خانه » اخبار روز » والیبال ایران در انتظار هت تریک در آسیا؛ ژاپن بدنبال دست نیافتنی شدن


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

والیبال ایران در انتظار هت تریک در آسیا؛ ژاپن بدنبال دست نیافتنی شدن

والیبال ایران در انتظار هت تریک در آسیا؛ ژاپن بدنبال دست نیافتنی شدن

والیبال ایران در انتظار هت تریک در آسیا؛ ژاپن بدنبال دست نیافتنی شدن

فینال هجدهمین دوره رقابت های والیبال قهرمانی مردان آسیا در حالی از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه عصر امروز بین تیم ها ایران ب و ژاپن برگزار می شود که دو تیم به لحاظ عقبه ی افتخارات شرایط کاملا متفاوتی دارند.

ژاپن با کسب ۱۳ مدال رنگارنگ که ۷ مدال آن طلایی بوده است، پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات است. این تیم که سالیان سال در قاره کهن آقایی کرده است، در سال های اخیر اما در مقابل قدرت والیبال ایران فرصت عرض اندام پیدا نکرده تا در ۴ سال اخیر این ایران باشد که ۲ بار متوالی بر سکوی قهرمانی این مسابقات قرار بگیرد.

تیم ملی والیبال ایران در سال ۱۹۷۹ برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی مردان آسیا شرکت کرد که همزمان با برگزاری دومین دوره این رقابت ها بود. ایران در نخستین حضور موفق به کسب رتبه ششم شد.

ایران تنها در دو دوره این رقابت ها سال های ۱۹۷۵(دوره نخست) و ۱۹۸۳ (دوره سوم) حضور نداشت و تجربه ۱۵ دوره این رقابت ها را در پرونده کاری خود دارد که تقریبا حضوری رو به رشد بوده است.

جایگاه دهمی در سال ۱۹۸۷، رتبه هشتمی و هفتمی در سال های ۱۹۸۹ و ۱۹۹۱، سه مقام ششمی (۱۹۷۹، ۱۹۹۷ و ۲۰۰۵)، چهار عنوان پنجمی ( ۱۹۹۳، ۱۹۹۹، ۲۰۰۱ و ۲۰۰۷) و یک عنوان چهارمی در سال ۱۹۹۵ ره آورد ۱۱ دوره حضور ایران در رقابت های والیبال قهرمانی مردان آسیا است.

تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۰۳ مقام سومی مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا، در سال ۲۰۰۹ عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها و در دو دوره گذشته این رقابت ها (سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳) قهرمانی این رقابت ها را به دست آورد.

شاید آن زمان که والیبال قاره کهن در اختیار تیم های شرق آسیا بود،کمتر کسی فکر می کرد که در سال ۲۰۱۵ این ایران باشد که با تیم دوم خود هم مدعی قهرمانی این مسابقات شود و چشم بادامی های پرافتخار حالا همه تلاش خود را بکار بگیرند تا سومین عنوان قهرمانی متوالی را از چنگ ایرانی ها در آوردند. یاران مساجدی که ۷ مدال طلا در کارنامه دارند، امروز در صورت پیروزی بر ایران به هشتمین طلای خود در این مسابقات دست خواهند یافت و بیش و از پیش دست نیافتنی می شوند.

*جدول مدال آوران هفده دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان به شرح زیر است:
ژاپن: هفت طلا، سه نقره و سه برنز
کره جنوبی: چهار طلا، چهار نقره و هشت برنز
چین: سه طلا، شش نقره و چهار مدال برنز
ایران : دو طلا، یک نقره و یک برنز
استرالیا: یک طلا، دو نقره و یک برنز

 

اخبار والیبال, برنامه والیبال قهرمانی آسیا, والیبال ژاپن, والیبال قهرمانی آسیا,

پیشنهاد ما

تیراندازی هواداران به بازیکنان فوتبال آرژانتین (۱۸+)

تیراندازی هواداران به بازیکنان فوتبال آرژانتین (۱۸+) تیراندازی هواداران به بازیکنان فوتبال آرژانتین (۱۸+) پس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *