پرویز پورحسینی متاهل می باشد و چندین سال قبل ازدواج نموده است.

زندگینامه و شروع بازیگری

او آموزش بازیگری را از سال ۱۳۳۹ در کلاس های شبانه اداره هنرهای دراماتیک آغاز کرد و در سال ۱۳۴۰ نمایش «مرد گل بدهی» را بهمراه فنی زاده و به کارگرانی سمندریان در تلویزیون اجرا کرد.

با تشکیل گروه پازارگاد و نمایش های «شش شخصیت در جستجوی نویسنده»، «لئو کادیا»، «مرغ دریایی و آندورا»، را با این گروه به صحنه برد و در سال ۱۳۴۶ دو نمایش «حکومت زمان خان» و «استریپ تیز و کارول» را در اداره تئاتر کار کرد. در سال ۱۳۴۸ همکاری اش را با کارگاه نمایش آغاز کرد که حاصل کار این دوره نمایش های پژوهشی «اودیپ»، «معلم من پای من»، «باغ آلبالو»، «ویس و رامین»، «انسان، حیوان، تقوا»، «جان نثار کالیگولا و اورگاست» بود. او همچنین با گروه تئاتر پیاده دو نمایش به نام های «شهر ما»، «نظاره مرگ» را نیز اجرا کرد.

در سال ۱۳۵۵ با یک گروه تئاتری در تئاتر شهر همراه گردید که حاصل کار این دوره نمایش های «خاطرات و کابوسها»، «شیون»، «استعاذه»، و «جنایت و مکافات» بود. پورحسینی پس از انقلاب نیز به فعالیت خود در عرصه تئاتر ادامه داد و با نمایش های «شاه اسکوریال»، «تف»، «سیرک با شکوه» را در تئاتر شهر و نمایشنامه های «دکتر فاستوس»، «ماهان کوشیار»، «معمای ماهیار معمار»، «چراغ گاز» «افسانه اندوه» و «شب یهودا» و «بازجوئی» را در اداره تئاتر به اجرا درآورد.

در سال ۱۳۷۱ «یادگار سال های شن» را در تالار وحدت اجرا کرد. پورحسینی علاوه بر فعالیت در عرصه تئاتر به ایفای نقش در سریال های تلویزیونی نیز پرداخت که از مهمترین آنها می توان به سریال های: «زهر کوی»، «امیرکبیر»، «روزی روزگاری»، «دومین انفجار»، «اتومبیل»، «تصویر یک رویا»، «بافته های رنج»، «روز ایپریت»، «حضرت مریم»، «همسفر»، «شب دهم»، «ملاصدرا»، «باران عشق» و «روزهای بیاد ماندنی» نیز اشاره کرد. پورحسینی به فعالیت هنری خود در عرصه سینما نیز ادامه داد با درخشش خود در جشنواره فیلم فجر توانست کاندیدای بهترین بازیگر نقش مرد برای فیلم های «اوینار» و «طلسم» شود. او همچنین برای بازی خوب خود در فیلم «مریم مقدس» موفق به دریافت دیپلم افتخار از جشنواره فوق شد.

وی تاکنون بازی در بیش از صدها فیلم سینمایی و سریال در کارنامه خود دارد.

بیوگرافی پرویز پورحسینی و همسرش | گفتگو با او و عکسها

گفتگو و مصاحبه با پرویز پورحسینی

آیدا و فهرست
فیلم و تئاتری که به‌تازگی بیشترین تأثیر را بر من گذاشتند یا برایم جالب بودند، «آیدا»، به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی بود. «آیدا» فیلمی متفاوت است، در این فیلم به‌خصوص از حرکت دوربین که ثابت بود خیلی خوشم آمد. این‌روزها مد شده که دوربین، روی دست دائم در حال حرکت است و به همین دلیل گاهی انسان نمی‌تواند با سوژه رابطه عمیق‌تری برقرار کند.

همچنین به‌تازگی تئاتری دیدم به کارگردانی رضا ثروتی، که «فهرست» نام داشت و برایم جالب بود. این کارگردان به مدت دوسال با هنرجویانش کار کرده و این نمایش را با آنها به صحنه آورده است. این نمایش فوق‌العاده این شب‌ها در تالار حافظ روی صحنه می‌رود.

دوران جوانی پرویز پورحسینی

بهترین تجربه حرفه‌ای
بهترین تجربه حرفه‌ای‌ام را نمی‌توانم انتخاب کنم. نمی‌توانم از یک کار به‌خصوص اسم ببرم ولی از هر کارم، از جنبه‌ای آموخته‌ام. در بعضی کارها از کارگردان‌ها آموخته‌ام و در بعضی کارها از شرایطی که ایجاد شده بود و من به واسطه‌اش توانستم تجربیات خودم را به اجرا درآورم آموخته‌ام. این به‌خصوص در تئاتر، در کار با کارگردان‌های متفاوت اتفاق افتاده.

گاهی تعطیل می‌کنم
برای الهام‌گرفتن در فعالیت هنری‌ام گاهی همه کارهایم را تعطیل و با خودم خلوت می‌کنم و گاهی با فیلم‌ها و کتاب‌ها به این خلوت می‌رسم و از آنها می‌آموزم.

تعریف هنر؟
اگر بخواهم هنر را در یک واژه خلاصه کنم باید بگویم که به نظر من هنر را نمی‌شود تعریف کرد. هنر تعریف‌شدنی نیست.

بزرگ‌ترین معلمم
بزرگ‌ترین معلمم شخص خاصی نبوده بلکه مجموعه آدم‌هایی که با آنها کار کردم، با آنها رفاقت کردم و با آنها زندگی کردم، هرکدام به‌نوعی مهم‌ترین معلم‌های من بوده‌اند و از آنها آموخته‌ام.

بیوگرافی پرویز پورحسینی و همسرش | گفتگو با او و عکسها

پرویز پورحسینی , پرویز پورحسینی و همسرش

راه ماندگاری در هنر
اصل مهم برای اینکه در دنیای هنر ماندگار شد، تلاش مستمر است تا روزی که نفس می‌کشیم و داشتن صداقت است در کاری که انجام می‌دهیم.

بازگشت به گذشته
اگر در رشته هنری‌ام به عقب برگردم آرزو می‌کنم که شاید کار دیگری در کنار بازیگری داشتم. درحال‌حاضر به نسل جوان توصیه می‌کنم که در کنار کار هنری، شغل دیگری برای امرارمعاش داشته باشند. چون هنر در کشور ما درحال‌حاضر به‌عنوان یک شغل به رسمیت شناخته نمی‌شود. شاید اگر به عقب برگردم، شغل دیگری هم در کنار بازیگری خواهم داشت؛ یعنی اگر می‌دانستم که وضع این‌گونه خواهد شد، ممکن بود شغل دیگری هم در کنار بازیگری داشته باشم. شغلی که به حرفه‌ام لطمه وارد نکند را برای روزهای مبادا انتخاب می‌کردم چون دیده شده اکثر پیش‌کسوتان ما در شرایط بدی روزهای آخر عمرشان را گذرانده‌اند.

یک آرزو
اگر بازیگر نمی‌شدم، حتما دوست داشتم در کار چاپ و نشر کتاب فعالیت کنم. آرزوی زندگی‌ام هم، خیلی خصوصی است.


فیلمهای پرویز پورحسینی

صدای منو می‌شنوید؟ (۱۳۹۵)
قاتل اهلی (۱۳۹۵)
صله سحر (۱۳۹۴)
دوران عاشقی (۱۳۹۳)
رستاخیز (۱۳۹۱)
سفر مرگ (۱۳۸۷)
خواب لیلا (۱۳۸۶)
جای او دیگر خالی نیست (۱۳۸۴)
مریم مقدس (۱۳۷۹)
کمیته مجازات (۱۳۷۷)
حرفه‌ای (۱۳۷۵)
فصل پنجم (۱۳۷۵)
شیخ مفید (۱۳۷۴)
عاشق فقیر (۱۳۷۴)
بلندی‌های صفر (۱۳۷۲)
روز فرشته (۱۳۷۲)
اوینار (۱۳۷۰)

دره شاپرک‌ها (۱۳۷۰)
راه و بیراه (۱۳۷۰)
چاووش (۱۳۶۹)
رنو تهران – ۲۹ (۱۳۶۹)
دو سرنوشت (۱۳۶۸)
راز کوکب (۱۳۶۸)
سفر عشق (۱۳۶۷)
شب حادثه (۱۳۶۷)
کشتی آنجلیکا (۱۳۶۷)
ایستگاه (۱۳۶۶)
بهار در پاییز (۱۳۶۶)
باشو غریبه کوچک (۱۳۶۵)
رابطه (۱۳۶۵)
سراب (۱۳۶۵)
طلسم (۱۳۶۵)
میهمانی خصوصی (۱۳۶۵)
خط پایان (۱۳۶۴)
مردی که موش شد (۱۳۶۴)
گنج (۱۳۶۳)
کمال الملک (۱۳۶۲)
چشمه (۱۳۵۱)


سریالهای پرویز پورحسینی

سال    نام
۱۳۹۵  سریال عاشقانه
۱۳۹۴    میکائیل
۱۳۹۲    بچه های نسبتا بد
۱۳۹۳    هفت‌سنگ
۱۳۹۱    تله‌فیلم «نغمهٔ نوروز»
۱۳۹۰    شیدایی
۱۳۸۹    تله‌فیلم «فرزند چهارم»
۱۳۸۹    تله‌فیلم «عصای پیری»
۱۳۸۷    مثل هیچ‌کس
۱۳۸۷    شب می‌گذرد
۱۳۸۷    تله‌فیلم «در همین نزدیکی»
۱۳۸۷    سایه تنهایی
۱۳۸۶    یک مشت پر عقاب
۱۳۸۶    تله‌فیلم «یکی از همین روزها»[۵] ۱۳۸۶–۱۳۸۷    بی‌گناهان
۱۳۸۶–۱۳۸۷    بیداری

۱۳۸۴–۱۳۸۵    اولین شب آرامش
۱۳۸۳–۱۳۸۸    مختارنامه
۱۳۸۲    طلسم‌شدگان
۱۳۸۲    تله‌فیلم «هفتاد و سومین تن»[۶] ۱۳۸۱    روزهای بیادماندنی
۱۳۸۰–۱۳۸۱    باران عشق
۱۳۸۰    شب دهم
۱۳۷۹    مریم مقدس
۱۳۷۹    همسفر
۱۳۷۹    تله‌تئاتر «به سوی دمشق»
۱۳۷۸–۱۳۸۱    روشن‌تر از خاموشی
۱۳۷۸    استنطاق
۱۳۷۸    روز ایپریت
۱۳۷۷    پزشکان

۱۳۷۷    تله‌تئاتر «همه پسران من»
۱۳۷۶    تله‌تئاتر «خانه‌های اجاره‌ای»
۱۳۷۶    بافته‌های رنج
۱۳۷۶    تله‌تئاتر «قطار ارواح»
۱۳۷۶    تله‌تئاتر «جان گابریل بورکمن»
۱۳۷۵–۱۳۷۷    تصویر یک رؤیا
۱۳۷۵–۱۳۷۶    تهران ۱۱–۵۹۵ ج ۴۸
۱۳۷۵    دومین انفجار
۱۳۷۴    جهان وارونه
۱۳۷۴    یک داستان
۱۳۷۴–۱۳۸۰    خورشید شب (شیخ مفید)
۱۳۷۴    آشپزباشی

۱۳۷۴    تله‌تئاتر «خانه عروسک»
۱۳۷۴    تله‌تئاتر «خانه عروسک»
۱۳۷۳    تله‌تئاتر «نظم»
۱۳۷۳    تله‌تئاتر «پدرزن به سلمانی می‌رود»
۱۳۷۲    تاریخ روابط ایران و انگلیس
۱۳۷۲    سرزمین من و نقابداران
۱۳۷۱    تابستانی سرشار از محبت
۱۳۷۱    قافله این عمر
۱۳۷۰–۱۳۷۱    روزی روزگاری

۱۳۶۹    تله‌تئاتر «عالیجناب داروغه»
۱۳۶۹    آلبوم خانوادگی
۱۳۶۹    مهر و ماه
۱۳۶۷    تله‌تئاتر «شوق»
۱۳۶۶–۱۳۶۸    با سلسله حکمت
۱۳۶۶–۱۳۶۸    این شرح بی‌نهایت
۱۳۶۳–۱۳۶۴    امیرکبیر
۱۳۶۴    تله‌تئاتر «دکتر فاستوس»
۱۳۶۳    تله‌تئاتر «آئینه خیال»
۱۳۶۱    ز هر کوی
۱۳۶۱    تله‌تئاتر «ستارخان»

۱۳۶۱    تله‌تئاتر «به دنبال سیمرغ»
۱۳۵۹    تله‌تئاتر «شازده کوچولو»
۱۳۵۸–۱۳۶۶    هزاردستان
۱۳۵۰    نمایش «ارگاست»
۱۳۴۶    تله‌تئاتر «امولوس گنگ»
۱۳۴۶    تله‌تئاتر «تلافی»
۱۳۴۶    تله‌تئاتر «ارزش زغال»
۱۳۴۱    تله‌تئاتر «تصادف»
۱۳۴۱    تله‌تئاتر «مرد گل بر دهن»
۱۳۴۰    تله‌تئاتر «منطقهٔ جنگی»

بیوگرافی پرویز پورحسینی و همسرش | گفتگو با او و عکسها

اریا پیکس

بیوگرافی پرویز پورحسینی و همسرش | گفتگو با او و عکسها, فان جو, سن پرویز پورحسینی , پرویز پورحسینی , پرویز پورحسینی و همسرش, بیوگرافی پرویز پورحسینی,زندگی نامه پرویز پورحسینی,بیوگرافی جدید پرویز پورحسینی,بیوگرافی بازیگر پرویز پورحسینی,هنرمند پرویز پورحسینی,زندگینامه بازیگر پرویز پورحسینی,بیوگرافی کامل پرویز پورحسینی,درباره ی پرویز پورحسینی,پرویز پورحسینی بیوگرافی, عکس بازیگران,عکس جدید پرویز پورحسینی,جدیدترین عکس های پرویز پورحسینی,بیوگرافی پرویز پورحسینی,بازیگر مرد پرویز پورحسینی,عکس های پرویز پورحسینی,بیوگرافی بازیگر پرویز پورحسینی,زیباترین عکس های پرویز پورحسینی,عکس های زیبای بازیگر مرد,بازیگر مرد ایرانی,عکس بازیگر مرد,عکس پرویز پورحسینی,عکس پرویز پورحسینی کیفیت بالا, ,پرویز پورحسینی,پرویز پورحسینی هنرپیشه,پرویز پورحسینی تئاتر,پرویز پورحسینی بازیگر,پرویز پورحسینی ویکی پدیا,پرویز پورحسینی,زندگینامه پرویز پورحسینی,عکس پرویز پورحسینی,فرزندان پرویز پورحسینی,ویکیپدیا پرویز پورحسینی,پرویز پورحسینی,بیوگرافی پرویز پورحسینی,همسر پرویز پورحسینیمطالب مرتبط

عکس پس زمینه و پروفایل ویژه محرم 95 و عاشورا تاسوعا,فان جو,طرح گرافیکی محرم 95 , عکس پروفایل برای ماه محرم , عکس پروفایل محرمی , پروفایل محرمی , پس زمینه محرم,عکس هاي ماه محرم | عکس پروفايل محرم پوستر هاي محرم,عکس هاي ماه محرم + متن | عکس نوشته پروفايل محرم, تصاوير محرم با متن هاي زيبا,عکس نوشته پروفايل محرمي + متن,کارت پستال هاي ماه محرم,کارت پستال محرم,کارت پستال هاي ماه محرم ??,کارت پستال عاشورا,کارت پستال امام حسين (ع), کارت پستال ابا عبدالله,عکس و کارت پستال محرم , پوستر محرم, عکس محرم ??, عکس محرم, عکس محرم ??, تصاوير محرم, کارت پستال محرم, کارت پستال عاشورا, عکس هاي محرم, عکس تسليت محرم, کارت شهادت امام حسين, کارت پستال ويزه محرم, محرم, ,muharram,عکس,عکس ايام محرم,عکس ماه محرم,عکس محرم,عکس مخصوص ماه محرم,عکس هاي ماه محرم,عکس هاي محرم,عکس هاي مخصوص محرم,عکس هاي ويژه ماه محرم,ماه محرم,محرم,عکس‌هاي ماه محرم,تصاوير ماه محرم,عکس‌هاي مناسبتي,عکس‌هاي مذهبي,عکس‌هاي ماه محرم,عکس محرم,محرم,ماه محرم,کارت پستال ماه محرم,کارت پستال يا حسين,عکس‌هاي يا حسين,تصاوير يا حسين,کارت پستال تسليت ماه محرم,کارت پستال واقعه روز کربلا,کارت پستال کربلا,کارت ستال,کارت پستال مذهبي,کارت پستال مناسبتي,دانلود والپيپر محرم,دانلود عکس با کيفيت مرحم,دانلود تصاوير با کيفيت محرم,دانلود عکس بزرگ از محرم,دانلود تصوير بزرگ محرم,دانلود پس زمينه با کيفيت محرم,دانلود پس زمينه با سايز بالا محرم,دانلود کاغذ ديواري محرم,دانلود مجموعه والپيپر محرم,دانلود پک والپيپر محرم,,moharam wallpapers pack free download,muharram,مجموعه والپپيپر ماه محرم,ساير,والپيپر,والپيپر محرم,والپيپر محرم hd,والپيپر محرم 1395,والپيپر با موضوع محرم,والپيپر محرم براي کامپيوتر,والپيپر مذهبي,والپيپر مذهبي زيبا,پس زمينه مذهبي,پس زمينه محرم,والپيپر ويژه محرم,عکس مذهبي,عکس هاي مذهبي,تصاوير مذهبي,عکس مذهبي با کيفيت بالا,عکسهاي مذهبي جديد,

عکس پس زمینه و پروفایل ویژه محرم ۹۷ و عاشورا تاسوعا

عکس پس زمینه و پروفایل ویژه محرم ۹۷ و عاشورا تاسوعا عکس پس زمینه و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *