خرید هاست و سرور مجازی _ جوان سرور
خانه » اخبار روز » اخبار حوادث » دکتری که برای پرداخت مهریه هکر شد !


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

دکتری که برای پرداخت مهریه هکر شد !

جام حوادث؛ ماموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت مرد جوانی را که تنها به دلیل پرداخت مهریه همسرش، اقدام به هک و ربودن لاک فایل های مشتریان یکی از شرکت های معروف ارائه خدمات اینترنتی کرده بود را دستگیر کردند.

funjoo.ir

به گزارش ایسنا، مسئول حقوقی یکی از شرکت های معروف ارائه کننده خدمات اینترنتی در هشتم فروردین ماه امسال به پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات مراجعه و عنوان کرد که فرد یا افرادی نه تنها با هتک اطلاعات این شرکت، اقدام به ربودن لاک فایل های مشتریان کرده اند، بلکه با ارسال پیام به ایمیل این شرکت، درخواست مبلغ ۲۰ میلیون تومان کرده اند.

 

مسئول حقوقی این شرکت به نام در عرصه ارائه خدمات اینترنتی، عنوان کرد که این سارق یا سارقان احتمالی در ایمیل ارسالی خود عنوان داشتند که در صورت عدم پرداخت ۲۰ میلیون تومان، اقدام به انتشار اطلاعات خصوصی مشتریان می کنند.

 

با ثبت اظهارات این فرد، بلافاصله تحقیقات ماموران فتا آغاز و آنان با بررسی سایت این شرکت دریافتند که سارق یا سارقان احتمالی با استفاده از خلاء های امنیتی در سیستم این شرکت، با برنامه فوق العاده حرفه ای، اقدام به نفوذ در این سامانه کرده اند که ردپای متهم این پرونده در کرج توسط ماموران کشف و آنان با اخذ نیابت قضایی، نسبت به دستگیری این متهم اقدام کردند.

 

بررسی های اولیه نشان داد که متهم ۳۲ ساله این پرونده به نام «انوش» اقدام به حک سیستم این شرکت و درخواست ۲۰ میلیون تومان وجه نقد کرده که با انتقال این فرد به پلیس فتا، تحقیقات از وی آغاز شد.

 

انوش در اظهارات خود ضمن اعتراف به بزه انتسابی، عنوان کرد که چندی پیش همسرم به دلیل عدم پرداخت مهریه، از من شکایت کرده و با وساطت بزرگان عنوان کرد که در ازای پرداخت مبلغ ۲۰ میلیون تومان وجه نقد، رضایت خود را اعلام می کند که من تنها برای پرداخت مهریه همسرم، اقدام به این سرقت کردم.

 

این فرد که دانشجوی دکتری حسابداری بود،  در ادامه اعترافاتش به ماموران فتای پایتخت گفت: برای پرداخت مهریه همسرش با طراحی برنامه پیچیده کامپیوتر اقدام به این کار کرده و قصد داشته پس از پرداخت این مبلغ و جلب رضایت وی، ادامه تحصیل دهد.

 

سرهنگ محمدمهدی کاکوان رییس پلیس فتای تهران با تایید این خبر به مسئولان شرکت های ارائه کننده خدمات اینترنتی توصیه کرد، از آنجایی که اطلاعات مشتریان و مردم نزد آنان امانت است، نسبت به ارتقای امنیت سامانه های خود اقدام کنند، چرا که در صورت افشای اطلاعات، نه تنها اعتبار این شرکت ها زیر سوال می رود، بلکه خطرات و مشکلاتی را نیز برای مشتریان ایجاد می کند.

پیشنهاد ما

تجاوز جنسی به زنان در ماشین + زنی که مرد متجاوز را رسوا کرد

تجاوز جنسی به زنان در ماشین + زنی که مرد متجاوز را رسوا کرد

تجاوز جنسی به زنان در ماشین + زنی که مرد متجاوز را رسوا کرد تجاوز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *