خرید هاست و سرور مجازی _ جوان سرور
خانه » مد و زیبایی » آموزش » آمــوزش پــرده دوزی | پرده مناسب برای پنجره های


کوچک کننده و فرم دهنده بيني Nose Up ساعت بند چرم اليزابت تخفيف ويژه فقط 15 هزار تومان عينک آفتابي Louis vuitton فقط 30 هزار تومان ساعت گوچي gucci دستبندي نگين دار فقط 15 هزار تومان ساعت طرح رولکس نقره اي فقط 20 هزار تومان  ساعت كاسيو تيتان طرح EDIFICE 554 فقط 55 هزار تومان  گردنبند مرغ آمين فقط 20 هزار تومان عينک خلباني شيشه آبي فقط 28 هزار تومان

آمــوزش پــرده دوزی | پرده مناسب برای پنجره های

آمــوزش پــرده دوزی | پرده مناسب برای پنجره های

آمــوزش پــرده دوزی | پرده مناسب برای پنجره های

آمــوزش پــرده دوزی : پرده های مناسب برای پنجره های جدید
آمــوزش پــرده دوزی : پرده های مناسب برای پنجره های جدید

 

در هر خانه پنجره های متعددی در ابعاد و اشکال مختلف وجود دارند که هریک باید با پرده ای متناسب با ویژگی های خاص خود پوشانده شوند. هنگامی که قصد دارید پرده ای برای یک پنجره انتخاب کنید باید مدلی را برگزینید که هم به لحاظ زیبایی و هم از نظر کاربردی برای آن پنجره و دکوراسیون اطرافش مناسب باشد.

یکی از عواملی که باید در انتخاب پرده باید در نظر داشته باشیم ، مدل پنجره است، بلندی یا کوتاهی، عریض بودن و یا باریکی پنجره ، نحوه باز و بسته شدن آن ، چگونگی و محل قرار گرفتن آن در دیوار ، از نکاتی هستند که تصمیم گیری ما را درباره مدل پرده تحت تأثیر قرار می دهند. مدل انتخابی شما باید امکان باز و بسته شدن راحت پنجره ها و یا درهای شیشه ای را فراهم کند. تهیه پرده برای برخی از پنجره ها کمی مشکل تر از پنجره های معمولی است. در اینجا راهکارهایی برای بعضی از این پنجره ها پیشنهاد شده است.

پنجره های مدور:
برای پوشش پنجره هایی که به جای یک سطح تخت سطح مدوری را تشکیل می دهند، چند راه وجود دارد. چنانچه پنجره مدور از ابعاد کوچکی برخوردار است می توان از چوب پرده های خمیده که انحنای پنجره را دنبال می کنند، استفاده کرد. در این صورت می توان پرده ای دو تکه برای این پنجره تهیه کرد که در مواقع لازم در دو طرف پنجره جمع می شود. اما در مواردی که پنجره بزرگ باشد جمع کردن پنجره در دو طرف آن موجب به نظر رسیدن پنجره می شود. از این رو بهتر است از پرده های والان دار برای چنین پنجره ای استفاده کنیم و یا پرده چند تکه ای برای این پنجره تهیه کنیم که قسمتی از آن نیز در وسط پنجره و در زاویه میان قاب های متعدد آن جمع شود.

پنجره هایی که رو به داخل باز می شوند:
برای چنین پنجره ای باید چوب پرده ای بلندتر از پنجره در نظر گرفت تا بتوان هنگام نیاز به باز کردن پنجره، پرده ها را کاملاً در دو طرف پنجره جمع کرد. به این ترتیب پنجره آزادانه باز و بسته می شود.

پنجره های قوسی:
این پنجره ها در قسمت بالا قوسی شکل هستند، از این رو نصب یک چوب پرده راست در قسمت بالای پنجره ، زیبایی و فرم آن را از داخل خانه به کلی می پوشاند. بهترین مدل پرده برای این پنجره ها استفاده از پرده هایی است که در داخل قوس پنجره به صورت ثابت نصب می شوند و فرم پنجره را نمی پوشانند. اما این پرده ها پنجره را کاملاً پوشش نمی دهند و اغلب تنها جنبه تزیینی دارند ؛ از این رو برای پنجره هایی که مشرف دارند و باید پوشش کامل داشته باشند به ناچار باید از چوب پرده های معمولی و صاف با فاصله نسبتاً زیادی در بالای پنجره استفاده کرد و بر روی آن والانی نصب کرد که خط پایین آن آرک و قوس بالای پنجره را تداعی کند.

زمانی که پنجره در فرورفتگی دیوار قرار گرفته باشد، می توان پرده را درون این فرورفتگی و یا بیرون از آن نصب کرد. اما نصب پرده در داخل فرورفتگی و در نتیجه فاصله بسیار کم آن با پنجره اگرچه بر زیبایی پرده و پنجره می افزاید اما مانع عبور بخش اعظم نور می شود و فضا را تاریک می کند. همچنین در این صورت پرده باید از ابعاد قاب پنجره پیروی کند. در مقابل ، نصب پرده در بیرون از قاب فرورفتگی دیوار، این امکان را به ما می دهد که پرده را به طور کامل به دو طرف پنجره بکشیم و جمع کنیم و در مواقع لازم از نور بیشتری بهره مند شویم و همچنین می توانیم بنا به سلیقه خود و متناسب با دکوراسیون اتاق از پرده های بلند برای پنجره ای کوتاه نیز استفاده کنیم.

اگر در زیر پنجره رادیاتور شوفاژ نصب شده ، بهتر است آن را با پرده خصوصاً پرده ضخیم ، نپوشانیم. زیرا در زمستان مانع انتشار گرما در محیط اتاق خواهد شد. در چنین مواردی می توان از یک پرده بلند دو تکه و در صورت تمایل والان از جنس آن استفاده کرد که در دو طرف پنجره جمع می شوند و در قسمت وسط از یک سایبان که در مواقع لازم بسته می شود و پنجره را می پوشاند، بهره گرفت.

اندازه گیری پنجره برای تهیه پرده
پیش از شروع کار تهیه پرده ، باید اندازه دقیقی از ابعاد پنجره مورد نظرمان داشته باشیم. برای محاسبه میزانپارچه مورد نیاز باید اندازه پنجره و مدل پرده را در نظر بگیریم. میزان چین پرده و وجود والان را نیز در محاسبه مقدار پارچه به خاطر داشته باشید. هنگام اندازه گیری عرض پنجره ، آن را هم از بالای پنجره و هم از پایین آن اندازه گیری کنید زیرا ممکن است قاب پنجره یک چهارگوش صاف و کامل نباشد. در چنین پنجره ای که زوایای قاب آن کاملاً عمود نیستند از انتخاب سایبان های ساده بپرهیزید زیرا نقص فرم پنجره را نمایان تر می سازند. برای اندازه گیری ابعاد پنجره از یک متر فلزی استفاده کنید و چنانچه پنجره بزرگ است برای اندازه گیری از شخص دیگری نیز کمک بگیرید تا اندازه ها دقیق و صحیح محاسبه شوند.

هنگام اندازه گیری طول و عرض پرده ، پیش از هر چیز جای چوب پرده را مشخص کنید ؛ چنانچه چوب پرده قبل از شروع اندازه گیری در جای خود نصب شده باشد، کار شما ساده تر خواهد بود. طول چوب پرده را ۲۰ سانتی متر بیشتر از هر طرف پنجره در نظر بگیرید تا جای کافی برای کنار زدن پرده در هنگام نیاز و بهره بردن از نور طبیعی بیشتر وجود داشته باشد.

برای محاسبه ارتفاع پرده برحسب مدل پرده ای که انتخاب کرده اید، اندازه ارتفاع را از زیر چوب پرده تا محل انتخابی خود برای لبه پایین پرده اندازه بگیرید. اگرچه اغلب پرده ها تا زیر خط پایین پنجره های کوتاه و یا تا زمین در نظر گرفته می شوند اما ممکن است شما ارتفاعی در این میان را نیز در نظر بگیرید و یا مایل باشید پرده شما کمی بلندتر باشد و اندکی بر روی زمین جمع شود. به این میزان۵/۲ سانتی متر جای دوخت و ۱۵ سانتی متر برای تو گذاشتن پایین پرده و بسته به مدل سرپرده که در نظر گرفته اید، حدود ۱۰ سانتی متر نیز برای بالای پرده بیفزایید.

برای محاسبه عرض پنجره فاصله میان دو سرچوب پرده را اندازه گیری کنید و سپس بسته به مدل پرده مورد نظرتان و میزان چین دلخواه برای پرده ، آن را دو یا سه برابر کنید.

هنگام تهیه پرده به این نکات نیز توجه کنید:
– چنانچه بودجه محدودی در اختیار دارید انتخاب مقدار بیشتری پارچه ارزان تر که پرده ای پرچین از آن تهیه می شود، ارجح بر انتخاب میزان کمتری پارچه گران قیمت است که پرده ای با چین کمتر از آن دوخته می شود زیرا پرده پرچین تر، نمایی زیباتر خواهد داشت.

– دوخت پرده های دولایه از پارچه های رنگین به اتاق هایی که طراحی دکوراسیون رنگینی دارند، زیبایی بیشتری می بخشد. این پرده ها را به نحوی جمع کنید که لایه زیرین نیز دیده شود.
– در اتاق هایی که از نور شدید آفتاب برخوردارند، در زیر پرده از سایبان استفاده کنید و چنانچه از پرده های رنگین استفاده می کنید یک آستری در زیر پرده نصب کنید تا از رنگ پریده شدن پارچه اصلی پرده بر اثر شدت نور آفتاب جلوگیری کند. این آستری ممکن است به پشت پرده دوخته شود و یا از چوب پرده دیگری در زیر پرده اصلی آویزان باشد.

دوخت آستری به پشت پرده اصلی همچنین موجب سنگین تر شدن پرده و زیباتر شدن نمای ظاهری آن می شود. اما آستری های جدا موجب دیرتر کثیف شدن پرده اصلی می شوند چون دوده ای را که از شکاف های پنجره به داخل راه می یابد، جذب می کنند و مانع رسیدن آن به پرده اصلی می شوند. به این ترتیب به ازای هر دو تا سه باری که آستری نیاز به شستن پیدا می کند، پرده اصلی تنها یکبار احتیاج به شست و شو خواهد داشت و در نتیجه دیرتر فرسوده می شود. آستری اغلب از پارچه ای نخی و به رنگ های روشن مانند سفید و کرم انتخاب می شود که روشنایی را از خود عبور می دهد و جذب نمی کنند.

– اگر به خانه دیگری نقل مکان می کنید و پرده های قبلی شما برای پنجره های خانه جدید کوتاه هستند، می توانید با افزودن نوارهایی از پارچه ای به رنگ متناسب به پایین پرده و دوخت والانی از این پارچه ارتفاع آن را به میزان دلخواه برسانید.

 

آموزش پرده دوزی,اموزش برش مدل پرده صخره واژگون ۲۰۱۵,آموزش دوخت پرده,چند مدل ساخت و دوخت پرده های زیبا ۲۰۱۵,یادگیری دوخت پرده شیک در منزل,آموزش پرده دوزی (دوخت پرده و والان),سایت مدل,

منبع:فان جو،

پیشنهاد ما

آرایش موهای خاکستری شده

آرایش موهای خاکستری شده آرایش موهای خاکستری شده آیا برای کنار آمدن با موهای خاکستری‌تان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *