خرید هاست و سرور مجازی _ جوان سرور
خانه » اخبار روز » آیا دستمزد احسان علیخانی واقعا ۴۵ میلیون تومان است؟!


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

آیا دستمزد احسان علیخانی واقعا ۴۵ میلیون تومان است؟!

آیا دستمزد احسان علیخانی واقعا ۴۵ میلیون تومان است؟!

آیا دستمزد احسان علیخانی واقعا ۴۵ میلیون تومان است؟!

چند روز پیش احسان علیخانی در برنامه ماه عکسل در پاسخ به سوال غیرمنتظره میهمان برنامه مبنی بر دستمزد میلیاردی‌‌اش می‌گوید دستمزد وی از برنامه ماه عکسل تنها ۴۵ میلیون تومان در سال است.این در حالی است که فردی طی تماس با روزنامه آفتاب یزد ادعا می‌کند اظهارات علیخانی ساختگی و مطابق با سناریو از پیش تعیین شده بوده است!

برنامه ماه عکسل که روزی روزگاری در یافتن سوژه‌های حزن‌انگیز دستی بر آتش داشت حالا این روزها خودش به سوژه بسیاری از رسانه‌ها و روزنامه‌ها تبدیل شده است تا جایی که «ماه عکسل» حاشیه‌سازترین برنامه ماه رمضان نام گرفت.

اخبار,اخبار فرهنگی , برنامه ماه عکسل

برنامه‌ای که هر چند روز یکبار با حاشیه‌های جدیدی همراه بوده و هست.اولین حاشیه پرحاشیه برنامه ماه عکسل را اولین سوژه این برنامه در ماه رمضان ۹۴ رقم زد؛ روزی که پسر جوان ۲۷-۲۶ ساله چشم در چشم دوربین برنامه (با مخاطب میلیونی) دوخت و از خودکشی برای اثبات عشق به همسرش سخن گفت درحالی که اعتراف کرد از کرده خود پشیمان نیست! و این شد سرآغاز هجوم انتقادات به برنامه‌ای که نامش را “پمپاژ غم” نهاده‌اند. در ادامه توهین مجری برنامه به دختران جامعه حتی واکنش خود صدا و سیما را به دنبال داشت.

«خانم، شوهر نیست به خدا» جمله جالب احسان علیخانی خطاب به خانمی بود که پشت تلفن جواب رد به خواستگار مدعو و نشسته در استودیو داد و موجب شد مشاور امور زنان در سازمان صدا و سیما از تذکر به احسان علیخانی به دنبال بیان این مطلب خبر دهد. همین دو موضوع کافی بود تا منتقدان دست روی دستمزد احسان علیخانی (تهیه کننده و مجری) و اسپانسرهای این برنامه بگذارند؛ آن هم دستمزدی میلیاردی و اسپانسری غیرقانونی. در ادامه حواشی کمرنگ دیگری از جمله حذف شدن نام مهرداد میناوند از لیست میهمانان برنامه ماه عکسل آن هم دو ساعت پیش از آغاز برنامه (با وجود ممنوع‌التصویر نبودن وی)، تقلید دکور برنامه از دکور کنسرت خواننده زن و… همچنان ماه عکسل را در صدر اخبار رسانه‌ها و روزنامه‌ها و نقل محفل منتقدان نگه داشته بود.
انتقادات ریز و درشت به این برنامه حزن‌انگیز در ماه میهمانی خدا در حالی ادامه داشت که دست‌اندرکاران ماه عکسل پاسخی به انتقادات و شبهات نمی‌دادند. تا اینکه پرحاشیه‌ترین سوژه این برنامه داد و فریاد هم منتقدان این برنامه و هم منتقدان صدا و سیما را درآورد.

هفته گذشته ماه عکسل میزبان میهمانانی بود که به واسطه شغلشان به برنامه دعوت شده بودند؛ مشاغلی خاص، استثنایی و سخت. مشکل از آنجایی آغاز شد که در میان میهمانان برنامه خانمی حضور داشت که بعدها کاشف به عمل آمد وی مدلینگ عروس است؛ مدلی که در بیشتر صفحات مجازی و سایت‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام عکس‌های وی موجود است. بعد از این ماجرا هجمه‌ها به احسان علیخانی و برنامه‌اش آنقدر بالا گرفت که در نهایت ماه عکسل توبیخ شد؛ توبیخی که به اعتقاد بسیاری بودار و تنها برای بستن دهان منتقدان بود! در ادامه علیخانی نیز در واکنش به توبیخ پاسخ داد: “تا به حال در این برنامه تلویزیونی حدود ۱۵۰ میهمان داشته ایم و در این میان اشتباه هم پیش می‌آید.” پس از این جریان چند روزی ماه عکسل با حواشی کمتری به کار خود ادامه داد تا اینکه در برنامه جمعه‌شب این برنامه میزبان چند جانباز دوران دفاع مقدس بود.

در بخشی از برنامه علیخانی از یکی از رزمندگان جانباز درباره درآمد او می‌پرسد. در این لحظه که به اعتقاد بسیاری ساختگی بودن آن توی ذوق می‌زد میهمان برنامه خطاب به علیخانی می‌گوید: اما بگذارید من از شما رقم دستمزدتان را بپرسم که این روزها در فضای مجازی درباره آن زیاد صحبت می‌شود.” علیخانی نیز در پاسخ می‌گوید:” شما چه رقمی را شنیده اید؟” و میهمان برنامه عنوان می‌کند که رقم یک میلیارد و دویست میلیون تومان را به عنوان رقم دستمزد علیخانی شنیده است و تاکید کرد که علیخانی نان خود را در غمهای مردم می‌زند.علیخانی نیز در پاسخ می‌گوید که دستمزدش بابت برنامه ماه عکسل ۴۵ میلیون تومان است و جالب آنکه از فرصت استفاده می‌کند و با اجازه از میهمان برنامه به چند شایعه درباره این برنامه تلویزیونی پاسخ می‌دهد؛ پاسخ‌هایی که چیده شدن آنها کنار هم و با آن ادبیات وبغض، فی‌البداهه بودن سخنان علیخانی را به ذهن متبادر نمی‌کند. شاید خواندن برخی اظهارات وی خالی از لطف نباشد و تشکیک در بدون برنامه‌ریزی بودن این سناریو را به دنبال داشته باشد.
“سازمان صداوسیما به شدت مشکل مالی دارد و در عین حال کارشناسان دقیق و متبحری دارد که بابت هزینه‌های ما به شدت دقیق هستند. آگهی‌های بازرگانی و اسپانسر برنامه هم پولشان به من هیچ ربطی ندارد و مستقیم وارد خزانه دولت می‌شود. ما هم گاهی دوست داشته ایم که اسپانسر نداشته باشیم ولی مشکلات مالی به ما اجازه نداده است. آن وقت چه جوری منِ احسان علیخانی از دکتر محمد سرافراز، حاج آقای پورمحمدی و از آقای میرحسینی در این اوضاع و احوال یک میلیارد و دویست بگیرم که من می‌خواهم بروم برای مردم اجرا کنم؟ کت و شلوار قشنگ هم بپوشم و یکسری باور می‌کنند این حرفها را و در فضای مجازی یک لشکر زخمی می‌نشینند برای اینکه با تمام قوا هویت تو را به لجن بکشند….
به نظر من این بداخلاقی در حال زیاد شدن است. بعد هم من یک سوال دارم راجع به غمی که شما گفتید. یک روزهایی ما در برنامه مان می‌گوییم و می‌خندیم و خیلی از این دوستان که انتقاد می‌کنند، می‌گویند ببین.. دارند دروغ می‌گویند و حقیقت را کتمان می‌کنند. درد مردم کو؟ مشکلاتی که وجود دارد کو؟ بعد می‌رویم از درد و آسیب در کشورمان می‌گوییم، می‌گویند ببین… غمگینی… تلخی… آقا ما چکار کنیم؟ اگر در ماه مبارک رمضان و زمان افطار برنامه داریم، برنامه متعلق به مردم است و تمام سال می‌دویم برای اینکه این سوژه ها را پیدا کنیم….من در زمانی برنامه گرفته‌ام که هرگز هم دنبالش نبوده ام و شما یک مدیر نمی‌توانید پیدا کنید که بگوید احسان علیخانی پشت در اتاق من نشسته بود و التماس کار می‌کرد.

این را صریح می‌گویم. اما من در ساعتی برنامه اجرا می‌کنم که اگر قرار بود سبک و سنگین کنند می‌شد یک مرجع عالیقدر و یک مجتهد بگذارند که برای مردم حرف بزند. من می‌فهمم که چه تایم ارزشمندی دستمان است. اما اشتباه هم می‌کنیم….وی عنوان داشت: امروز سالروز اقدام وحشتناک ناو وینسنس به هواپیمای ماست که زدند، با جان این همه آدم بازی کردند، بعد هم پایش ایستادند و مدال هم به کاپیتان ناوشان دادند. اما ما از این حرف ها نداریم. همین تذکری هم که گرفتیم درست بوده. بچه‌های ما سهوا یک اشتباهی کردند. این حرف درست است. ما آمدیم آن تضاد و تبعیض را در کار نشان بدهیم و نمی‌دانستیم که میهمانمان یک کار دیگری هم در گذشته کرده‌اند و ما مجبور و موظف بودیم که آن کار را بکنیم. من معذرت می‌خواهم از همه کسانی که خاطرشان را آزرده کردم. از همه بزرگترهای کشورم عذرخواهی می‌کنم و از همه مدیرانی که همیشه برای ماه عکسل وقت گذاشته‌اند و می‌دانند که مخاطب میلیونی دارد….من مجری مردم هستم و تا لحظه‌ای که مردم من را تماشا کنند و تحملم کنند هستم و اگر احساس کنم خاطرشان مکدر می‌شود امکان ندارد بمانم حتی اگر آن پولی که شما گفتید را به من بدهند. من می‌توانم برنامه بسازم که یک نفر جلویم بنشیند و بعد هم شروع کنیم به پند دادن و بعد هم به خانه هایمان برویم. اما این روزها ما خانه هم نمی‌رویم. ۳۵ شب است که خانواده ام را ندیده ام و آن قدر روی مبل دفترمان خوابیده ایم که گردنمان و کمرمان حالت مبل‌های دفتر را گرفته است. اما نگرانیم که میهمان‌های فردا چه می‌شوند. یکی باید به فرودگاه برود، دیگری به ترمینال… بچه ها این می‌رسد، آن می‌رسد؟ یک گروه قبلا باید به شهرهای مختلف برود تا این مستندها را بگیرد. برای اینکه این صندلی متعلق به مردم است….”
این تنها بخشی از اظهارات علیخانی در آن برنامه است؛ اظهاراتی که ادعا می‌شود بدون برنامه‌ریزی قبلی عنوان شده است. اما نکته جالب ماجرا زمانی است که شخصی طی تماس با دفتر روزنامه مطالبی را بیان می‌کند که جاب توجه است (جملات عینا اظهارات فردی است که با دفتر روزنامه تماس گرفت): “شب گذشته در برنامه ماه عکسل میهمان برنامه به طور غیر منتظرانه‌ای از مجری برنامه آقای علیخانی سوالی پرسید که شما که چندساله از هرکس می‌پرسی چقد می‌گیری یک‌بار بذار ما ازتون بپرسیم چقد می‌گیرید و نظرتون راجع به این شایعات و یک میلیارد و دویست چیه؟ آقای علیخانی که به ظاهر خیلی تعجب کردند و شک شدند و گفتند نمی‌خواستیم این بحث ها پیش بیاد اما باشه میگم،حقیقتا ۴۵ میلیون بابت تمام زحمات یک سالم می‌گیرم و حتی کت و لباس برنامه رو هم خودم میخرم و بابت اشتباهی که در این چند روز برنامه پیش اومده از همه عذر می‌خوام و اگه مردم منو نخوان من میرم…. آیا حقیقت این‌طوره؟” این فرد که نخواست نامش ذکر شود ادامه می‌دهد:” امروز (شنبه) به طور اتفاقی میهمان برنامه ماه عکسل رو دیدم و ازش پرسیدم واقعا آقای علیخانی منتظر این سوال نبود یا همه چیز ساختگی و دروغی بود که ایشون در جواب گفت بله کاملا از قبل تعیین شده بود و حتی بعد از برنامه آقای علیخانی گفتن که ۴۵ میلیون تومن پول لباسم هم نمیشه…و در آخر صحبتم که می‌خواستم چیزی رو بدون هماهنگی بگم آقای علیخانی نگذاشت حتی حرفم تموم شه….”
بعد از تحریر: این گزارش ابدا قصد زیرسوال بردن یا تخریب شخصی را ندارد و هدف شرح ماوقع بوده و قضاوت را برعهده خود مخاطبان می‌گذاریم.
شایسته است مسئولان این برنامه در صورت کذب بودن ادعای این فرد پاسخ خود را به دفتر روزنامه ارسال کنند

آفتاب یزد – سارا علایی

 

برنامه احسان علیخانی, برنامه ماه عکسل, بیوگرافی احسان علیخانی, مجری ماه عکسل, مهمانان ماه عکسل, همسر احسان علیخانی,

پیشنهاد ما

سرنوشت تازه عروس در اتاق خانه پدرشوهرش

سرنوشت تازه عروس در اتاق خانه پدرشوهرش

سرنوشت تازه عروس در اتاق خانه پدرشوهرش سرنوشت تازه عروس در اتاق خانه پدرشوهرش   …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *