خرید هاست و سرور مجازی _ جوان سرور
خانه » سرگرمی » عکس صاحب پلاسکو تهران | مالک واقعی ساختمان پلاسکو


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

عکس صاحب پلاسکو تهران | مالک واقعی ساختمان پلاسکو

عکس صاحب پلاسکو تهران | مالک واقعی ساختمان پلاسکو

عکس صاحب پلاسکو تهران | مالک واقعی ساختمان پلاسکو

عکس صاحب پلاسکو تهران | مالک واقعی ساختمان پلاسکو,فان جو, مالک پلاسکو, آیا پلاسکو غصبی بوده, حبیب‌الله القانیان, ساختمان پلاسکو, صاحب پلاسکو, مالک ساختمان پلاسکو, مالک پلاسکو, مالک ساختمان پلاسکو, فرهنگی و اجتماعی

مالک پلاسکو

در فضای مجازی عکسی از یک دختر بالای قبر حبیب الله القانیان منتشر شده که ادعا می‌کنند، این تصویر دختر مالک ساختمان پلاسکو است.

در توضیح عکس بالا که در فضای مجازی منتشر شده است نوشته شده:

اینم صاحب اصلیه ساختمان پلاسکو تهران در کنار قبر پدرش
دختر مالک فقط یک جمله گفت.!
ملک غصبی بوده

مالک ساختمان پلاسکو

اما واقعیت این است که صاحب عکس فوق یکی از علاقه‌مندان به طبیعت است که از گورستان‌های شهرهای مختلف ایران و حتی جهان عکاسی می‌کند.

صاحب پلاسکو

برای ورود به صفحه اینستاگرام این خانم هم اینجا کلیک کنید.

وی در توضیح عکس منتشر شده از او بالای قبر حبیب القانیان نوشته است: در ادامه ى تهران گردیها پارسال گذرم افتاد به بهشتیه خاوران، این عکس رو اونجا گرفتم. نه کسى میدونست القانیان کیه و نه پلاسکو دغدغه ى کسى بود.

مالک واقعی ساختمان پلاسکو

ساختمان پلاسکو توسط حبیب‌الله القانیان، رئیس انجمن کلیمیان تهران و مالک شرکت پلاسکو، بزرگترین کارخانجات صنایع پلاستیک‌سازی ایران، ساخته‌شد و نام ساختمان نیز ناشی از همین موضوع است. کار ساخت آن از سال ۱۳۳۹ تا ۱۳۴۱ جریان داشت و در سال ۱۳۴۱ افتتاح گردید.

عکس مالک ساختمان پلاسکو قبل از انقلاب

عکس مالک ساختمان پلاسکو قبل از انقلاب

شهرزاد القانیان (نوه حبیب القانیان) در مصاحبه‌ای اظهار کرده است که در آن زمان آیت‌الله طالقانی با ساخته‌شدن بلندترین ساختمان ایران توسط یک یهودی، مخالفت و ابراز نارضایتی کرده بود. این در حالی است که خانواده طالقانی مخالفت آیت‌الله طالقانی با ساخت ساختمان پلاسکو را تکذیب کردند. اعظم طالقانی در این خصوص گفته است: «اگر کسی برای اثبات این موضوع دلیل و سندی دارد باید آن را ارائه دهد. بر اساس شایعات نمی‌شود صدق موضوعی را دریافت کرد.»

عکس حبیب‌الله القانیان

عکس حبیب‌الله القانیان

در خصوص هویت معمار این بنا شبهه‌هایی وجود دارد و گروهی سازنده آن را فردی آلمانی و گروهی دیگر فردی کلیمی می‌دانند. این ساختمان در زمان خود بلندترین بنای ساختمانی در ایران بود و یکی از نمادهای مدرنیته ایران به شمار می‌رفت. در دهه ۱۳۴۰ از ساختمان پلاسکو تهران به عنوان «نماد سرمایه‌داری» نام برده می‌شد.

بنیاد مستضعفان

پس از انقلاب

پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران، حبیب‌الله القانیان اعدام شد و ساختمان پلاسکو و ساختمان آلومینیم که آن‌هم متعلق به وی بود، به نفع بنیاد مستضعفان مصادره شدند. بنیاد با حفظ مالکیت، همه واحدهای پاساژ پلاسکو را به صورت سرقفلی واگذار کرده بود.

منبع: ویکی پدیا

 

عکس صاحب پلاسکو تهران | مالک واقعی ساختمان پلاسکو

منبع: فارو

عکس صاحب پلاسکو تهران | مالک واقعی ساختمان پلاسکو,فان جو, مالک پلاسکو, آیا پلاسکو غصبی بوده, حبیب‌الله القانیان, ساختمان پلاسکو, صاحب پلاسکو, مالک ساختمان پلاسکو, مالک پلاسکو, مالک ساختمان پلاسکو, فرهنگی و اجتماعی

پیشنهاد ما

متن زیبای شب یلدا + متن تبریک شب یلدا 96

متن زیبای شب یلدا + متن تبریک شب یلدا ۹۶

متن زیبای شب یلدا + متن تبریک شب یلدا ۹۶ متن زیبای شب یلدا + …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *