خانه » سینما » اخبار سینما » اسامی برندگان سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر+اختتامیه

اسامی برندگان سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر+اختتامیه

اسامی برندگان سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر+اختتامیه

اسامی برندگان سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر+اختتامیه

اسامی برندگان سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر+اختتامیه

مراسم اختتامیه و معرفی برگزدیگان سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر در ۷ اردیبهشت سال ۹۶ برگزار شد و بهترین های این دوره انتخاب شدند

برگزدیگان سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر

در بخش نتپک تندیس، دیپلم افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی به اصغر یوسفی‌نژاد کارگردان فیلم «ائو» از کشور ایران تعلق گرفت.

…………………………..

هیات داوران بخش بین الادیان میکال لوگان، دکتر حجت‌الله ایوبی و کاتیا مالاتستا برای اعلام جایزه این بخش بر روی جایگاه امدند و جایزه بین‌المذاهب را به این ترتیب اهدا کردند:

دیپلم افتخار و مبلغ ۵۰میلیون ریال جایزه نقدی به وانگ ژابو کارگردان فیلم «چاقو در آب پاک» از کشور چین اختصاص یافت.

ژابو اظهار داشت: من خیلی خوشحالم که جایزه گرفتم البته زبان انگلیسی من خیلی بد است و از این بابت عذر می‌خواهم.

…………………………….

مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اهدای جوایز جلوه‌گاه شرق (جوایز فیلم‌های آسیایی) ادامه یافت. در این بخش تندیس بهترین فیلم کوتاه آسیایی و مبلغ ۵۰میلیون ریال جایزه نقدی به آرین وزیری دفتری کارگردان  فیلم «هنوز نه» محصول ایران اختصاص یافت.

مجید برزگر که تهیه کننده فیلم بود به نیابت از کارگردان جایزه وی را دریافت کرد و گفت: وزیر دفتری با همین فیلم در جشنواره پوسان شرکت کرده است.

……………………………

در بخش جوایز جلوه‌گاه شرق (جوایز فیلم‌های بلند آسیایی) تندیس بهترین کارگردان آسیایی و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به شهربانو سادات کارگردان فیلم «گرگ و بره»‌ محصول افغانستان، دانمارک، فرانسه، سوئد اختصاص یافت.

شهربانو سادات کارگردان برگزیده بخش جوایز فیلم‌های بلند آسیایی بعد از دریافت جایزه خود برای فیلم «گرگ و بره» گفت:من با این که در تهران به دنیا آمده بودم ولی به خاطر ملیتم که افغان بود نتوانستم حتی به مدرسه بروم و من امیدوارم با هم مخربان باشیم تا این چنین اتفاقات بهاری رقم بخورد.

در بخش جوایز جلوه‌گاه شرق (جوایز فیلم‌های بلند آسیایی) تندیس بهترین فیلم بلند آسیایی (برای کارگردان) و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به ثابت کورمانبکف کارگردان فیلم «بازآمده» از قزاقستان تعلق گرفت
………………………………………..
در ادامه مراسم برای اهدای جایزه محمد الامین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، محمدمهدی حیدریان و رضا کیانیان روی سن آمدند.

تندیس، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به مظفر حسین‌خانی کارگردان فیلم «بابایی»‌ از ایران اختصاص یافت.

رضا کیانیان برای اهدای جایزه محمد امین (ص) به روی سن آمد و گفت: افتخار می کنم که گفتند جایزه اخلاق را من اعلام کنم. چون جنگ‌ها، مهاجرت‌ها و فقر همه از بی‌اخلاقی می‌آید، چون بی‌اخلاق به خودش اجازه می‌دهد که قانون را زیر پا بگذارد. از تمام بی‌اخلاقی‌های خودم معذرت می‌خواهم.

داوران بخش مسابقه بین‌الملل (سینمای سعادت) فلوریان گالنبر گر، جسیکا وودورث، لخ مایوسکی، میکو هارادا، اوبرتو پازولینی، فاطمه معتمدآریا و رسول صدرعاملی به روی سن آمدند.

سیمرغ سیمین بهترین فیلم کوتاه و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به قصیده گلمکانی کارگردان «آگهی فروش» محصول ایران تعلق گرفت.

گلمکانی اظهار داشت: من از بچگی جشنواره فجر می‌‎رفتم و هنرمندانی را که به روی صحنه می‌رفتن نگاه می‌کردم و این که الان این جا ایستادم برایم ارزش سمبلیک دارد انگار که آن بچه اکنون بزرگ شده است.

سیمرغ سیمین جایزه هیئت داوران به جین جینگ ژو فیلمبردار فیلم «آقای بی دردسر» محصول مشترک سینما چین و فرانسه رسید.

فاطمه معتمد آریا اظهار داشت: باعث افتخار ما است که توانسته‌ایم سینمای جهان را دوره کنید و انسانی‌ترین‌ها را انتخاب کنیم. امیدوارم که در قضاوتمان راه بیراه نرفته باشیم
در ادامه صدر عاملی سیمرغ سیمین بهترین بازیگر مرد را معرفی کرد که به استفان دنولیوبوف بازیگر فیلم گلوری از کشور قراقستان رسید و سیمرع بهترین بازیگر زن نیز به مارگیتا گوشوا بازیگر فیلم گلوری رسید.

سپس هر دو این بازیگران در پیامی ویدیویی تشکر کردند و بازیگر زن فیلم گلوری اظهار داشت: نتوانستم به جشنواره بیایم چون مشغول بازی در تئاتر قصه‌های زمستانی کاری از شکسپیر هستم و من سینمای ایران را جسور و شاعرانه خواهم دانست

در ادامه سیمرغ سیمین بهترین فیلمنامه به اصغر یوسفی نژاد برای فیلم «ائو» (خانه) رسید.

سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی نیز به ایوان دی گائونا از کشور کلمبیا رسید.

گائونا نیز در پیامی ویدیویی که در خانه‌اش ضبط شده بود از جایزه‌ای که بهش تعلق داده شده تشکر کرد و به دلیل حضور نداشتن در این مراسم عذرخواهی کرد.

فاطمه معتمد آریا جایزه بهترین فیلم را در حالی اعلام کرد که اذعان داشت: این فیلم با همه فیلم‌های دیگر برای ما متفاوت بود.

سپس وی سیمرغ زرین بهترین فیلم را به اصغر یوسفی نژاد برای فیلم «ائو» اهدا کرد.

یوسفی نژاد سیمرغش را به استادش عباس کیارستمی و شهر تبریز اهدا کرد.

اسامی برندگان سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر+اختتامیه

 اخرین پست مرتبط

خلاصه قسمت آخر سریال Hercai بی وفا | معرفی بازیگران

خلاصه قسمت آخر سریال Hercai بی وفا | معرفی بازیگران

خلاصه قسمت آخر سریال Hercai بی وفا | معرفی بازیگران خلاصه قسمت آخر سریال Hercai …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *