خرید هاست و سرور مجازی _ جوان سرور
خانه » اخبار روز » اخبار حوادث » زلزله ۷٫۵ ریشتری زاهدان را لرزاند


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

زلزله ۷٫۵ ریشتری زاهدان را لرزاند

zelzele(funjoo.ir)

به گزارش خبرنگار فارس در زاهدان ، دقایقی پیش زمین‌لرزه‌ای شدید زاهدان و منطقه جنوب سیستان و بلوچستان را لرزاند.

شدت این زمین لرزه به حدی بود که مردم از خانه‌های خود خارج شده و به کوچه و خیابان ریختند.

هنوز از خسارت‌های احتمالی این زمین لرزه گزارشی در دست نیست.

موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران قدرت این زمین لرزه را ۷٫۵ ریشتر  اعلام کرده است.

این زلزله در عمق ۱۸ کیلیومتری روی داده است.
گفتنی است ارتباطات مخابراتی منطقه سراوان که کانون زلزله است قطع شده است.

شدت این زمین‌لرزه در ۴۰ ساله اخیر بی‌سابقه بوده است.

 

* حادثه امروز بزرگترین زلزله از زمان ثبت زمین لرزه در کشور است

 

نوربخش میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس در مورد تفاوت آماری در مورد زلزله سیستان و بلوچستان گفت: اگر تمام سایت هایی که شدت زلزله‌ها را ثبت می‌کنند رصد کنید تفاوت ۲دهم تا ۳ دهم ثبت آمار زلزله امری طبیعی است و اشکالی ندارد چون در نهایت این رقم از میانگین اعداد استخراج می‌شود.

وی ادامه داد: از زمانی که امکان ثبت زلزله در کشور فراهم شده تا کنون( از سال ۱۳۳۶) بزرگترین زمین لرزه‌ای است که ثبت شده است.

رئیس مرکز لرزه نگاری کشوری در پاسخ به این پرسش که که آیا ارتباطی از لحاظ حرکت گسل‌ها بین زلزله بوشهر و سیستان و بلوچستان وجود دارد گفت: هیچ ارتباطی بین این دو زلزله وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار فارس، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران از وقوع زمین لرزه ۷٫۵ ریشتری  در استان سیستان و بلوچستان خبر داد، در حالی که مرکز لرزه نگاری آمریکا شدت این زلزله را ۷٫۸ ریشتر اعلام کرده است که به گفته رئیس مرکزلرزه نگاری کشوری این اختلاف ارقام طبیعی است.

 

*زلزله شرق ایران در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز احساس شد

شبکه « العربیه» در خبری فوری گزارش داد زلزله‌ای به قدرت ۷٫۸ درجه ریشتر شرق ایران را لرزاند شدت این زمین لرزه در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز  احساس شده است.

در کویت، امارات، بحرین و مناطق شرقی عربستان از جمله «دمام، دوحه،کویت، منامه،دوبی،ابوظبی» این زمین لرزه احساس شده است.شبکه العربیه گزارش داد که برای حفظ سلامت جان کارکنان این شبکه ساختمان مجموعه mbc تخلیه شده است.

بر اساس گزارش های اولیه بخش‌های از هند و ساکنان جنوب پاکستان در حیدر آباد و کویته نیز این زمین لرزه را احساس کرده اند.

موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران قدرت این زمین لرزه را ۷٫۵ ریشتر  اعلام کرده است. این زلزله ساعت ۱۵ و ۱۴ دقیقه و ۱۷ ثانیه در عمق ۱۸ کیلومتری روی داده است.

خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرد که بر اساس آمار اولیه تاکنون ۴۰ نفر کشته شده‌اند.

*اعزام ۲۰ تیم ارزیاب به منطقه/ وقوع زلزله در ۷ روستا

محمود مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد جزئیات زلزله سراوان اظهار داشت: زلزله در استان سیستان و بلوچستان و در شهرهای زابل، کنارک و خاش احساس شده و تیم های امداد و نجات برای ارزیابی وسعت زلزله و اعزام نیروهای بیشتر اعزام شده اند.

وی افزود: ۲۰ تیم عملیاتی و ۳ بالگرد برای بررسی خسارتهای احتمالی به منطقه اعزام شده اند. در ۷روستا از جمله روستاهای گشت، کوه سفید، پشتوک و تیزاب این زلزله احساس شده است و امیدواریم به تراکم جمعیتی کم منطقه خسارتهای وارده شده زیاد نباشد.

به گزارش خبرنگار فارس،‌زلزله به بزرگی ۷٫۵ در مقیاس ریشتر به مرکزیت سراوان استان سیستان و بلوچستان را لرزاند.

*اورژانس کشور تلفات زلزله را کم پیش‌بینی کرد/سراوان آسیب ندید

محمدسرور در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: زلزله ۷٫۵ ریشتری سیستان و بلوچستان در حالی رخ داد که رئیس مرکز عملیات بحران اورژانس سیستان و بلوچستان در سراوان حضور داشت و طبق گزارش وی منطقه سراوان آسیب جدی ندیده است و علت آن این است که از کانون زلزله حدود ۱۵۰ کیلومتر فاصله دارد.

وی افزود: با توجه به پایین بودن تراکم جمعیت منطقه زلزله زده پیش بینی و امیدواری ما این است که تعداد تلفات و مصدومان این حادثه زیاد نباشد اما نیروهای ارزیابی و عملیاتی اورژانس هم اکنون در منطقه و در حال اعزام هستند و به زودی اخبار دقیق تر اعلام می شود.

* اعزام تیم‌های واکنش سریع هلال احمر به سراوان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان با اشاره به زلزله اخیر در سراوان گفت: تیم‌های واکنش سریع هلال احمر به سراوان اعزام شدند.

وی ادامه داد: تمامی های واکنش سریع شهر‌های خاش ، سوران و زاهدان به سراوان اعزام شده‌اند.

رسول راشکی افزود:از شهرستان‌ سوران به دلیل مجاورت با محل وقوع زلزله از هر کدام دو تیم به منطقه گسیل شده‌اند.

وی تصریح کرد: سه تیم واکنش سریع این جمعیت نیز از زاهدان دقایقی پیش به منطقه سراوان اعزام شده‌اند.

محمود مظفر: مردم به سمت مناطق زلزله‌زده هجوم نیاورند

محمود مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: برای سهولت تردد نیروهای امدادی و بررسی وضعیت منطقه از عموم مردم منطقه سیستان و بلوچستان می‌خواهیم تا از تردد بی‌مورد در مسیرهای منتهی به شهر سراوان خودداری کنند.

*وضعیت در کانون زلزله عادی است / ۳ نفر مجروح شده‌اند

فریبرز راشدی رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی سیستان و بلوچستان که در مرکز بهداشتی و درمانی گشت(کانون زلزله) مستقر است در گفت‌و گو با خبرنگار فارس گفت: تا اکنون تنها  سه مجروح سرپایی داشتیم و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی افزود:با این حال ۴ دستگاه آمبولانس در مرکز مستقر شده است.

*سراوان و زابل مصدوم نداشتند

محمد سرور در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: هنوز هیچ آماری از کشته‌ها و مجروحان زلزله ۷٫۵ ریشتری سیستان و بلوچستان قابل تأیید نیست اما اطلاعات اورژانس کشور حاکی از این است که نسبت به شدت بالای زلزله میزان تلفات بسیار کم است.

وی گفت: کانون زلزله نزدیکی سراوان بوده است اما خود شهر سراوان آسیب زیادی ندیده است .

وی ادامه داد: ارتباطات تلفنی برخی روستاهای اطراف سراوان و زابل قطع شده است.

* زلزله ساکنان دوبی را به خیابان کشاند

 

به نقل از شبکه آی‌تی‌وی، زلزله قوی به قدرت ۷٫۸ ریشتر امروز شرق ایران را لرزاند که این زمین لرزه در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز  احساس شده است.

پیشنهاد ما

تجاوز جنسی به زنان در ماشین + زنی که مرد متجاوز را رسوا کرد

تجاوز جنسی به زنان در ماشین + زنی که مرد متجاوز را رسوا کرد

تجاوز جنسی به زنان در ماشین + زنی که مرد متجاوز را رسوا کرد تجاوز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *