خرید هاست و سرور مجازی _ جوان سرور
خانه » اخبار روز » کشورها چه هنگامی مورد حمله شهاب‌سنگ قرار می‌گیرند؟


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

کشورها چه هنگامی مورد حمله شهاب‌سنگ قرار می‌گیرند؟

کشورها چه هنگامی مورد حمله شهاب‌سنگ قرار می‌گیرند؟

کشورها چه هنگامی مورد حمله شهاب‌سنگ قرار می‌گیرند؟

اخبار,اخبار علمی , شهاب‌سنگ

اخبار علمی – کشورها چه هنگامی مورد حمله شهاب‌سنگ قرار می‌گیرند؟

بررسی‌های جدید دانشمندان اسپانیایی درباره مسیرهای برخورد شهاب‌سنگ‌ها نشان می‌دهد این برخوردها در اوقات خاصی از سال و در مکان‌هایی خاص و نه به صورت تصادفی رخ می‌دهند.

به گزارش ایسنا، بررسی‌ ۳۳ برخورد شهاب‌سنگی بین سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۱۳ نشان می‌دهد تعداد برخوردهای شهاب‌سنگ‌ها زمانی که مدار زمین از میان جریانات شهاب‌سنگ‌هایی عبور کرده، بالاتر بود. این جریان شهاب‌سنگ توسط شکستن یک دنباله‌دار ایجاد شده بودند، بالاتر بود.

به گفته دانشمندان دانشگاه مادرید، اکثر شهاب‌سنگ‌های تحلیل‌شده به عنوان بخشی از این تحقیق در نیمه دوم سال‌های میلادی به زمین برخورد کرده بودند.

محققان ۳۳ برخورد چندکیلوتنی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۳ را بررسی کردند که توسط حسگرهای فشار صوتی فراصوت شناسایی شده بودند. این حسگرها برای شناسایی آزمایش‌های هسته‌ای سری به کار می‌روند اما برخوردهای شهاب‌سنگ را هنگامی که حامل بیش از هزاران تن تی‌ان‌تی هستند، نیز شکار می‌کند. محققان حاضر در این پژوهش دریافتند از این ۳۳ برخورد، ۱۷ برخورد در نیمکره شمالی و ۱۶ مورد در نیمکره جنوبی رخ داده بودند.

از تمامی این برخوردها، ۲۵ مورد آن‌ها در عرض جغرافیایی ۴۰ درجه شمالی یا جنوبی استوا روی داده‌اند در حالی که هشت مورد در عرض‌های جغرافیایی بالاتر رخ داده‌اند. ۲۰ برخورد در نیمه دوم سال رخ دادند در حالی که ۱۳ مورد در شش ماهه اول سال‌های میلادی گزارش شده بودند.

در نیمکره جنوبی، ژوئن ماهی بود که بیشترین احتمال برخورد یک شهاب‌سنگ با زمین در آن وجود داشت در حالی که در سپتامبر و اکتبر کمترین احتمال این رخداد وجود داشت.

در مجموع، ۱۲ برخورد شهاب‌سنگ در نیمه دوم سال‌های میلادی و چهار برخورد در شش ماهه نخست روی دادند. در شمال استوا، در ماه نوامبر بیشترین احتمال برخورد یک سیارک وجود داشت در حالی که ماه مه و ژوئن کمترین احتمال این وجود داشت. ۹ شهاب‌سنگ در نیمه نخست سال‌های میلادی به زمین برخورد کردند و هشت مورد نیز در نیمه دوم سال به آن برخورد کردند.

تا پیش از ارائه این مقاله تصور می‌شد شهاب‌سنگ‌ها به طور تصادفی و در هر زمان و مکانی به زمین برخورد می‌کنند. با این حال برخی از دانشمندان معتقدند داده‌های بیشتری در این مورد لازم‌اند و بررسی ۳۳ مورد برخورد شهاب‌سنگ از لحاظ آماری طیف کوچکی است.

اخبار علمی – ایسنا

 

مسیرهای برخورد شهاب‌سنگ‌ها اخبار علمی , جدیدترین اخبار علمی , حمله شهاب‌سنگ,شهاب‌سنگ,برخورد شهاب‌سنگ‌ها ,اخبار , گزارش های علمی , کشفیات علمی ,

منبع:فان جو،

پیشنهاد ما

درصد افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان در سال 97

درصد افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان در سال ۹۷

درصد افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان در سال ۹۷ درصد افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *