خرید هاست و سرور مجازی _ جوان سرور
خانه » اخبار روز » اخبار حوادث » تصاویر ویژه از وقوع هم‌زمان صاعقه و آتشفشان


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

تصاویر ویژه از وقوع هم‌زمان صاعقه و آتشفشان

صاعقه و آتش فشان

پدیده‌ نادر وقوع همزمان صاعقه و آتشفشان ساکوراجیما در ژاپن. عکس‌ها ۲۴ فوریه ۲۰۱۳ حدود ۴٫۵۰ صبح در شرق این آتشفشان گرفته شده‌اند.

مارتین ریتز، عکاس، شاهد لحظه‌ای نادر بود توفانی صاعقه‌زا که با فوران جریانی از ماده مذاب در آتشفشان ساکوراجیما در ژاپن همراه شده بود.

عکاس در ۲۴ فوریه ۲۰۱۳ حدود ۴٫۵۰ صبح در سه چهار کیلومتری شرق آتشفشان در ناحیه کاگوشیما در جنوب ژاپن این عکس‌ها را گرفته است. ریتز می‌گوید: “حدود چهار روز انتظار کشیدم تا ساکوروجیما این صاعقه‌های مکرر را ایجاد کند.”

صاعقه فقط در هنگام فوران‌ها آتشفشانی رخ می‌دهد که فوران‌های شدید از نوع “وولکانیک”(volcanic) یا پلینیایی”(plinian) ایجاد شوند. این فوران‌ها مقدار زیادی خاکستر و گاز و سنگ را به هوا می‌فرستند، اما ماده مذاب اندکی تولید می‌کنند. این فوران‌ها شامل گازهای داغ و سنگ‌هایی هستند به درمای ۱۰۰۰ درجه سانتی‌گراد و سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسند. اما “آتشفشان‌های سرخ” جریان‌های مذاب و نمایشی از آتش‌ را ایجاد می‌کنند که از نزدیک قابل مشاهده است.

صاعقه و آتش فشان

دانشمندان درباره علت دقیق ایجاد صاعقه‌های آتشفشانی اتفاق نظر وجود ندارد. اما اغلب آنها توافق دارند که این فرآیند هنگامی رخ می‌دهد، ذرات فرستاه شده به هوا پس از برخورد یا هنگامی ذرات بزرگتر به دو بخش تقسیم می‌شوند. سپش تفاوتی که در آئرودینامیک این ذرات وجود دارد باعث می‌شود ذرات با بار مثبت باید ذرات با بار مثبت به طور عمومی از ذرات بار منفی جدا شوند. صاعقه جریانی الکتریکی است که هنگامی رخ می‌دهد که این جدا شدن بارها بیش از حد بزرگ می‌شود که هوا بتواند در برابر جریان الکتریسیته مقاومت کند.

پیشنهاد ما

اخرین سلفی دو دختر جوان که منجر به قتل دوستش شد

اخرین سلفی دو دختر جوان که منجر به قتل دوستش شد

اخرین سلفی دو دختر جوان که منجر به قتل دوستش شد اخرین سلفی دو دختر …

یک دیدگاه

  1. سلام 
    از این که به من سر زدید خیلی ممنون
    اگه موافقید که با هم تبادل لینک داشته باشیم من رو هم خبر کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *