خانه » اخبار روز » بررسی پدیده مرتضی پاشایی در تلویزیون


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

بررسی پدیده مرتضی پاشایی در تلویزیون

بررسی پدیده مرتضی پاشایی در تلویزیون

بررسی پدیده مرتضی پاشایی در تلویزیون

,موسیقی پاپ,تلویزیون

 

نخستین قسمت نقبی بر موضوع پدیده مرتضی پاشایی و «تفاوت فرهنگ‌عامه با دیدگاه روشنفکری» از تلویزیون پخش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مستند ترکیبی «جیوگی» شنبه – ۲۱ شهریور ماه – بخش‌هایی از اظهارنظر جامعه‌شناسانه دکتر یوسف علی اباذری درباره مرحوم مرتضی پاشایی و موسیقی‌اش، «تفاوت فرهنگ‌عامه با فرهنگ روشنفکری» را به بحث می‌گذارد.

این «Reality show» در قالبی جدید با اجرای میلاد دخانچی و حضور چهره‌هایی که نقش تأثیرگذاری در گفتمان فرهنگی ۳۵ سال گذشته ایران داشته‌اند، شنبه تا دوشنبه هر هفته از ساعت ۲۱ پخش می‌شود.

قرار است در هر سری از این مستند ترکیبی بخشی از یک اتفاق فرهنگی مانند فیلم، کتاب، موسیقی و… انتخاب‌شده و در برنامه‌های شنبه، یکشنبه و دوشنبه به‌صورت به‌هم ‌پیوسته مورد بررسی قرار گیرد.

این برنامه شنبه‌ها، با نمایش فیلم یا سخنرانی و یا ارائه بخش‌هایی از رویدادهای فرهنگی نقطه نظرات مهمانان حاضر در استودیو را درباره موضوع مطرح شده جویا می‌شود.

برنامه روزهای یکشنبه «جیوگی» به چهره‌های ویژه و صاحب‌ نظرانی اختصاص دارد که توانسته‌اند به سهم خود بر فرهنگ‌عامه اثرگذار باشند و قرار است با نگاهی موشکافانه موضوع روز این مستند ترکیبی را بررسی و مورد تحلیل قرار دهند.

این برنامه تلویزیونی دوشنبه‌ها تحت عنوان «رادیکال جیوگی» از منظر مخاطبان به تحلیل، تفسیر و نقد برنامه‌های دو روز گذشته خود می‌پردازد و با کمک آیتم‌های مختلف و جدید انتخابی سردبیر، این نقد و ارزیابی را تکمیل می‌کند.

در قسمت نخست از این سه‌گانه مستند ترکیبی، که شنبه ۲۱ شهریور پخش می‌شود، پس از نمایش بخش‌هایی از اظهار نظر دکتر اباذری درباره مرتضی پاشایی «تفاوت فرهنگ‌عامه با فرهنگ روشنفکری» به بحث گذاشته می‌شود.

اظهارنظر صریح و بی‌پرده یوسف علی اباذری استاد جامعه‌شناسی و دانشیار دانشگاه تهران در نشست «پدیدارشناسی فرهنگی یک مرگ» درباره «مرتضی پاشایی»، خواننده پاپ که به دلیل بیماری سرطان درگذشت، با واکنش‌های گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی همراه بود. اباذری در این نشست موسیقی پاشایی و همچنین واکنش‌های گسترده گروهی از مردم به مرگ او را نقد کرد.

«جیوگی» یکشنبه ۲۲ شهریور با حضور مسعود فراستی منتقد فیلم، پخش می‌شود و دخانچی با این دانش‌آموخته رشته فلسفه و نمایش گفتگو خواهد کرد.

مستند ترکیبی «جیوگی» که در گروه خانواده و فرهنگ شبکه دو تولید می‌شود، هر هفته به تحلیل رویدادهای فرهنگی و اجتماعی که خاصیت استعاری دارند، می‌پردازد و قرار است مخاطبان خود را از اقشار مختلف مردم به گفت‌وگو با یکدیگر ترغیب کند.

میلاد دخانچی مجری این مستند ترکیبی، فعال فرهنگی و دانشجوی دکتری مطالعات فرهنگی دانشگاه کوئینز کاناداست، او کارگردانی مستند «نیویورک زیرزمینی» و اجرای برنامه «گره» را نیز در کارنامه کاری خود دارد.

,موسیقی پاپ,تلویزیون

پیشنهاد ما

زمان واریز یارانه آذر ۹۶ + تاریخ های یارانه ۱۳۹۶

زمان واریز یارانه آذر ۹۶ + تاریخ های یارانه ۱۳۹۶ زمان واریز یارانه آذر ۹۶ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *