خرید هاست و سرور مجازی _ جوان سرور
خانه » مد و زیبایی » لباس عروس ۱۶۰میلیون تومانی در تهران


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

لباس عروس ۱۶۰میلیون تومانی در تهران

لباس عروس ۱۶۰میلیون تومانی در تهران

لباس عروس ۱۶۰میلیون تومانی در تهران

لباس عروس 160میلیون تومانی تهران
لباس عروس ۱۶۰میلیون تومانی تهران

 

این اما تمام واقعیت اقتصاد این روزهای ما نیست و در زیر آسمان همین شهر هستند افرادی که تمام دغدغه آنها نه تامین هزینه‌های لباس بلکه پیدا کردن بهترین لباس عروس موجود در بازار است؛ لباس‌های یک‌شبه‌ای که تا صدمیلیون تومان برای داماد هزینه خواهد داشت.

 

شاید لباس عروس صد‌میلیون تومانی برای شمایی که دنبال سور و سات عروسی بوده و بازار لباس عروس را زیر و رو کرده‌اید غیرقابل باور باشد، اما باید بپذیرید که کالاهای لوکس در بازار ایران جایگاه خود را پیدا کرده‌اند و کم نیستند افرادی که برای لباس عروس صد‌میلیون ناقابل پرداخت می‌کنند.

 

شاید شما پرداخت ۵۰۰‌هزار تومان برای لباس عروس را کمی غیرمنطقی دانسته و آن را هزینه اضافی تلقی کنید اما در همین تهران مزون‌هایی هستند که ارزان‌ترین و ساده‌ترین لباس عروس را به سه‌میلیون تومان فاکتور می‌کنند.

 

کمی توجه کنید، اینجا تهران است، آخرین روزهای فصل بهار و هوای خاکستری پیش از غروب با باران بهاری و ماشین‌های چندصد‌میلیونی که طول خیابان جردن را برای چندمین بار طی می‌کنند، ترافیک عجیبی ایجاد کرده‌اند.

 

جایی در همین خیابان نمایندگی یکی از برندهای جهانی لباس عروس افتتاح شده است تا اغلب آنهایی که به دنبال ساختن شب رویایی هستند حضور متفاوت خود را در پوشیدن لباس‌های این برند معروف جست‌وجو کنند. لباس‌های این برند اسپانیایی از دو‌میلیون و ۷۰۰‌هزار تومان شروع می‌شود و بسته به نوع پارچه و طراح آن به ۴۰‌میلیون تومان هم می‌رسد.

 

گران‌ترین لباس عروس این برند از جنس ابریشم با سنگ‌دوزی هنرمندانه و بسیار زیباست و نام یکی از برجسته‌ترین طراحان اسپانیایی را یدک می‌کشد. در این مزون امکان تهیه تاج عروس، کمربند، تور و کیف و کفش نیز وجود دارد،؛ لوازمی که برای تهیه یکی از آنها باید حداقل یک‌میلیون و ۵۰۰‌هزار تومان پرداخت کنید چراکه تاج عروس نقره در این مزون به یک‌میلیون و ۵۰۰‌هزار تومان، تور عروس ابریشم به دو‌میلیون تومان و کیف و کفش نیز به حداقل یک‌میلیون و ۶۰۰‌هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

اینجا تهران است و به مدد سیاست‌های اقتصادی، گروهی در مزون‌های الوان از سیاست‌های خوب اقتصادی سخن می‌گویند که باعث شده بتوانند به راحتی برای یک شادی چند ساعته لباس عروس صدمیلیون تومانی خریداری کنند. به مدد همین سیاست‌ها است که این روزها پای برندهایی همچون «پرونوویاس»، «پیوگان»، «یومز فشن»، «جی‌لیانس»، «سن پاتریک»، «اسپوزابلا»، «دمتریوس»، «سامی»، «وایت سال»، «کدنا» و برند عربی «ازیاء» به بازار لباس عروس ایران باز شده و لباس‌هایی از جنس ساتن، ابریشم، تافته و… با قیمت‌های چند ده‌میلیونی اولین گزینه خرید عروس و دامادها شده‌اند.

 

داستان مصرف‌گرایان به همین جا ختم نمی‌شود و عطش دیده شدن این قشر، افتتاح مزون‌های خانگی را موجب شده است؛ مزون‌هایی که خدمات و لباس‌های خاصی را
به قیمت‌های تا صد‌میلیونی عرضه می‌کنند. شما نیز اگر به دنبال متفاوت بودن و پرداخت هزینه‌های چندده‌میلیونی هستید سری به یکی از برج‌های الهیه بزنید تا در مزونی که حضور در آن نیازمند هماهنگی و تعیین وقت قبلی است تفاوت را با تمام وجود حس کنید.

 

در این مزون شما می‌توانید لباس‌های تزیین‌شده با سنگ‌هایی همچون «در کوهی»، «توپاز»، «زمرد»، «یاقوت»، «زبرجد» و حتی «فیروزه» را به قیمت‌های ۵۰ تا صد‌میلیون خریداری کنید. خرید کیف و کفش عروس نیز در این مزون براساس برند و جنس بین پنج تا ۲۰‌میلیون تومان در نوسان است.

 

تاج عروس طلا با سنگ‌های قیمتی نیز می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما باشد. در این مزون به راحتی می‌توانید لباسی متفاوت‌تر از هرآنچه که تاکنون دیده‌اید تهیه کنید و با پرداخت صد‌میلیون تومان برای لباس، ۲۰‌میلیون تومان برای کیف و کفش، ۳۰‌میلیون تومان برای تاج، پنج‌میلیون تومان برای حریر روی شانه و در نهایت سنجاق سینه پنج‌میلیون تومان، یک ست رویایی برای شب عروسی خود تهیه کنید؛ ستی که ۱۶۰‌میلیون تومان برای شما هزینه در بر خواهد داشت.

 

بی‌تعارف متفاوت بودن و دگرگونه زیستن در بخشی از این جامعه نهادینه شده است و برای این گروه فرقی ندارد که اقتصاد در چه مسیری گام بر می‌دارد. مصرف‌گرایی و علاقه شدید گروهی به کالاهای لوکس و پرداخت هزینه‌های اینچنینی تنها بخشی از واقعیت‌های جامعه است و اگر دوست دارید با واقعیت زندگی بخش خاکستری جامعه نیز آشنا شوید باید سری به جنوب شهر و حتی مناطق مرکزی شهر بزنید.

 

با گشتی در این مناطق عروس و دامادهای جوان را مشاهده خواهید کرد که در پی اجاره لباس عروس از مغازه‌ای به مغازه دیگر می‌روند. بازار عبدل‌آباد مقصد بعدی ما بود تا از شمالی‌ترین نقطه شهر به یکی از جنوبی‌ترین نقاط پایتخت رفته و قیمت‌های این منطقه را نیز جویا شویم. اولین مغازه بیشتر به اجاره لباس عروس مشغول است تا فروش آن چراکه به گفته صاحب آن، خرید لباس عروس برای همه افراد مقدور نیست و در چنین شرایطی اجاره لباس تنها راه چاره است.

 

در این مغازه لباس عروس با توجه به نوع پارچه و سنگ‌دوزی آن از ۸۰‌هزار تومان تا ۲۰۰‌هزار تومان در نوسان بود و برای هر روز تاخیر در ایام عادی نیز نصف مبلغ اجاره دریافت می‌شد. در بازار عبدل‌آباد خبری از قیمت‌های‌ میلیونی نبود و بهترین لباس عروس موجود نیز از ۴۰۰‌هزار تومان فراتر نمی‌رفت. در این بازار «استوک فروشی» و «تاناکورا» هم برای خود داستانی داشت. بازار عبدل‌آباد و سوژه‌های دست‌نخورده‌اش را به مقصد بازار دوم نازی‌آباد ترک می‌کنیم.

 

بازار دوم نازی‌آباد به عنوان لوکس‌ترین و شلوغ‌ترین بازار جنوب شهر شور و حرارت خاصی دارد و از دست‌فروش گرفته تا بوتیک‌ها همه مشتریان خود را دارند. پیدا کردن مزون عروس کار چندان سختی نیست، مزون‌هایی که گران‌ترین لباس عروس در آنها به کمتر از ۷۰۰‌هزار تومان فاکتور می‌شود و برای یک شب اجاره نیز باید نصف مبلغ لباس را بپردازید. در این بازار هم خبری از قیمت‌های‌ میلیونی نیست و می‌توان کیف و کفش و لباس عروس را به کمتر از یک‌میلیون تومان خریداری کرد.

 

پرسه زدن در این بازار و گرفتن قیمت هم کار چندان راحتی نیست و در اغلب مزون‌ها و مغازه‌ها با این جمله که «مشتری نیستی مزاحم نشو» بدرقه می‌شویم. به هر حال اینجا تهران است و ساعتی پرسه زدن در هوای خاکستری پیش از غروب برای تهیه گزارش، ما را با حقایق تلخ و شیرین جاری در زیر پوست این ابر شهر آشنا کرد.

 

 

منبع:ناز وب

فان جو

 

پیشنهاد ما

آرایش موهای خاکستری شده

آرایش موهای خاکستری شده آرایش موهای خاکستری شده آیا برای کنار آمدن با موهای خاکستری‌تان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *