خانه » اخبار روز » اخبار اجتماعی » ناامن‌ترین کشور جهان کجاست ؟


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

ناامن‌ترین کشور جهان کجاست ؟

ناامن‌ترین کشور جهان کجاست ؟

ناامن‌ترین کشور جهان کجاست ؟

 

 

 

اخبار,اخبار بین الملل , گروه تروریستی داعش

براساس شاخص جهانی صلح در سال ۲۰۱۵، سوریه در مرتبه صد و شصت و دوم و آخر جهان و به عنوان ناامن‌ترین کشور برای دومین سال پیاپی معرفی شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری بوابه الفجر، از نظر شاخص جهانی صلح در سال ۲۰۱۵ مشهور به “Global Peace Index ” کشور سوریه در میان ۱۶۲ کشور جهان، برای دومین سال پیاپی در مرتبه آخر قرار گرفت. در راس این لیست کشور ایسلند به عنوان امن‌ترین کشور جهان و بعد از ان به ترتیب دانمارک، اتریش، نیوزیلند و سوئیس در رتبه‌های دوم، سوم، چهارم و پنجم قرار گرفتند.

نکته قابل توجه آن است که با وجود دو حمله تروریستی در ۱۴ و ۱۵ فوریه گذشته در دانمارک، این کشور در جایگاه دوم این لیست قرار گرفته است.

این در حالی است که کشور فرانسه به دلیل حملات تروریستی شارلی ابدو، از رتبه سال گذشته خود نزول کرد.

یونان نیز با وجود وخامت شرایط اقتصادی و معیشتی، ۲۲ رتبه نسبت به سال گذشته صعود کرد. طبق این لیست که از سوی مرکز ویژه امور اقتصادی و صلح در استرالیا تنظیم شده است، لیبی در رتبه ۱۴۹ و عراق در رتبه ۱۶۱ و یک پله بالاتر از سوریه قرار گرفته است.

طبق گزارش این مرکز، ۱۳% کل تولید ملی کشورها صرف جنگ شده است.

طبق این گزارش ۸۱ کشور جایگاه خود را در این رتبه بندی حفظ کرده‌اند و این در حالی است که ۷۸ کشور نزول کرده‌اند.

در این لیست ۱۵ کشور اروپایی در مجموع ۲۰ کشور امن جهان قرار دارند و در این میان ترکیه در مرتبه صد و سی و پنجم جهان و در رتبه سی و ششم کشورهای اروپایی و در واقع آخرین کشور اروپایی این لیست قرار دارد.

“شاخص جهانی صلح” در رتبه بندی خود، چندین معیار را مد نظر قرار داده که مهمترین آنها نرخ هزینه‌های نظامی نسبت به میانگین کل تولید ملی، نرخ صلح و امنیت در کشور نبود درگیری و جرائم، میانگین قتل و خودکشی و میزان گسترش تروریسم و جنگ است.

طبق این شاخص ۱۰ کشور اول این لیست عبارتند از:
۱٫ ایسلند
۲٫ دانمارک
۳٫ اتریش
۴٫ نیوزیلند
۵٫ سوئیس
۶٫ فنلاند
۷٫ کانادا
۸٫ ژاپن
۹٫ استرالیا
۱۰٫ جمهوری چک

اخبار بین الملل – ایسنا

 

ساعت گوچی gucci دستبندی نگین دارعینک Spy

پیشنهاد ما

شایعه تا واقعیت خبر مرگ خاوری

شایعه تا واقعیت خبر مرگ خاوری

شایعه تا واقعیت خبر مرگ خاوری شایعه تا واقعیت خبر مرگ خاوری شایعه مرگ خاوری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *