خانه » سرگرمی » تصویر کمپانی قالی ملایر در عصر پهلوی


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

تصویر کمپانی قالی ملایر در عصر پهلوی

تصویر کمپانی قالی ملایر در عصر پهلوی

تصویر کمپانی قالی ملایر در عصر پهلوی

همدان از گذشته به عنوان یکی از مراکز اصلی فرش دستباف در ایران به شمار می‌آمد و بسیاری از فرش‌های مرکز و غرب ایران از این مسیر راهی عراق و شهرهای غربی و اروپایی می‌شد.

به گزارش ، پس از آنکه در سال‌های ۱۸۵۰ کمپانی انگلیسی “زیگر” برای اولین بار با راه‌اندازی چندین کارگاه و کارخانه در سلطان آباد اراک سرمایه گذاری در صنعت فرش ایران را آغاز کرد همدان و ملایر دومین جایی بود که توجه این کمپانی خارجی را جلب کرد و خیلی زود این شهرستان به مرکز تجارت فرش در غرب کشور تبدیل شد.
آن سال‌ها در کارگاه‌های کوچک و بزرگ قالیبافی در خود ملایر و روستاهای اطراف آن تعداد زیادی به کار قالیبافی مشغول بودند و از این راه زندگی خود را تامین می‌کردند. این صنعت امروز نیز جایگاه جهانی دارد؛ چندی پیش نشان جغرافیایی فرش کبودراهنگ، ملایر و نهاوند با عنوان فرش همدان در سازمان جهانی مالکیت فکری به ثبت رسید. عکسی که در زیر می‌بینید از عکاسی ناشناس است که در عصر پهلوی اول گرفته شده و دفتر کمپانی قالی شرق ملایر و کارکنان آن را نشان می‌دهد.
کمپانی قالی ملایر در عصر پهلوی
کمپانی قالی ملایر در عصر پهلوی

پهلوی , رضاخان, کمپانی فرش

پیشنهاد ما

کارت پستال شب چله ۹۶ + کارت پستال تبریک شب یلدا ۹۶

کارت پستال شب چله ۹۶ + کارت پستال تبریک شب یلدا ۹۶ کارت پستال شب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *