خانه » اخبار روز » بازتاب رونمایی از سیستم دفاع موشکی ایران در جهان

بازتاب رونمایی از سیستم دفاع موشکی ایران در جهان

بازتاب رونمایی از سیستم دفاع موشکی ایران در جهان

بازتاب رونمایی از سیستم دفاع موشکی ایران در جهان

این پروژه زمانی کلید خورده که ایران تحت فشار تحریم های بین المللی بوده است. ساخت این سیستم دفاع موشکی، هرگونه تلاش برای بمباران تاسیسات هسته ای ایران را مشکل تر خواهد ساخت.

رونمایی از سیستم دفاع موشکی “باور ۳۷۳” انعکاس گسترده ای در رسانه های منطقه و جهان داشته است.

فرانس ۲۴ (france24)، العربیه (alarabiya)، جروزالم پست (jpost)، تایمز اسرائیل (timesofisrael)، راشاتودی (rt)، اهرام مصر (ahram)، وب سایت موسوم به رادیو اروپای آزاد (rferl) و … از جمله رسانه هایی هستند که به این موضوع پرداخته اند.

 

funjoo.ir-سیستم-دفاع-موشکی

 

انعکاس رونمایی از سیستم دفاع موشکی ایران در جهان

فرانس ۲۴ در گزارشی زیر عنوان “ایران نخستین تصاویر از سیستم دفاع موشکی جدید خود را منتشر کرد” به انعکاس این خبر پرداخته است.

براساس این گزارش، ایران روز یکشنبه تصاویری را منتشر ساخت که اولین سیستم دفاع موشکی تولید داخل این کشور را به نمایش می کشد.

فرانس ۲۴ با اشاره به ناکارآمد بودن تحریم ها برای جلوگیری از پیشرفت ایران می افزاید:این پروژه در زمانی کلید خورده که ایران تحت فشار تحریم های بین المللی بوده است.

العربیه نوشت:تصاویر منتشر شده در چندین رسانه رسمی و آژانس خبری ایران نشان می دهد که “حسن روحانی” رئیس جمهور و “حسین دهقان” وزیر دفاع در مقابل سیستم جدید دفاع موشکی “باور ۳۷۳” ایستاده اند.

در این گزارش آمده است:این سیستم دفاع موشکی جهت عملکردی مشابه اس ۳۰۰ روسیه ساخته شده است؛ موشک های دفاع هوایی که به جهت تحریم های اعمال شده بر برنامه هسته ای ایران، جلوی تحویل آن ها به این کشور در سال ۲۰۱۰ گرفته شد.

جروزالم پست در انعکاس این خبر تیتر زد:ایران از پاسخ داخلی خود به سیستم دفاع موشکی اس ۳۰۰ روسیه رونمایی کرد.

این رسانه صهیونیستی افزود:معامله ایران برای واردات اس ۳۰۰ روسیه به سبب تحریم های بین المللی در سال ۲۰۱۰ متوقف شد. همین امر جمهوری اسلامی را برانگیخت تا سیستم دفاع موشکی خود را بسازد.

در ادامه این گزارش آمده است:احتمالا ساخت این سیستم دفاع موشکی، هرگونه تلاش برای بمباران تاسیسات هسته ای ایران را مشکل تر خواهد ساخت.

راشاتودی نیز در این باره می نویسد:باور ۳۷۳ اولین سیستم دفاع موشکی ساخت ایران است. در تولید این سیستم فقط متخصصان داخلی ایران نقش داشته اند.

این رسانه روسی افزود:حسین دهقان، وزیر دفاع ایران گفته، قصد ما ساختن نسخه ایرانی اس ۳۰۰ نبوده بلکه ساخت یک سیستم دفاع موشکی ایران بود که این کار را نیز انجام دادیم.

 

بازتاب رونمایی از سیستم دفاع موشکی ایران در جهان

منبع: نمناک

بازتاب رونمایی از سیستم دفاع موشکی ایران در جهان,فانجو,سیستم دفاع موشکی , رونمایی از سیستم دفاع موشکی , سیستم دفاع موشکی ایران , بازتاب رونمایی سیستم دفاع موشکی, دستاورد های نظامی ایران , دستاورد نظامی , ساخت موشک دفاعی , نمایش سیستم دفاع موشکی , انعکاس رونمایی سیستم دفاع موشکیاخرین پست مرتبط

طرح فروش فوری تنظیم بازار شركت ايران خودرو – ارديبھشت ٩8

طرح فروش فوری تنظیم بازار شرکت ایران خودرو – خرداد ماه ٩۸

طرح فروش فوری تنظیم بازار شرکت ایران خودرو – خرداد ماه ٩۸ طرح فروش فوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *