خانه » اخبار روز » اخبار خارجی » افشاگری جالب زندانبان گوانتانامو


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

افشاگری جالب زندانبان گوانتانامو

افشاگری جالب زندانبان گوانتانامو

اخبار,اخباربین الملل,بازداشتگاه گوانتانامو

یک مامور بازداشتگاه گوانتانامو در گفت وگو با یک نشریه آمریکایی فاش کرد که ماموران سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) پس از کشتن سه تن از زندانیان این بازداشتگاه در ماه ژوئن(خرداد-تیر) سال ۲۰۰۶، مرگ آنها را خودکشی اعلام کردند.

به گزارش ایرنا، ۱۱ ژوئن(۲۱خرداد) سال ۲۰۰۶ مسئولان بازداشتگاه گوانتانامو اعلام کردند که سه تن از زندانیان این بازداشتگاه به نام های «احمد سلامی»، «مانی شمعان ابو عطیبه» و «یاسر الزهرانی» به دلایل نامعلومی در سلول خود دست به خودکشی زده اند.

یکی از زندانبانان بازداشتگاه گوانتانامو به نام «جوزف هیکمن» روز پنجشنبه در گفت وگو با نشریه آمریکایی «وایس نیوز» گفت که در زمان مرگ این سه زندانی در بازداشتگاه حضور داشته است.

وی تاکید کرده در حالی که ماموران زندان هر چهار دقیقه به سلولها سرکشی می کنند، اینکه سه زندانی همزمان و در یک سلول اقدام به خودکشی کنند یک امر محال است.

این زندانبان همچنین توضیح داده است: امکان ندارد سه نفر در یک سلول زندان به طور همزمان و بدون دخالت دیگران بتوانند دست و پای خود را با طناب ببندند، در دهان خود تکه پاره های ملافه زندان را فرو کنند، صورت های خود را با ماسک بپوشانند و با استفاده از ملافه ها، خود را به سقف سلول زندان حلق آویز کنند.

به گفته وی، در بازرسی هایی که چند ساعت پیش از مرگ این زندانیان از سلول آنها به عمل آمد، هیچ نشانه ای از قبیل ملافه های پاره شده، طناب، ماسک و غیره که دال بر تصمیم آنها به خودکشی بوده باشد دیده نشده است.

هیکمن بدون اشاره به نام مامورانی که این زندانیان را به قتل رسانده اند، گفته است: در نهمین روز ماه ژوئن(۱۹ خرداد) سال ۲۰۰۶ هنگام انجام وظیفه در این بازداشتگاه شاهد بوده که چگونه واگن حمل زندانیان هر چند دقیقه یکبار به بخش ویژه ای از این بازداشتگاه به نام «آلفا بلاک» که محل نگهداری زندانیان یاد شده بوده وارد شده و دقایقی بعد یکی از این زندانیان را به مقر ماموران ‘سیا’ در این بازداشتگاه منتقل می کرده است.

وی همچنین افزوده، ساعاتی بعد از انتقال زندانیان به دفتر ماموران سیا، دیده است که همان واگن در حالی که هر سه زندانی را حمل می کرده بازگشته و به جای رفتن به سلول زندانیان، در مقابل درمانگاه بازداشتگاه توقف کرده و حدود ۱۰ دقیقه بعد همه نور افکن های بازداشتگاه به نشانه وضعیت اضطراری روشن شده و آژیرها به صدا درآمده اند.

به گزارش ایرنا، آذرماه امسال بعد از مدت ها کمیته اطلاعات سنای آمریکا پس از چهار سال و پس از حذف بخش های زیادی از مستندات شکنجه مظنونان اقدامات تروریستی توسط آژانس مرکزی اطلاعات این کشور، گزارشی ۴۹۹ صفحه ای در رابطه با شکنجه ها و اقدامات غیرانسانی سازمان سیا برملا کرد. اقداماتی که به بهانه مبارزه با تروریسم و شناسایی عوامل حادثه حمله به برج های دو قلو مرکز تجارت جهانی صورت گرفته است.

بازداشتگاه گوانتانامو, افشاگری  زندانبان گوانتانامو, سازمان جاسوسی آمریکا, سازمان سیا, بازداشتگاه گوانتانامو, اخبار بین الملل

منبع:فان جو،

پیشنهاد ما

فرار عروس 14 ساله در شب زفاف از داماد 50 ساله!

فرار عروس ۱۴ ساله در شب زفاف از داماد ۵۰ ساله!

فرار عروس ۱۴ ساله در شب زفاف از داماد ۵۰ ساله! فرار عروس ۱۴ ساله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *