خانه » سرگرمی » دانستنی های عمومی » شباهت لازم نیست، متناسب باشید


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

شباهت لازم نیست، متناسب باشید

شباهت لازم نیست، متناسب باشید

انتخاب همسر,مانع ازدواج,موافق ازدواج, زندگی مشترک

در انتخاب همسر، بی شک «کفویت» یکی از مهم ترین معیارهای اسلام است. معیاری که همه روانشناسان هم روی آن اتفاق نظر دارند.

«کفو» در لغت، به معنای همطراز و همسنگ و همسان بودن در منزلت و قدر و ارزش‏ است. یعنی، زن و مرد از نظر شئون اجتماعى با هم متناسب باشند. میان زن و مرد بایستى توافق فکرى و تناسب روحى و اخلاقى وجود داشته باشد و دو همسر از نظر فرهنگ خانوادگى و روحیات، هم‌سطح یکدیگر باشند تا بتوانند به خوبى یکدیگر را درک نموده و کانون زندگیشان را گرم و پررونق نگه دارند.

اما به جز این موارد، کفویت مصداق های دیگری هم دارد. کفویت به معنای همسانی نیست. بلکه به معنی تناسب است. تناسبی که ممکن است یکی در آن بالاتر و یکی پایین تر باشد. اما این عدم همسانی در نهایت به تعادل و تفاهم منجر می شود.

اول تفاهم، بعد عرف
در جامعه ما عرف است که سن، قد و تحصیلات مرد باید بیشتر از زن باشد. البته در برخی کشورها نیز چنین معیارهایی مطرح است ولی عوامل دیگری هم جز این ۳ مورد در امر ازدواج دخیل هستند و فقط این موارد عاملی برای موفق بودن یا نبودن زندگی محسوب نمی‌شود.

خیلی وقت ها می شنویم که کسی می خواهد با فردی بلندقد یا کوتاه‌قدتر یا حتی با سن و تحصیلات کمتر از خود ازدواج کنند.

معمولا به این افراد توصیه می شود برای تصمیم‌گیری، توجه به سن، تحصیلات یا قد را کنار بگذارند و سایر عوامل را بررسی کنند و بسنجند. اگر طرف مقابل از نظر شخصیتی، اخلاقی، اعتقادی، فرهنگی، خانوادگی و… مورد قبول بود، این موارد نمی‌تواند مانع ازدواج شود. در غیر این صورت، اگر در روابط مشکلی ایجاد شود، وجود همین مشکلات باعث پررنگ‌ترشدن مسائلی مثل کوتاه بودن یا نبودن قد، تحصیلات کم و… خواهد شد.

برای تصمیم‌گیری قاطع باید با خودتان روراست باشید و همه جوانب را بررسی کنید. شاید در حال حاضر تحصیلات طرف مقابل برایتان خیلی مهم نباشد اما باید ببینید در آینده نیز چنین تفکری را خواهید داشت؟

هیچ تناسبی کامل نیست
هیچ تناسب و کفویتی به تنهایی نمی تواند باعث خوشبختی شما باشد مگر آنکه موافقت خانواده ها آن را کامل کند. بیشتر جوانان بر این باورند که می‌خواهند با هم ازدواج کنند، نه با خانواده‌ها، درحالی که اگر خانواده‌ای موافق ازدواجی نباشد، ممکن است مشکلاتی را در روند ازدواج و پس از آن در زندگی مشترک زوج به وجود بیاورند. علاوه بر این، نظر خود شما نیز مهم است.

روراست باشید
برای تصمیم‌گیری قاطع باید با خودتان روراست باشید و همه جوانب را بررسی کنید. شاید در حال حاضر تحصیلات طرف مقابل برایتان خیلی مهم نباشد اما باید ببینید در آینده نیز چنین تفکری را خواهید داشت؟ نکند بعدها این مسائل برایتان مهم شود و وقتی قرار بود در جمعی با همسرتان (که همین آقاست) حضور داشته باشید و او را به دوستانتان معرفی کنید، خجالت بکشید یا در بحث‌ها و حرف‌هایتان ناخودآگاه مثلا بگویید تقصیر من بود که آمد‌ه‌ام با آدمی که دیپلم دارد، ازدواج کردم و از آن طرف هم آقا بگوید که مقصر من بودم که با فردی بزرگ‌تر از خود ازدواج کردم! و… درس خواندن و حضور در دانشگاه می‌تواند باعث تغییراتی (البته نوع مثبت) در فرد شود.

بهتر است با خود رک و راست باشید و تمام جوانب را بسنجید. البته نسبت به این موضوع نه خیلی احساسی برخورد نکنید و نه خیلی آن را برای خود بزرگ کنید. چنین ازدواجی نیازمند بررسی بیشتر است چون هم می‌تواند موفق باشد هم ناموفق. حتما به متخصص مشاور مراجعه کنید تا در تصمیم‌گیری درست کمکتان کند.

انتخاب همسر, مانع ازدواج, موافق ازدواج, زندگی مشترک, مشکلات ازدواج, توافق فکرى زن ومرد, مشکلات زناشویی, قبل ازازدواج

منبع:فان جو،

پیشنهاد ما

عکس نوشته تبریک شب یلدا | تصاویر متحرک شب یلدا

عکس نوشته تبریک شب یلدا | تصاویر متحرک شب یلدا

عکس نوشته تبریک شب یلدا | تصاویر متحرک شب یلدا عکس نوشته تبریک شب یلدا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *