خرید هاست و سرور مجازی _ جوان سرور
خانه » اخبار روز » اخبار اقتصادی » ۵ شغل پرطرفدار خانگی اعلام شد


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

۵ شغل پرطرفدار خانگی اعلام شد

۵ شغل پرطرفدار خانگی اعلام شد

۵ شغل پرطرفدار خانگی اعلام شد

حسن طایی درباره سیاست های بازار  کار گفت: وقتی راجع به بازار کار و اشتغال صحبت می کنیم ۴دسته سیاست داریم که سیاستهای اقتصاد کلان موثر بر بازار کار یکی از آن سیاستهاست که مربوط می شود به بحث سیاستهای پولی-مالی،اعتباری،علم و فناروی، بازرگانی خارجی و انرژی، تعاملات بین المللی. این سیاستها در همه دولتها وجود دارد. اهمیت آن از این جهت است که بیشتر ۷۰ تا۸۰ درصد اثرگذاری روی بازار کار مربوط به این سیاستها می شود.

طایی در بیان دومین سیاستهای فعال بازار کار افزود: سیاستهای فعال بازار کار سیاستهایی است که در اختیار و حوزه تصمیم گیری وزارت کار است.مهمترین این سیاست‌ها بحث آموزش است. اگر آموزش ( آموزش های فنی و حرفه ای )را به مصابه یکی از سیاستهای فعال بازار کار بدانیم بسیاری از مشکلات در بازار کار کم می شود. این نظام همه توانایی اش این است که به آدمها با هر سطحی از دانش، ابتدایی و دیپلم، لیسانس و بالاتر هنر استفاده از دانش و چگونگی تبدیل کردن دانش به کار را نشان می‌دهد.معاون کارآفرینی و اشتغال زایی وزارت تعاون  گفت:در بیان سیاست های غیر فعال بازار کار، مثلاً بحث بیکاران و قانون بیمه بیکاری باید بگوییم  گاهی اوقات سیاست هایی را اتخاد می‌کنیم که افراد وارد بازار کار نشوند که ضد مشارکت است. به عنوان معاون اشتغال همواره باید به فکر جذب افراد جدیدی در بازار کار باشم ولی من نمی توانم این کار را بکنم چون به همین تعداد نیروی شاغل هم توان پاسخگویی نداریم چه برسد به اینکه نیروی جدید جذب کنیم، بنابراین باید تلاش برای حفظ مشاغل موجود کنیم.وی در بیان سیاستهای تنظیمی بیان کرد: از دیگر سیاست‌ها در بازار کار بحث حقوق، دستمزد، مرخصی،مرخصی خانم‌ها زمان بارداری، انواع از کار افتادگی ها و غیره  است که در همه کشورها هم دارند. ولی آنچه که به وزارت کار کشورها مربوط است، سیاستهای فعال بازار کار است که اساس آن آموزش های مهارتی است.طایی با بیان اینکه ضرورت تطابق نظام ملی مهارت با نظام جهانی گفت: از دو میلیون و ۵۰۰ نفر بیکار رسمی که توسط مرکز آمار اعلام شده شاید بتوان گفت۵۰ درصد آن با کسب آموزش و مهارت فنی  می توانند مشغول کار شوند که  اگر یک میلیون و ۵۰۰ نفر  با گرفتن حداقل حقوق ۷۰۰ هزار تومان مشغول کار شود نتیجه آن به جریان افتادن تولید و رونق اقتصاد است.

معاون کارآفرینی و اشتغال زایی وزارت تعاون در پاسخ به اینکه آیا بین معاش و کار کردن رابطه وجود دارد گفت: یکی از نکات مهم این است که در ایران بهره وری پایین است در این مورد چند مسئله وجود دارد که عبارتند از دستمزد، بهره وری، هزینه زندگی و دیگری تورم. رابطه بین این چهار مورد در اقتصاد ما در یک دوره طولانی گسسته شد یعنی دانش منشاء ارزش اقتصادی نیست.

معاون اشتغال وزارت کار با تاکید بر اینکه فرایند اعطای تسهیلات مالی کسب و کارهای خُرد تسهیل می شود افزود: بازنگری در تعریف برخی رشته ها برای مشاغل خانگی ضروری است و باید رشته یا فعالیت های جدید مشاغل خانگی تعریف شوند.در میان رشته های شغلی که بیشترین متقاضی را دارند، فعالیت های قالیبافی، خیاطی، پرورش دام و طیور، تایپیست و گلیم بافی رتبه اول تا پنجم را دارند.

منبع:فان جو،  تسنیم

 

بهترین شغل, سایت شغل یابی, سوابق حسن طایی, مشاغل خانگی,

پیشنهاد ما

سحر دولتشاهی پرکارترین بازیگر زن در جشنواره فیلم فجر لقب گرفت

سحر دولتشاهی پرکارترین بازیگر زن در جشنواره فیلم فجر لقب گرفت

سحر دولتشاهی پرکارترین بازیگر زن در جشنواره فیلم فجر لقب گرفت سحر دولتشاهی پرکارترین بازیگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *