خانه » گالری عکس » بیوگرافی افراد مشهور » عکسهای رضا صادقی با همسر آلمانی و دخترش تیارا +ماجرای ازدواج


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

عکسهای رضا صادقی با همسر آلمانی و دخترش تیارا +ماجرای ازدواج

عکسهای رضا صادقی با همسر آلمانی و دخترش تیارا +ماجرای ازدواج

عکسهای رضا صادقی با همسر آلمانی و دخترش تیارا +ماجرای ازدواج

ماجرای همسر اول رضا صادقی ، شایعه شده او با همسرش در جاده تصادف کرده. خودش فلج شده و همسرش را از دست داده و از آن به بعد مشکی می‌پوشد. رضا فکر می‌کند باید بگوید که مشکی برای او عزا نیست. فقط یک پرچم است. نمادی که او را متمایز می‌کند.

وقتی فلج شد …

رضا در دوران کودکی دچار مریضی میشود، برای درمان چند قرص و آمپول برایش تجوز میکنند، بعد از تزریق آمپول حال رضا بد میشود، مدتی میگذرد تا بفهمند آمپول اشتباها به عصب پای رضا زده شده، آمپول عوارض جبران‌ ناپذیری داشت. رضا را فلج کرد و تا آخر عمر، لذت دویدن و خرامیدن را از او گرفت.

رضا صادقی یکی از با احساس ترین خوانندگان ایران است که با ترانه ی « مشکی رنگ عشقه » به شهرت فراوانی رسید و این سخن او در دل همه ی جوان ها ریشه افکند که واقعا مشکی رنگ عشقه .

عکسهای رضا صادقی با همسر آلمانی و دخترش تیارا +ماجرای ازدواج,فان جو,reza sadeghi,آهنگ جدید رضا صادقی,ازدواج رضا صادقی,اینستاگرام رضا صادقی,بیوگرافی تیارا صادقی,بیوگرافی همسر رضا صادقی,خانواده رضا صادقی,دختر رضا صادقی,فرزند رضا صادقی,همسر رضا صادقی,اخبار داغ

 

رضا صادقی اصالتاً از شهر میناب (روستای کریان) و در ۲۵ مرداد سال ۱۳۵۸ در محله شیر اول بندرعباس به دنیا آمد. ابتدا کار خود را با تلاوت قرآن آغاز کرد. علاقه‌مندی او به موسیقی موجب شد که او مسیرش را به آن سمت تغییر دهد. او در ۲۰ بهمن ۹۰ با دختری ایرانی که ساکن آلمان بوده عقد و یک سال بعد ازدواج کرد؛ و در ۱۷ بهمن ۹۲ دارای دختری به اسم تیارا می‌شود. تیارا اولین فرزند رضا صادقی است که در بهمن سال ۱۳۹۲ به دنیا آمده است.

همسر رضا صادقی فرزند رضا صادقی دختر رضا صادقی خانواده رضا صادقی بیوگرافی همسر رضا صادقی بیوگرافی تیارا صادقی اینستاگرام رضا صادقی ازدواج رضا صادقی آهنگ جدید رضا صادقی reza sadeghi-Www.Funjoo_Ir_فان جوinstagram rezasadeghi official

از رضا صادقی پرسیده شد که چگونه با همسرت آشنا شدی ؟

در پاسخ گفت : من در طی سفری که به آلمان داشتم با همسرم آشنا شدم . او ایرانی الاصیل است حتی از اینکه سید است مرا بسیار جذب خودش کرده . او در آلمان بزرگ شده اما خوش بختانه توانسته فرهنگ اصیل ایرانی خود را حفظ کند .

ابتدا تصمیم نداشتم ازدواج کنم و به همین خاطر هم در دور ترین نقطه از کرج زندگی می کردم زیرا اینجا را پایان خط زندگی می پنداشتم اما وقتی با همسرم ازدواج کردم و از عشقم صاحب یک فرزند شدم تازه فهمیدم که تا آخر خط هنوز خیلی فاصله دارم .

وی ادامه داد: راستش من همیشه به دنبال تنهایی بودم و حتی بارها سعی کردم در خارج از کشور زندگی کنم البته مدتی هم در کانادا و استرالیا زندگی کردم اما هرگز نتوانستم غربت را تحمل کنم زیرا حس می کردم آنجا خانه ی پدر همسایه ی من است نه خانه ی پدریم و باید دائم ادای آدم های خوشحال را در می آوردم اما در خانه ی پدری خود آدم به راحتی می تواند بخندد ، گریه کند ، سکوت کند و یا حرف بزند.

همچنین آقای رضا صادقی از داستان خواستگاری خود این چنین گفت: من همیشه دوست داشتم مراسم خواستگاریم اصیل باشد و طبق سنت های ایرانی برگزار شود به همین خاطر پدر و مادرم به خانه ی پدری همسرم که در تهران بود آمدند و خانواده ی همسرم هم منت گذاشتند و به خانه ی خود در تهران بازگشتند و این گونه مراسم خواستگاری من طبق خواسته هایم برگزار شد.

چون همسرم به افکارم بیشتر علاقه داشت تا حرفه ام ، به همین خاطر بیشتر جذب او شدم .

و اکنون ما دونفر به همراه دخترمان زندگی ای سرشار از عشق و محبت را داریم تجربه می کنیم . البته جا دارد در اینجا از همسر فداکار و مهربانم تشکر فراوانی کنم که همیشه عصبانیت ها و کج خلقی هایم را تحمل می کند .

من همسرم را خیلی دوس دارم زیرا مطمئنم که هم برای من همسر خوبی خواهد ماند و هم برای فرزندانم مادر خوبی است و خواهد شد. البته تا یادم نرفته بگویم که ما می خواهیم بیشتر از ۳ تا بچه داشته باشیم….

رضا صادقی خواننده محبوب پاپ با اشتراک گذاری این عکس نوشت:

همسر رضا صادقی فرزند رضا صادقی دختر رضا صادقی خانواده رضا صادقی بیوگرافی همسر رضا صادقی بیوگرافی تیارا صادقی اینستاگرام رضا صادقی ازدواج رضا صادقی آهنگ جدید رضا صادقی reza sadeghi-Www.Funjoo_Ir_فان جو

تیارا روز به روز داره جلو چشم ما بزرگ و بزرگتر میشه و هر روز شکر محبت و لبخند خدا جارى تر در لحظه هامون …. از روز اول در کنار شما بود و هست و خواهد بود ….. دوست دارم محبت ، ادب و عشق رو از شماها یاد بگیره …. هر وقت زحمات مادرش رو براى ارامش تیارا میبینم هم ممنونش میشم هم دلم بیشتر هواى مادرم و محبتهاش میکنه ….. ما سه نفر خدارو شکر میکنیم براى داشتن عزیزانى چون شماها …. خدا همه خانواده هارو با عشق حفظ کنه .امین

تصاویری از جشن تولدی که رضا صادقی برای همسرش گرفته است. همراه با یک شعر عاشقانه.

همسر رضا صادقی فرزند رضا صادقی دختر رضا صادقی خانواده رضا صادقی بیوگرافی همسر رضا صادقی بیوگرافی تیارا صادقی اینستاگرام رضا صادقی ازدواج رضا صادقی آهنگ جدید رضا صادقی reza sadeghi-Www.Funjoo_Ir_فان جوعکس های جدید رضا صادقی و همسرش

خسته باشم با یه جمله خستگیم و در میاره .. بدجورى هوامو داره ……. تولدت مبارک همسر همیشه همراهم و صبورترین مادر ….. عمرت پر از لبخند و عمر لبخندت بلند

مصاحبه با رضا صادقی
زندگی طرف دیگرش را برای رضا صادقی رو کرد، شاید هنوز هم خیلی‌ها در اوج افسردگی درآهنگ«وایسا دنیا من می‌خوام پیاده شم » خودشان و غصه‌هایشان را گم کنند اما برای خود رضا صادقی این خبرها نیست. این را از آنجایی فهمیده‌ام که عصر یک روز زمستانی به گوشه دنجش در محدوده غرب تهران رفتیم صدای ملایم موزیک استیوی واندر،  هویت این خانه را بیشتر آشکار می‌کرد؛ خانه یک هنرمند. هنرمند مشکی‌پوش که شاید هنوز هم خیلی‌ها از اینکه چرا به زعم او مشکی رنگ عشق است سر درنیاورده‌اند اما خودش چنان پایبند قطعه شعر مشهورش است که از قرار روز عروسی‌اش هم مشکی به تن کرده.اما اکنون دیگر ورق زندگی‌اش برگشته است و این همان طرف دیگر زندگی است که انگار روح بخشیده به تنهایی او. ظاهر رضا صادقی به همان سادگی همیشه است و البته‌ ساده‌تر از این حرف‌ها حرف دلش است که می‌زند.  از ماجرای آشنایی با همسرش تا آرزوی داشتن سه بچه. همه چیز را به همین سادگی برایمان می‌‌گوید.
یک چیزی که برای من جالب است این است که در بین ستاره‌های سینمای فعلی تقریبا اغلبشان ازدواج نکرده‌اند اما ستاره‌های موسیقی بالعکس همه ازدواج کرده‌اند.
به نظرم ستاره‌های سینمایی چهره‌هایی هستند که دیده می‌شوند، صدا نیستند. بیشتر آنها هم اهل تفکر  نیستند یعنی چیزی را می‌گویند که به آنها گفته می‌شود و حرکتی را دارند که از آنها خواسته می‌شود. خب طبیعی است که مخاطبان هم خودشان را به آنها نزدیک می‌دانند چون تصویرشان را دارند، خم شدن، ایستادن، خوابیدن و نشستن آنها را می‌بینند. اما ما صداییم. برخلاف اینکه تماشاچی‌های حضوری‌مان خیلی بیشتر از سینمایی‌هاست اما به دلیل شرایط دنیایی‌مان تنها مانده‌ایم.  مسائل حواشی تنهایی برای ما کم‌کم افسردگی می‌آورد و نتیجه پیر شدن و در نهایت مرگ تدریجی است. مرگ فقط این نیست که صدای الله اکبر از زیر جسدت بلند شود، نه، مرگ این است که تو در خانه بمانی و احساس کنی که در و دیوار لحظه به لحظه به تو نزدیک‌تر می‌شوند و خفه‌ات می‌کنند. هر آدمی در زندگی‌اش اتفاقات عاطفی زیاد داشته، همه ما داشته‌ایم، هرکس بگوید نه دروغ گفته ولی من احساس می‌کنم که یکی از اتفاقات عاطفی من همین قضیه بود که بعد از سال‌ها احساس می‌کردم که لازم نیست دیگرجست‌و‌جو کنم و شریک زندگی‌ام را پیدا کرده‌ام و آنچه روبه‌روی من است همانی است که باید باشد. من همیشه خودم بودم یعنی احساس نکردم باید چیز دیگری باشم که کسی از من خوشش بیاید، من همینم کم یا زیاد، خوب یا بد همین هستم و خدا را شکر که همسر من هم اینطور است. او هم کم یا زیاد، خوب یا بد همانی است که می‌بینمش و این برای من خیلی ارزش دارد.

وقتی من می‌خوانم، مردم می‌گویند باید رفت و این تفکر را دید، باید رفت و شنید. اما همین خواننده‌ها یک‌بار، دو بار، سه بار، چهار بار جواب سلام بزرگ‌تر را هم دیگر نمی‌دهند. من منت سرم بود روزی که افتخار داشتم و به کنسرت آقای اصفهانی رفتم به دلیل اینکه وقتی در کنسرت نشسته بودم مثل یک بچه ذوق می‌کردم. چرا؟ چون کسی بود که یک روز با آلبوم‌هایش زندگی می‌کردم و الان روبه‌روی او نشسته‌ام و اسم من را می‌آورد. لذت می‌برم اتفاقا به جای اینکه در حضور او روی صندلی راحت بنشینم باید جمع و جور بنشینم ولی الان این تفکر با باد به غبغب انداختن آدم‌ها جایگزین شده است. چرا ما برهه برهه خواننده داریم. یک خواننده با یک ملودی می‌آید و می‌رود. چه اتفاقی می‌افتد که عده‌ای می‌روند و چه اتفاقی می‌افتد که یک عده می‌مانند؟ برای اینکه یک عده از اهل جراید بزرگوار، بی‌‌دلیل رضا صادقی و امثال رضا صادقی را بزرگ می‌کنند. مردم فکر می‌کنند که تمام هنرمندان همین‌هایی هستند که درباره آنها نوشته می‌شود و به اشتباه طرفدار وی می‌شوند.

داستان ازدواجت چطور بود؟
داستان خاصی نداشت، در سفر به آلمان از طریق دوستانم با خانواد‌ه‌ای آشنا شدم و در مدتی که آنجا بودم احساس کردم باید به این اندیشه باشم که تفکری جز تفکر خودم را بپذیرم، ضمن اینکه همسرم خیلی آدم صادقی است. برخلاف من عصبی نیست، خیلی لبخند می‌زند، مهربان است، آدم‌ها را دوست دارد و به بچه‌ها عشق می‌ورزد.

  جزو طرفداران تو بود؟
بیشتر طرفدار تفکر من بود تا طرفدار آهنگ‌هایم؛ این بیشتر جذبم می‌کرد. تفکرات و حتی مطالعات و مصاحبه‌های من. از مصاحبه‌هایم بیشتر از شعرهایم آگاه بود و این برای من جالب‌ بود. همسرم سال‌ها از ایران دور بود، با فرهنگ اروپا آشناتر بود. برای من مهم این است که همسرم در یک خانواده اصیل و با تفکرات ایرانی بزرگ شده است.
اصالت همیشه برای من خیلی مهم بوده است. یک ویژگی مثبت  دیگر او سیدزاده بودنش است. پدرخانم من اهل مطالعه و کتاب است، کلکسیون کتاب دارد و از همه مهم‌تر اینکه احساس می‌کنم همسرم، مادر خوبی برای بچه‌های من است. بدون تعارف می‌گویم همه مردهای جهان بعد از مادرشان از همسرشان توقع مادر بودن دارند.واقعا ممنونم که بچه‌بازی‌هایم را طاقت می‌آورد. درکل احساس خوبی به تمام اتفاقات دوروبرمان دارم و یکی از ستاره‌های خوب زندگی من همسرم است.یکی از دلایلی که محل زندگی‌ام را به کرج انتقال داده بودم این بود که نمی‌خواستم ازدواج کنم. دورترین نقطه کرج رفته بودم و با خودم می‌گفتم اینجا ته دنیاست و داستان تمام می‌شود اما حالا وضع فرق کرده است.

   ازدواج تو باعث شد که سر زبان‌ها بیفتد که می‌خواهی برای مدتی از ایران بروی.
آن ‌موقع فکر می‌کردم اگر از ایران هم بروم به تنهایی گرایش پیدا نمی‌کنم. من سرزمینم را دوست دارم. بارها و بارها به کانادا و استرالیا رفته‌ام و مدت زیادی مانده‌ام اما نمی‌توانم در غربت زندگی کنم. اینکه از خانه بیرون بیایم و به جای «سلام» بگویم «های» برایم خنده‌دار است.حاضرم بگویم چند تومان می‌شود تا بخواهم بگویم چند دلار بدهم. شعار شخصی من این است که خانه کوچک پدرم خیلی امن‌تر است تا خانه بزرگ پدر همسایه. چون در خانه همسایه باید همیشه بخندم، اگر لبخند نزنم پرتم می‌کنند بیرون اما در خانه کوچک پدرم می‌توانم گریه کنم، بخندم، عصبی شوم، آرام باشم و جای ماندن دارم.

   گفتی همسر من،  مادر بچه‌هایم است مگر چند فرزند می‌خواهی؟
تا الان به ۳ بچه فکر کرده‌ایم.
   این فرهنگ پذیرش بچه چطور برای همسر شما جا افتاده؛ به خصوص که در خارج از ایران بزرگ شده‌اند؟
همسرم عاشق بچه‌هاست. ما حتی اسم بچه‌هایمان را هم انتخاب کردیم؛‌ قصه، عشق، ایلیا. درواقع دو دختر دلم می‌خواهد و یک پسر. البته هرچه خدا بخواهد همان است. عشق را به این دلیل انتخاب کردم که در مدرسه به دخترم بگویند «عشق صادقی» خانم «عشق صادقی» بیاید دفتر، دیگر کسی رویش نمی‌شود به عشق من بگوید بالای چشمت ابروست. «قصه» را هم دوست دارم چون صدایش کنند «قصه صادقی». ایلیا را هم چون ارادت خاصی به امیرمؤمنان دارم انتخاب کرده‌ام. نمی‌خواهم اسم علی را انتخاب کنم که اگر بچه بدی از آب درآمد، به اسم علی بی‌حرمتی شود.

همسر رضا صادقی فرزند رضا صادقی دختر رضا صادقی خانواده رضا صادقی بیوگرافی همسر رضا صادقی بیوگرافی تیارا صادقی اینستاگرام رضا صادقی ازدواج رضا صادقی آهنگ جدید رضا صادقی reza sadeghi-Www.Funjoo_Ir_فان جو

پدر و مادر رضا صادقی

   مراسم خواستگاری شما مراسمی سنتی بود؟ آیا پدر و مادرتان هم حضور داشتند؟
بله، من خیلی دوست داشتم مراسمم ایرانی و منطقی باشد. پدر و مادرم منت بر سر من گذاشتند و به منزل پدری خانمم در ایران آمدند. از پدر و مادر خانمم خیلی ممنونم چون این رنج را از من گرفتند که بخواهم به آنجا بروم و لطف کردند ما را زمانی که برای دید و بازدید آمده بودیم، پذیرفتند!

   سرنوشت تو از بندرعباس با سرنوشت کسی در آلمان رقم خورد، چقدر به قسمت اعتقاد داری؟
یکسری اتفاقات جالب برای من پیش آمد، شاید خیلی‌ها اسم این صحبت‌ها را بگذارند  توجیه اما من همیشه برای کارهایم توضیح‌خواستم. همیشه یکسری نشانه می‌دیدم، مثلا می‌گفتم با آدمی که در ایران است  ازدواج نخواهم کرد، به این دلیل که آن فرد کاملا دنبال رضا صادقی خواننده دویده و اگر کسی را انتخاب کنم که از ایران دور بوده، من، خودم را می‌توانم آنطور که هستم معرفی کنم نه آن‌گونه که معرفی شدم. یکسری نشانه‌ هم دیدم که فکر کردم اتفاق مبارکی برای من است. از همه مهم‌تر مهربان بودن اوست، چیزی که از روز اول باعث شد از درون و سراپا زیبا شوم، خنده او بود.

  در این مدت شعری برای او خوانده‌ای؟
در این آلبوم آخرم بله، شعری برای او خواندم.

  اگر عشقی به وجود بیاید، قاعدتا زایشی هم به همراه خواهد داشت. آیا این عشق تو را در خواندن شعر و آهنگ هیجان‌زده می‌کند؟
در آلبوم عاشقتم این موضوع مشخص است. به وضوح عشق را در آلبومم خواهید شنید.

در مراسم ازدواجت هم مشکی پوشیدی. عکس‌العمل مهمان‌ها در برابر لباس مشکی تو چطور بود؟
خیلی تعجب کردند، اما برای خودم جالب بود که وقتی وارد مراسم می‌شوم با چه عکس‌العملی مواجه‌ شدم. یکی گفت: «اِ». یکی گفت: «رضا؟؟» یکی گفت: «مشکی؟» اما اگر غیر از مشکی می‌پوشیدم تماما روی هر آن چیزی که گفته بودم، باید خط می‌کشیدم. من گفتم «مشکی رنگه عشقه» الان من به عشقی دارم می‌رسم که عشق شاعرانه، قلبی و احساس من است و اگر با رنگی غیر از این بیایم دروغ گفته‌ام.

   این خواسته‌ات را تحمیل هم می‌کنی؟ چون دیده‌ام که دوستانت هم مشکی می‌پوشند.
خیر، آنها واقعا خواسته خودشان است.

   رنگ مشکی شما را دور یک حلقه جمع کرده است؟
خیر، نوع تفکراتمان کنار هم باعث جمع شدنمان دور هم است.

   برادرت هم به دلیل تو مشکی می‌پوشد؟
خیر، شاید شما اتفاقی با تیپ مشکی او را دیده‌اید، محمد رنگ‌های متنوع می‌پوشد و جالب است که در شب‌های کنسرت من حتی یک شبش را هم مشکی نپوشید نامرد! (می‌خندد)

   اگر عشق صادقی بگوید: بابا مشکی نپوش، چه اتفاقی می‌افتد؟
از عشق خواهش می‌کنم اجازه بدهد مشکی بپوشم و اگر قبول نکرد التماسش می‌کنم. فکر نمی‌کنم دخترم راضی شود اشک‌های پدرش را ببیند. درنهایت گریه می‌کنم تا دلش به رحم بیاید و راضی شود.

آلبوم‌ها

رضا صادقی در اصل دارای هفت آلبوم رسمی است

 • ۱۹۹۳ / ۱۳۷۲ – راز عشق (غیررسمی)
 • ۱۹۹۴ / ۱۳۷۳ – باله پرواز (غیررسمی)
 • ۱۹۹۵ / ۱۳۷۴ – کلاغ غارغاری (غیررسمی)
 • ۱۹۹۶ / ۱۳۷۵ – گل لاله (غیررسمی)
 • ۱۹۹۷ / ۱۳۷۶ – بندر قدیم (غیررسمی)
 • ۱۹۹۹ / ۱۳۷۷ – مستانه و دیوانه (غیررسمی)
 • ۲۰۰۰ / ۱۳۷۸ – رؤیای شیرین (غیررسمی)
 • ۲۰۰۰ / ۱۳۷۹ – ۱۰ ثانیه (غیررسمی)
 • ۲۰۰۱ / ۱۳۸۰ – عاشقم من (غیررسمی)
 • ۲۰۰۲ / ۱۳۸۱ – حکایت مشکی پوش (غیررسمی)
 • ۲۰۰۳ / ۱۳۸۲ – مشکی رنگه عشقه (غیررسمی)
 • ۲۰۰۳ / ۱۳۸۲ – کما (غیررسمی)
 • ۲۰۰۴ / ۱۳۸۳ – پرچم مشکی (غیررسمی)
 • ۲۰۰۵ / ۱۳۸۴ – دلم برات میسوزه (غیررسمی)
 • ۲۰۰۶ / ۱۳۸۵ – پیرهن مشکی
 • ۲۰۰۷ / ۱۳۸۶ – وایسا دنیا
 • ۲۰۰۹ / ۱۳۸۸ – چقدر سخته (غیررسمی)
 • ۲۰۰۹ / ۱۳۸۸ – یکی بود یکی نبود
 • ۲۰۰۹ / ۱۳۸۸ – سلام آقا (دو قطعه در وصف امام حسین)
 • ۲۰۱۰ / ۱۳۸۹ – هشت (یک قطعه در وصف امام رضا)
 • ۲۰۱۱ / ۱۳۹۰ – دیگه مشکی نمی‌پوشم
 • ۲۰۱۲ / ۱۳۹۱ – نسیم انتظار (دو قطعه مذهبی)
 • ۲۰۱۳ / ۱۳۹۲ – همین…
 • ۲۰۱۳ / ۱۳۹۲ – آلبوم گروهی من و ما (یک قطعه بنام فال)
 • ۲۰۱۵ / ۱۳۹۳ – فقط گوش کن
 • ۲۰۱۵ / ۱۳۹۴ – شب بارونی

 

عکسهای رضا صادقی با همسر آلمانی و دخترش تیارا +ماجرای ازدواج

ساتین

عکسهای رضا صادقی با همسر آلمانی و دخترش تیارا +ماجرای ازدواج,فان جو,reza sadeghi,آهنگ جدید رضا صادقی,ازدواج رضا صادقی,اینستاگرام رضا صادقی,بیوگرافی تیارا صادقی,بیوگرافی همسر رضا صادقی,خانواده رضا صادقی,دختر رضا صادقی,فرزند رضا صادقی,همسر رضا صادقی,اخبار داغ

پیشنهاد ما

عکس سلفی الناز شاکردوست و علی طباطبایی

سلفی الناز شاکردوست با علی طباطبایی

سلفی الناز شاکردوست با علی طباطبایی سلفی الناز شاکردوست با علی طباطبایی پشت صحنه فیلم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *