خرید هاست و سرور مجازی _ جوان سرور
خانه » اخبار روز » نظارت تلفن‌های همراه بر سلامت روده با دستاورد دانشمند ایرانی


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

نظارت تلفن‌های همراه بر سلامت روده با دستاورد دانشمند ایرانی

نظارت تلفن‌های همراه بر سلامت روده با دستاورد دانشمند ایرانی

نظارت تلفن‌های همراه بر سلامت روده با دستاورد دانشمند ایرانی 

 

اخبار,اخبار علمی,کپسول‌های حس‌کننده گازی

محققان استرالیایی به رهبری پروفسور «کوروش کلانترزاده» از موسسه فناوری سلطنتی ملبورن (RMIT)‌ و دانش‌آموخته دانشگاه‌های تهران و صنعتی شریف، کپسول‌های حس‌کننده گازی ارائه داده‌اند که داده‌ها را از درون روده مستقیما به یک تلفن همراه می‌فرستد و فرصت‌های جدیدی را برای تشخیص، درمان و تحلیل سلامتی این عضو از بدن در اختیار محققان می‌گذارد.

گازهای روده با سرطان، سندروم بدخیم و بیماری التهابی روده مرتبط هستند و می‌توانند به نشانگرهای زیستی کلیدی برای ارزیابی سلامتی کلی این عضو تبدیل شوند. فناوری جدید کلانترزاده و همکارانش از دانشگاه‌های موناش و موسسه فناوری سلطنتی ملبورن، تراکم گازهای گزینشی روده را از طریق یک کپسول بلعیدنی مجهز به حسگر گاز، میکروپردازشگر و فرستنده بی‌سیم با فرکانس بالا اندازه‌گیری می‌کند.
پروفسور کوروش کلانترزاده گفت: شیوه‌های کنونی غیرتهاجمی ارزیابی‌کننده گاز روده مانند آزمایش تنفس، قابل اعتماد نیستند. ما می‌دانیم میکروارگانیسم‌های روده گازهایی را به عنوان مسؤول فرعی متابولیسم تولید می‌کنند، اما تا پیش از این، درک بهتری از چگونگی اثرگذاری آن‌ها بر سلامتی نداشتیم.
وی ادامه داد: توانایی اندازه‌گیری دقیق روده می‌تواند دانش ما درباره نقش میکروارگانیسم‌های روده در اختلالات این عضو و کارآیی جذب غذا را افزایش دهد و امکان ارائه فناوری تشخیصی و درمان‌های جدید را فراهم کند. در این میان، کپسول‌های فناوری پیشرفته می‌توانند به افراد در ارزیابی دقیق چگونگی اثرگذاری غذاها بر روده‌ها کمک کنند.
آزمایش‌های حیوانی، کارآیی و ایمنی کپسول‌های جدید را نشان داده‌اند و این کپسول‌ها هنگام حرکت در سراسر روده، داده‌ها را پیش از خارج‌شدن از بدن، به تلفن همراه کاربر می‌فرستند.تیم تحقیقاتی بدنبال سازگارکردن این فناوری برای بدن انسان‌ هستند.
جزئیات این دستاورد علمی در مجله Trends in Biotechnology ارائه شده است.
اخبار علمی – ایسنا،

کپسول‌های حس‌کننده گازی اخبار اخبار علمی و آموزشی بیماری التهابی روده نوآوریهای علمی,کشفیات علمی,میکروارگانیسم‌های روده,

پیشنهاد ما

رسوایی جنسی ترامپ با بازیگر فیلم های پورن

رسوایی جنسی ترامپ با بازیگر فیلم های پورن

رسوایی جنسی ترامپ با بازیگر فیلم های پورن رسوایی جنسی ترامپ با بازیگر فیلم های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *