خرید هاست و سرور مجازی _ جوان سرور
خانه » سرگرمی » عجیب ترین چاله ها در زمین +عکس


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

عجیب ترین چاله ها در زمین +عکس

عجیب ترین چاله ها در زمین +عکس

اخبار گوناگون – عجیب ترین چاله ها در زمین +عکس

کره زمین بسیار شگفت انگیز است و در هر نقطه ای از آن می تواند قدرت خداوند را به چشم مشاهده کرد. از حیوانات ریز و عجیب تا سوراخ های اسرار آمیز بر روی زمین همگی از جمله شگفتی ها این کره خاکی هستند.

یکی از اسرار زمین سوراخ و چاله هایی است که در نقاط مختلف پراکنده شده است و سال هاست که دانشمندان به دنبال کشف راز آن ها هستند. محققین تا به حال به رمز و رازهای تعدادی از این چاله ها پی برده اند که در ادامه برخی از مهمترین آن ها را با هم مشاهده خواهیم کرد.

چاله سیاه آندروس

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب ترین چاله ها

یکی از چاله های اسرارآمیز روی کره زمین در منطقه آندروس در باهاماس وجود دارد. این چاله برخلاف نامش کاملا سیاه نیست اما به رنگ بنفش بسیار تیره دیده می شود و این به خاطر عمق ۱۸ متری آن است. همچنین بر روی سطح این دریاچه یک لایه سمی از باکتری وجود دارد و پس از آن به لایه با اکسیژن زیاد خواهیم رسید، البته پس از این لایه یک منطقه کاملا خالی از اکسیژن وجود دارد. این چاله که در میان یک جزیره غیرقابل ورود قرار گرفته است تنها از طریق هلی کوپتر قابل دسترسی و برای اولین بار توسط دانشمندی به نام “استفی شابه” کشف شد. به گفته محققین این چاله از ۳٫۵ میلیون سال پیش تاکنون به همین صورت باقی مانده است.

چاله Sawmill باهاماس

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب ترین چاله ها

یکی دیگر از چاله هایی که در منطقه باهاماس وجود دارد “sawmill” نام دارد. این چاله ابتدا محلی برای ورزشکاران و افرادی بود که قصد داشتند در غارها و چاله ها گشت و گذار کنند اما پس از مدتی اهمیت زمین شناسانه آن مشخص شد و محلی شد برای کشف های دانشمندان. زمین شناسان با تحقیق در این منطقه به این نتیجه رسیدند که ۱۰۰۰ سال پیش متفاوت تر از آنچه بوده است که آن ها در مورد زمین می دانند. این چاله ابتدا خالی بوده است اما به مرور زمان با افزایش سطح آب ها این چاله نیز پر آب شد اما دانشمندان درون آن استخوان های عجیبی از لاک پشت های غول پیکر و کروکدیل های ماقبل تاریخ پیدا کردند که فکر نمی کردند در این منطقه زندگی کنند.

چاله شیطانی

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب ترین چاله ها

این چاله در تگزاس قرار گرفته است و به عنوان یک زیستگاه باورنکردنی برای نوع خاصی از خفاش های مکزیکی شناخته می شود. این چاله ۱۸ متر قطر و ۱۰۶ متر ارتفاع دارد. شب ها بازدید کنندگان از این چاله می توانند خروج بیش از ۳ میلیون خفاش را به طور همزمان از دهانه چاله مشاهده کنند. این چاله به نظر می رسد بیش از ۷ هزار سال پیش به وجود آمده باشد چرا که بقایایی باستانی از مردم آن روزها درون این چاله پیدا شده است.

چاله های ناگهانی مونت بالدی

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب ترین چاله ها

در سال ۲۰۱۳ یک پسر بچه ۶ ساله که در حال گشت و گذار در پارک ملی منطقه مونت بالدی بود با چاله ای عجیب روبرو شد که همه چیز را به درون خود می کشید. این در حالی است که در این منطقه هیچ چاله ای وجود نداشت. پس از دیده شدن این چاله، زمین شناسان به منطقه اعزام شدند و متوجه شدند که هر روز حدود ۲۰ چاله به صورت ناگهانی به وجود آمده و نهایتا یک روز باقی مانده و از بین می روند. هر کدام از این چاله ها ۳ متر ارتفاع داشتند و احتمال وقوع حادثه در منطقه بسیار زیاد بود از این رو پارک برای مدتی بسته شد. در طول بسته بودن این پارک، تنها دلیلی که دانشمندان توانستند بدست آورند ناپایدار بودن حالت شن بود.

اخبار گوناگون – باشگاه خبرنگاران

پیشنهاد ما

عکس پروفایل تسلیت | عکس تسلیت سانچی

عکس پروفایل تسلیت | عکس تسلیت سانچی

عکس پروفایل تسلیت | عکس تسلیت سانچی عکس پروفایل تسلیت | عکس تسلیت سانچی عکس …