خانه » مد و زیبایی » انواع لباس عروس در کشورهای مختلف

انواع لباس عروس در کشورهای مختلف

انواع لباس عروس در کشورهای مختلف

انواع لباس عروس در کشورهای مختلف

 


انواع لباس عروس در کشورهای مختلف,فانجو,مدل لباس عروس,,گالری انواع مدل لباس عروس شیک و زیبا ,مدل عروس,مدل عروس95 ,مدل عروس 2017,مدل عروس زیبا,مدل عروس جدید, مدل عروس

 

آشنایی با انواع لباس عروس در کشورهای مختلف

مردم هر کشوری رسم و رسوم مربوط به خود را دارند و طرز پوشش و لباس نیز به همین آداب و رسوم مربوط می گردد.لباس عروس هم در هر کشوری به گونه ای خاص دیده می شود.در فرهنگ غرب عروس به طور سنتی یک پیراهن سفید در روز عروسی خود می پوشد.

 

اما اگر بخواهیم وسیع تر نگاه کنیم، در کشورها و فرهنگ های مختلف لباس عروس های بسیار متنوعی وجود دارند.برخی عروس ها خود را با لباس های رنگارنگ زینت می دهند، برخی با رسوم محلیشان دست ها و صورت خود را نقاشی می کنند و برخی صورت خود را زیر لایه ای از جواهر یا حجاب پنهان می کنند.

 

البته هرکسی این سنت ها را تایید نمی کند، و خیلی از مردم آنچه را که دوست دارند در بزرگترین روز زندگیشان می پوشند. اما در این مطلب روش های جالب و متفاوتی که مردم فرهنگ های مختلف این روز را جشن می گیرند مشاهده می کنید، حتی شاید آن ها الهام بخش شما برای یک جشن عروسی متفاوت باشد.

 

عروسی هندی

در فرهنگ هندی لباس های عروسی معمولا به رنگ صورتی یا قرمز هستند. زنان متاهل در شمال کشور معمولا با یک خال قرمز در وسط پیشانی خود شناخته می شوند.
انواع لباس عروس در کشورهای مختلف,فانجو,مدل لباس عروس,,گالری انواع مدل لباس عروس شیک و زیبا ,مدل عروس,مدل عروس95 ,مدل عروس 2017,مدل عروس زیبا,مدل عروس جدید, مدل عروس
عروس نیجریه

نیجریه یک کشور بزرگ با حدود ۲۵۰ گروه قومی و بیش از ۵۰۰ زبان است. بنابراین مراسم عروسی براساس منطقه، مذهب و نژاد تغییر می کند. با این حال عروس های نیجریه اغلب رنگ های روشن می پوشند. هم چنین آن ها اغلب یک سربند به نام Gele می پوشند.
آشنایی با انواع لباس عروس در کشورهای مختلفعروسی سنتی در غنا

مراسم سنتی ازدواج در غنا اغلب بسیار رنگارنگ است و هر خانواده طرح پارچه مخصوص به خود ار دارد که با آن لباس عروس و داماد دوخته می شود.
آشنایی با انواع لباس عروس در کشورهای مختلفعروس قزاقستان

در عروسی های سنتی قزاقستان، عروس ها معمولا یک روسری «Saukele» برای حجاب صورت استفاده می کنند. این روسری بلند قبل از اینکه دختران به سن ازدواج برسند آماده می شوند.
آشنایی با انواع لباس عروس در کشورهای مختلفعروس مغولستان

در عروسی های سنتی مغولستان عروس و داماد هرکدام لباسی می پوشند که «Deel» نام دارد. دیل شکلی از لباس های طرح دار است که قرن هاست توسط مغول ها و دیگر قبایل کوچ نشین آسیای مرکزی پوشیده می شود.
آشنایی با انواع لباس عروس در کشورهای مختلفعروسی ژاپنی

در مراسم عروسی سنتی ژاپنی، عروس اغلب برای مراسم رسمی یک کیمونوی سفید می پوشد که نماد پاکی و دوشیزگی می باشد. بعد از مراسم عروس ممکن است لباسش را به رنگ قرمز تغییر دهد.
آشنایی با انواع لباس عروس در کشورهای مختلفعروسی اسکاتلند

مردان در اسکاتلند به طور سنتی دامن قبیله خود را می پوشند. بعد از مراسم عروس شالی به رنگ های قبیله همسرش به نشانه انتقال او به خانواده جدید می پوشد.
آشنایی با انواع لباس عروس در کشورهای مختلفعروس رمانی از منطقه «Oas»

عروسی ها در این منطقه یک رویداد مهم در شمال غرب ترانسیلوانیا به حساب می آیند. عروسی توسط والدین سازماندهی می شود و عروس و داماد آماده رسوم متنوعی از جمله آماده کردن جهیزیه و لباس، انتخاب والدین تعمیدی و آماده کردن پرچم عروسی می شوند.
آشنایی با انواع لباس عروس در کشورهای مختلفعروسی چینی

در چین رنگ قرمز نماد خوشبختی است. هم چنین معتقدند این رنگ ارواح شیطانی را دور نگه می دارد. بنابراین جای تعجب نیست که لباس عروس های چینی اغلب به رنگ قرمز باشند.
آشنایی با انواع لباس عروس در کشورهای مختلفعروسی در منطقه «گورا» بین کوزوو و مقدونیه

مردم گورانی اغلب مسلمان های باایمانی هستند اما سنت ها و آداب و رسوم آن ها حاوی عناصر مختلف کفر است. عروس با یک اسب سفید مزین به روسری و چتر تزئینی حمل می شود و با خانواده اش به خانه همسایه داماد همراهی می شود.

آشنایی با انواع لباس عروس در کشورهای مختلفعروسی در یاکان

یاکان یک گروه قومی زبانی است که عمدتا در جزیره باسیلان در فیلیپین ساکن هستند. مراسم سنتی ازدواج معمولا شامل دو مراسم است، یکی مراسم اسلامی و دیگری مراسم سنتی پیش از اسلام. مراسم توسط پدر و مادر مدیریت می شود و چهره عروس و داماد برای مراسم نقاشی می شود.
آشنایی با انواع لباس عروس در کشورهای مختلفعروسی سنتی پرو

لباس سنتی عروس در کوه های آند معمولا روشن است و شامل ردا و کلاه بافته شده و تزئین شده با منگوله و مواد بازتابنده است. یک دامن مخصوص و پانچو برای عروس و داماد در روز عروسی ساخته می شود.
آشنایی با انواع لباس عروس در کشورهای مختلفعروس مجارستان

در مراسم سنتی عروسی در مجارستان یک لباس عروس معمولا یک پیراهن گلدوزی شده با طرح های گل و سه رنگ روشن است. او اغلب آرایش مویی که به زیبایی و استادانه بافته و با گندم تزئین شده بر سر می گذارد.
آشنایی با انواع لباس عروس در کشورهای مختلفعروسی سنتی در نروژ

در نروژ لباس سنتی عروسی بوناد نام دارد. این لباس همچنین برای مراسم دیگری مثل مهمانی های تعمید پوشیده می شود.
انواع لباس عروس در کشورهای مختلف,فانجو,مدل لباس عروس,,گالری انواع مدل لباس عروس شیک و زیبا ,مدل عروس,مدل عروس95 ,مدل عروس 2017,مدل عروس زیبا,مدل عروس جدید, مدل عروس

انواع لباس عروس در کشورهای مختلف

منبع:پارس ناز فان جو

انواع لباس عروس در کشورهای مختلف,فانجو,مدل لباس عروس,,گالری انواع مدل لباس عروس شیک و زیبا ,مدل عروس,مدل عروس۹۵ ,مدل عروس ۲۰۱۷,مدل عروس زیبا,مدل عروس جدید, مدل عروساخرین پست مرتبط

جدیدترین مدل مو های کوتاه

جدیدترین مدل مو های کوتاه جدیدترین مدل مو های کوتاه   فرا رسیدن یک تابستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *