خرید هاست و سرور مجازی _ جوان سرور
خانه » سینما » اخبار سینما » موج مستندسازی اربعین به راه افتاده است


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

موج مستندسازی اربعین به راه افتاده است

موج مستندسازی اربعین به راه افتاده است

موج مستندسازی اربعین به راه افتاده است

مستند ساز هایی که می‌خواهند وارد فضای تولید شوند باید وقت بگذارند قصه پیدا کنند و صرفا از پیاده روی مستند تولید نکنند.

موج مستندسازی اربعین به راه افتاده است,فان جو,مدیر شبکه مستند,سلیم غفوری,اربعین,مستندسازی اربعین

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج، پیاده روی اربعین چند سالی است که یک موضوع مناسب برای پرداختن هنرمندان به آن تبدیل شده است. مستند سازی تنها یکی از روش های پرداختن به این رسم لطیف است.

«سلیم غفوری» رئیس شبکه مستند سیما در این ارتباط اظهار کرد: طی سال های گذشته کارهایی در این رابطه انجام شده و آثاری در حیطه های مختلف تولید شده است. اگر منظور از تولید اثر در این رابطه تولیدات ژانری باشد می توان به مستند، عکاسی، نمایشگاه عکس، کارهای گرافیکی، اطلاع رسانی میدانی و فضای مجازی اشاره کرد. همچنین دایره موضوعات برای پرداختن به این مهم بسیار وسیع است.

وی موکب های موجود در این پیاده روی را یکی از موضوعات مهم دانست و افزود: قصه آدم هایی که از کشورهای مختلف می آیند، پذیرایی خانه به خانه، حس و حال موجود در فضا، فلسفه این پیاده روی و به اشتراک گذاشتن خالصانه دارایی ها می تواند از جمله موضوعاتی باشد که پرداختن به آن خالی از لطف نیست. هزار قصه پرداخته نشده در این پیاده روی عظیم وجود دارد که می توان به آن پرداخت.

وی افزود: در سال‌های گذشته موجی از مستندهای اربعین را داشتیم که اغلب آنها را مستند سازان جوان ساختند. برخی مستند ها به لحاظ قصه و روایت از کیفیت بهتری برخوردارند. مستند ساز هایی که می خواهند وارد فضای تولید شوند باید وقت بگذارند قصه پیدا کنند و صرفا از پیاده روی مستند تولید نکنند. چرا که این موضوع به اندازه کافی دست مالی شده و نگاه عمومی به این موضوع به اندازه کافی بوده است.

غفوری ترغیب کردن مستند سازان جوان به ساخت مستند پیرامون موضوع پیاده روی اربعین را نیازمند برگزاری نشست هایی با مستند سازان دانست و افزود: باید اهمیت پیاده روی اربعین در این نشست ها تبیین شود. همچنین برگزاری کارگاه های قصه پردازی نیز خالی از لطف نیست. میتوان سال اول مستندساز ها را به این پیاده روی برد تا صرفا حس بگیرند و از سال دوم شروع به ساخت مستند کنند.

وی در ادامه این پیاده روی را در دنیا بی نظیر خواند و گفت: این گردهمایی از بزرگترین گردهمایی ها و راهپیمایی های دنیا به لحاظ حجم، اشخاص، اتفاقات و مدل برگزاری است. این گردهمایی توسط مردم ساماندهی می شود.

شایان ذکر است، خانه مستند انقلاب اسلامی مطابق سال‌های گذشته در نظر دارد تا با ایجاد امکانات برای فیلمسازان و مستندسازان حاضر در مراسم اربعین امسال، شرایط مناسبی را برای این افراد در پوشش مراسم پیاده‌روی میلیونی اربعین حسینی فراهم آورد. این مرکز تلاش دارد تا با تأمین امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب، زمینه‌ای فراهم آورد تا دغدغه‌ای جز فیلمسازی در طول مراسم راهپیمایی اربعین حسینی پیش پای مستندسازان قرار نداشته باشد.

فیلمسازان و مستندسازان می‌توانند حداکثر تا روز ۱۲ مهر ماه، با ارسال طرح‌های خود به خانه مستند انقلاب اسلامی، در این طرح ثبت‌نام کنند و از امکانات آن در طول مراسم اربعین بهره ببرند.

 

 

موج مستندسازی اربعین به راه افتاده است

باشگاه خبرنگاران

موج مستندسازی اربعین به راه افتاده است,فان جو,مدیر شبکه مستند,سلیم غفوری,اربعین,مستندسازی اربعین

پیشنهاد ما

Rhona Mitra در نقش دکتر راشل

بیوگرافی و عکسهای بازیگران سریال آخرین کشتی

بیوگرافی و عکسهای بازیگران سریال آخرین کشتی بیوگرافی و عکسهای بازیگران سریال آخرین کشتی   …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *